WHO brīdina par «cilvēktiesību problēmu», Austrija izziņo «lokdaunu»

Austrieši dodas 10 dienu mājsēdē. Īstā mājsēdē un visi. Foto no: dw.com

Austrijas jaunais kanclers Aleksandrs Šallenbergs (Alexander Schallenberg) ir paziņojis (šeit), ka no svētdienas 21. novembra pusnakts valstī stāsies spēkā jauns karantīnas režīms – pagaidām gan potētajiem, gan nepotētajiem. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju

Turklāt Austrijā no 1. februāra plānots noteikt vispārēju obligātu vakcinēšanos pret “Covid-19”.

Interesanti, ka Pasaules veselības organizācijas (World Health Organization) pārstāvis, īru epidemiologs Maikls Raiens (Michael Ryan) nupat ir paudis bažas par to, ka obligāta vakcinācija un lokdauna noteikšana pret kovidu nevakcinētiem cilvēkiem rada cilvēktiesību problēmas, un valstīm šie pasākumi ir jāapsver “ārkārtīgi rūpīgi”.

Lai nu kā, karantīnas režīms Austrijā sāksies un sākotnēji būs spēkā desmit dienas. Šajā laikā lielākā daļa veikalu būs slēgti un kultūras pasākumi atcelti. Sākotnēji Šallenbergs pavēstīja, ka arī visas skolas pāriešot uz mācībām attālinātā režīmā, tomēr Austrijas veselības ministrs vēlāk paziņoja, ka skolas paliks atvērtas tiem, kuri nevar mācīties mājās un tikai  aicināja vecākus paturēt savus bērnus mājās, ja iespējams.

Sākumā Šallenbergs bija iecerējis noteikt karantīnu tikai tiem, kas nav potējušies pret kovidu vai to pārslimojuši, tomēr, saslimušo skaitam turpinot strauji augt, valdība paziņoja, ka nav citu variantu, kā piemērot karantīnas režīmu visiem.

Pēc desmit dienām tiks izvērtēti karantīnas režīma rezultāti, un, ja saslimušo skaits nebūs pietiekami mazinājies, karantīnas režīmu būs iespējams pagarināt vēl par desmit dienām.

No 13. decembra karantīnas režīmu plānots atcelt vakcinētajiem un kovidu pārslimojušajiem cilvēkiem, bet nevakcinētajiem ierobežojumi paliks spēkā, paziņoja Šallenbergs.

Sekojot Austrijas piemēram, Vācijas varas iestādes 18. novembrī nolēma vērsties pret nevakcinētajiem, ierobežojot viņu piekļuvi darba vietai un sabiedriskajam transportam. Par līdzīgiem pasākumiem pēdējās dienās paziņojušas arī Čehija, Slovākija un Grieķija.

www.infotop.lv/article/lv/who-bridina-par-cilvektiesibu-problemu-austrija-izzino-lokdaunu-nepotetajiem

t.me/brivibasplatforma/1795

www.infotop.lv

3 thoughts on “WHO brīdina par «cilvēktiesību problēmu», Austrija izziņo «lokdaunu»

 1. Visā pasaulē (ap 160 valstis) šodien bija protesti pret Covidpass.
  Arī kaimiņos Lietuvā.
  Šeit pilnīgs klusums, pat nekādu ziņu par protestiem Austrijā.
  Pat TvNets par to uzrakstīja, kā par brīnumu.
  Ja nu kādam ir vēlme līst Facebook miskastē,
  tad var pavērot safilmētos video par protesti akciju no visas pasaules,
  kanālā “Global Freedom Fighters”.
  Cilvēki beidzot sāk mosties, bet šeit visi guļ 🙁

  1. Veido rakstus vai videomateriālu par notiekošo visā pasaulē un sūti uz Brīvības Platformas redakcijas epastu: brivibasplatforma@gmail.com un būs par to ziņas arī šeit. Trūkst darba roku, kas šo platformu palīdzētu uzturēt tehniski un redakcionāli “uzdevumu augstumos”. Nāciet palīgā! 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.