Veselības kapelmeistars Pavļuts atļāvis ārstēt arī citas slimības, ne tikai kovidu. Bet piesardzīgi!

Pārpildītā kovida nodaļa Rīgas 1. slimnīcā. Foto: riga.lv

Gluži kā padomjlaikos, par godu valsts svētkiem mūsu veselības galvenais kapelmeistars Daniels Pavļuts ir atļāvis slimnīcām piesardzīgi ārstēt arī citas slimības, ne tikai baismīgo kovidu. Tas atļauts tikai no piemdienas, 22. novembra, bet lēmums taču pieņemts tagad, pašā Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Tātad: “stabilizējoties “Covid-19” epidemioloģiskajai situācijai” [cik tomēr vieda ir lidojošā sile, akurāt īstajā laikā valsti noliekot uz ausīm – lokdaunā], Valsts operatīvā medicīniskā komisija ir nolēmusi no 22. novembra, paplašināt plānveida stacionāro un dienas stacionāra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu, atsaucoties uz Veselības ministriju, ziņo lsm.lv. 

Kovids, bez šaubām, ir un paliek vislipīgākā, drausmīgākā, bīstamākā un letālākā sērga, tomēr pa starpām intensīvajai kovidslimnieku ārstēšanai dakteriem ir atļauts sniegt palīdzību arī tādiem, kuriem kait kaut kaut kas cits. Tāpēc slimnīcas drīkstēs sniegt:

          • pakalpojumus, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību – ķīmijterapiju, bioloģiskos medikamentus, orgānu aizstājējterapiju;

          • staru terapiju;

          • veselības aprūpes pakalpojumu hematoloģijā;

          • metadona un buprenorfīna aizvietojošo terapiju;

          • to pacientu veselības aprūpi, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsākta ārstēšana;

          • invazīvo kardioloģiju;

          • invazīvo radioloģiju;

          • onkoloģiskās, dzīvību glābjošas operācijas;

          • veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu – onkoloģija, HIV/AIDS, tuberkuloze, psihiatrija, lipīgās ādas slimības un seksuāli transmisīvās slimības; traumatoloģija;

          • akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām šo pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tai skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.

Labais dakters Pavļuts pat ir atļāvis slimnīcām “nodrošināt arī citu ārstniecības pakalpojumu sniegšanu, izvērtējot pieejamos resursus”. Tiesa, minēto veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas atsākšana ir jāsaskaņo slimnīcu sadarbības tīkla ietvaros ar vadošo slimnīcu, tomēr atzīsim taču Pavļuta bezgalīgo cilvēkmīlestību un empātiju!

Cerēsim, ka “epidemioloģiskā” [kovid]situācija nepasliktināsies, jo tādā gadījumā atkal viss – tostarp mūsu un jūsu (bet ne lidojošās siles) veselība – tiks ziedots kovidfrontei, koviduzvarai.

www.infotop.lv/article/lv/veselibas-kapelmeistars-pavluts-atlavis-arstet-ari-citas-slimibas-ne-tikai-kovidu-bet-piesardzigi

t.me/brivibasplatforma/1789

www.infotop.lv

5 thoughts on “Veselības kapelmeistars Pavļuts atļāvis ārstēt arī citas slimības, ne tikai kovidu. Bet piesardzīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.