Valdības nogalina nemanot

Kamēr vairāku valstu režīmi atkal sākuši runas par kārtējiem lokdauniem, tikmēr tikai tagad pamazām sāk parādīties vēl pirmo nodarītās sekas un katastrofālā situācija, ko tie un visi pārējie ierobežojumi rada visas jomās, ieskaitot medicīnas aprūpi. 

Britu Audita biroja analīze dod ieskatu tajā, kas patiesībā nogalina cilvēkus. Tas ir režīms, kura aizliegumu dēļ cilvēki netiek pie medicīnas aprūpes. Nesenā analīze parāda, ka vienā pašā Anglijā ārsti ir ‘palaiduši garām’ līdz pat 740 tūkstošiem potenciālo vēža pacientu, kurus vajadzētu steidzami apskatīt un noteikt diagnozi/ārstēšanu. Tādus skaitļus demonstrē Nacionālais audita birojs un savā ziņojumā tas vēsta arī to, ka līdz 2025.gadam NHS sistēmā var iesprūst pat 12 miljoni cilvēku, kuri netiek pie medicīnas – tas ir katrs piektais iedzīvotājs. Jau šobrīd aizkavēti tiek gandrīz 6 miljoni. Arī dažādas labdarības organizācijas vēsta, ka valdības reakcija uz šo pandēmiju ir graujoša un šis ziņojums atklāj to, ka NHS atrodas lielākās katastrofas priekšā, kāda vien jebkad bijusi un tas visvairāk saistās tieši ar šiem vēža slimniekiem. Un nav arī nekāda optimisma, ka tas var mainīties – ierēdņi atkal nodarbojas ar dažādu aizliegumu un histērijas kurināšanu, solot, ka vēl būs tikai sliktāk, pirms kļūšot labāk – tas nozīmē, ka miljoni cilvēku, kam vajadzēja tikt pie ārsta, vispār šobrīd nav pat sarakstos.

Audita birojs lēš, ka Anglijā līdz šī gada septembrim tādā veidā nav apskatīti 240-740 tūkstoši iespējamie vēža slimnieki, bet aprūpi saņēmušo skaits ir samazinājies līdz pat 60 tūkstošiem. Un tas nav tāpēc, ka cilvēki pārstājuši slimot ar onkoloģiju, bet tāpēc, ka viņi nav apmeklējuši ārstu, jo tāda jau visu laiku ir pašas valdības propaganda, paliec mājās, nekur neej. Ja šī gada jūnijā onkoloģijas aprūpe daudz maz izskatījās tā, kā vecajos laikos, tad jau septembrī tikai 68% no tiem, kurus ārsti nosūtījuši kā steidzami aprūpējamus, ir laicīgi to arī saņēmuši. Tāpat ir nozuduši vēl 7.6-9 miljoniem plānoto pierakstu dažādu citu iemeslu dēļ – konsultācijas vai procedūras, operācijas. Nav skaidrs, vai šie cilvēki atkal parādīsies sistēmā un saņems savu aprūpi – ja viņi parādās, tad NHS sistēmā ir vēl lielāka slodze, ja nē, tad re kur arī pamatīgs kopējās mirstības pieaugums un tas viss tā notiek ne jau tikai šajā valstī, tā ir paralēla režīmu radīta problēma un tieši tā tas izskatās, kad notiek cīņa ar vienu iedomātu briesmīgu slimību, rezultātā sagraujot visu sistēmu un iedzenot cilvēkus citās slimībās, kuras netiek ārstētas.

Tam vēl jāpieliek klāt gaidāmais personāla trūkums, kad nākamā gada sākumā paredzēts atlaist arī nešpricētus NHS darbiniekus un to skaits varētu būt desmitiem tūkstoši, kas nozīmē vēl dziļāku krīzi – jau tagad šī sistēma netiek galā un onkoloģijas krīze ar katru dienu pastiprinās, tad nākamgad tur var iestāties pilnīgs haoss. Valdībai šobrīd ir pilnas rokas ar booster dozām, britu prese raksta tikai par to, kā ātrāk visus nošpricēt un ka laikam tomēr Ziemassvētki šoreiz atkal nesanāks, jaunais variants un tā – tikmēr īstenais mirstības iemesls ir pavisam cits un tas gan ir īsts, kaut par to histēriju neviens neceļ, kaut vajadzētu – tās ir tieši šīs ielaistās un laikus neārstētās kaites, pie kā tiešā veidā ir vainīgi režīmi, mediji un visi panikas cēlāji, kas koncentrējas tikai uz vienu saslimšanu, kā rezultātā sabiedrībā patiešām mirst tie, kas varēja arī nemirt, ja tiktu laicīgi ārstēti.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

6 thoughts on “Valdības nogalina nemanot

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.