Vēl viens vakcīnas efekts – herpes infekcija

Kamēr pasaules uzmanība pievērsta vienai no vakcīnu blaknēm, kas saistīta ar AstraZenekas trombu veidošanos, Izraēlas zinātnieki brīdina par vēl kādu, kam ir potenciāls kļūt par tikpat ikdienišķu lietu. Tā ir herpes infekcija.

Pētīijums publicēts Rheumatology žurnālā un tas apraksta 6 gadījumus, kad pēc Pfizer vakcīnas cilvēkiem izveidojusies šāda ādas reakcija – herpes zoster jeb jostas roze. Pēc tam fiksēti arī citi gadījumi.

Šī reakcija sākas ar niezošu ādu un sarkaniem izsitumiem, kas var novest līdz sāpēm un nervu bojājumiem, ja tas netiek ārstēts. Tas rada arī ilgstošu dedzināšanas sajūtu, kas turpinās arī pēc izsitumu pazušanas.

Saskaņā ar Carmel Medicīnas centra un Telavivas Sourasky centra veikto pētījumu, risks iedzīvoties šādās blaknēs ir tiem, kuriem ir autoimūnās reimatisko iekaisumu problēmas. Viņi atrada, ka no 491 šādiem pacientiem 6 izveidojās šāda reakcija. Kaut arī tā parasti ir vecāku cilvēku problēma, no šiem sešiem daži bija tikai 30gadnieki.

Pieci no tiem saķēra jostas rozi pēc pirmās dozas, bet viens –pēc otrās. Kaut arī oficiālas saiknes starp to un vakcīnām, protams, nav, taču ir acīmredzami, ka šis ir vēl viens to blakus efekts, ar ko būs jārēķinās vai jāpieraksta jau esošajā sarakstā.

Dr.Victoria Furer, vadošā pētniece medijam Jerusalem Post pastāstīja, ka pēc šī pētījuma publicēšanas viņai sākuši nākt epasti no visas pasaules ar ziņām par to, ka cilvēkiem pēc vakcinācijas radusies šāda infekcija.

Tā kā vakcīnu testos piedalās tikai veseli cilvēki bez zināmām imūnsistēmas problēmām, bet tās tiek injicētas visiem pēc kārtas, tas rada situāciju, kad tikai šāda eksperimenta rezultātā arī tiek noskaidrots tas, ko tad šīs vakcīnas izraisa reālajā dzīvē. Pasaulē ir ļoti daudz cilvēku ar visādiem medicīniskiem stāvokļiem, kuriem atliek tikai cerēt uz labu laimi, jo nekādu pētījumu par reakciju taču nav.

Ādas problēmas ir visvairāk izplatītā blakne, tam seko alerģiskas reakcijas, bet to precīzs skaits nav zināms – datu bāzes papildina tikai reģistrētās sūdzības.

Mediji savukārt turpina ierasto darbu – mazina šo efektu nozīmi, turpinot uzsvērt, ka vakcinēšanās labumi pārspēj visus efektus un letālie iznākumi arī ir normāla parādība. Kad pienāks tas brīdis, kad cilvēku saprātā iestāsies apziņa, ka tas nav normāli un ka iedomātās briesmas no medijos uzpūstā vīrusa ir daudz mazākas, kā no šīm vakcīnām, kuras sākušas savu postošo darbu?

A. Vasiļevskis

www.maināmpasauli.news

One thought on “Vēl viens vakcīnas efekts – herpes infekcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.