Veselības aprūpes darbinieki un iedzīvotāji visā pasaulē atsakās no vakcīnas

ASV pārsteidzoši augsts veselības aprūpes speciālistu un frontes darbinieku procents vilcinās vai pilnībā atsakās vakcinēties:

  • Šīs nedēļas sākumā Ohaio gubernators Maiks Devains (Mike DeWine) sacīja, ka viņu “satrauc” salīdzinoši mazais pansionāta darbinieku skaits, kuri izvēlējušies saņemt vakcīnu, un Devains paziņoja, ka aptuveni 60% pansionāta darbinieku noraidīja vakcīnu.
  • Hjūstonas Apvienotā memoriālā medicīnas centra kritiskās aprūpes vadītājs doktors Džozefs Varons (Joseph Varon) decembrī NPR pastāstīja, ka vairāk nekā puse viņa nodaļas medmāsu informēja, ka nesaņems vakcīnu.
  • Aptuveni 55% aptaujāto Ņujorkas Ugunsdzēsības departamenta ugunsdzēsēju sacīja, ka viņi nevēlas saņemt koronavīrusa vakcīnu.
  • The Los Angeles Times ceturtdien ziņoja, ka slimnīcas un valsts amatpersonas Riversaidā, Kalifornijā, ir spiestas noskaidrot, kā vislabāk sadalīt neizmantotās devas pēc tam, kad aptuveni 50% apgabala frontes darbinieku atteikušies no vakcīnas.
  • Nacionālā alerģijas un infekcijas slimību institūta direktors doktors Entonijs Fauci piektdienas intervijā sacīja, ka “pilnīgi iespējams”, ka vakcīna Covid-19 varētu būt kā prasība starptautiskiem ceļojumiem un skolas apmeklēšanai tuvākajā nākotnē.

Situācija Latvijā

Vakcinēties pret Covid-19 patlaban ir gatavi 70% universitātes klīniku medicīnas darbinieku, preses konferencē informēja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktors Svens Henkuzens.

  • Austrumu slimnīcā sākotnēji gatavību vakcinēties pauda 53%.
  • Ārsti un medmāsas lielākoties atsaucas šai iespējai.
  • Starp tiem, kas atsakās, pārsvarā ir aprūpes darbinieki un cits personāls.
  • NMPD novērots – skeptiskāki pret vakcīnu ir gados jaunākie darbinieki.

Tikai aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi vakcinēties pret Covid-19, aptaujā secinājis tirgus izpētes uzņēmums “Rait”.

Citās valstīs

Francijā tikai 40% cilvēku vēlas vakcinēties pret jauno koronavīrusu, liecina otrdien publiskotā aptauja.

Tas ir mazāk nekā Krievijā, kur gatavi vakcinēties 43%, un Dienvidāfrikā, kur vēlas vakcinēties 53% aptaujāto, nemaz nerunājot par Ķīnu un Lielbritāniju, kur gatavi vakcinēties attiecīgi 80% un 77% respondentu.

Galvenais iemesls, kādēļ cilvēki nevēlas vakcinēties, ir vakcīnas iespējamie blakusefekti, liecina aptauja, ko veica pētījumu centrs “Ipsos” sadarbībā ar Pasaules ekonomikas forumu.
The post Veselības aprūpes darbinieki un iedzīvotāji visā pasaulē atsakās no vakcīnas appeared first on #MaināmPasauli.

 
Rakstu sagatavoja: Mainām Pasauli
Mainām pasauli news ir neatkarīgo ziņu medijs par svarīgo Latvijā un pasaulē.

Apmeklēt www.mainampasauli.news


Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar E-pastu vai Facebook