Valdība rīkos «erzacdziesmusvētkus». 2 miljoni eiro kaut kā «jānoraksta»…

Svētki pārvēršas smukās bildītēs... Foto no: nacgavilet.lv

Nu jau sāk vilkt uz to, ka jaunais koronavīruss un tā izraisītā baisum baisā sērga “Covid-19” izraisa neatgriezeniskas izmaiņas smadzenēs pat bezsimptomu slimniekiem. Jo Krišjāņa Artura Kariņa valdībā – ne pirmajā, ne otrajā tās atlējumā – taču neviens nav pieteicies par simptomātisku kovidslimnieku.   

Dzintars Zaļūksnis

Vārdu sakot, kovids pat tīri teorētiskā formā atmiekšķē smadzenes un, kas trakākais, liek uzskatīt, ka tas ir normāli. Taisnības labad jāatzīst, ka šādu procesu varēja nojaust jau pašā sākumā, kad visā pasaulē sāka represēt un ierobežot praktiski veselus cilvēkus.

Nākot vasarai, acīmredzams kļuvis šīs slimības saasinājums – paldies valsts galvenumgalvenajam kovidvaldniekam Ugam Dumpim, kurš savlaicīgi brīdināja: sak, “diezin vai pirmā vasaras puse, tostarp Jāņi, būs pilni līksmības”! Tagad skaidrs, ka jaunības un Trimpus vietā mēs vēl pieredzēsim vecūkšņu velnu uz vecaines!

Valdības vīriem un sievām, lai Dievs nogrābstās, pauros tās lietiņas sagājušas tādā sviestā, ka tā paziņojusi: XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki 2021. gadā notiks “netradicionālā un epidemioloģiskajai situācijai pielāgotā formātā”, un to norises laiks paredzēts no 2. jūlija līdz 30. oktobrim. 

Šis Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un svētku rīkotāju piedāvātais risinājums 8. jūnijā tiks skatīts valdībā, un man nav šaubu, ka tas izies cauri. Tā ka jaunajai paaudzei un tās līdzjutējiem nāksies iztikt ar erzacu*.

Kāpēc svētki nav atceļami, lai gan skaidrs, ka kovidcirkam jāturpinās? Kaut vai tāpēc, ka šie videosvētki valstij (baronese Mārgareta Tečere [Margaret Thatcher, 1925-2013] būtu teikusi – nodokļu maksātājiem) izmaksāšot 2 046 967 eiro iepriekš plānoto 4 180 883 vietā, kas ministrijas budžetā bijuši paredzēti tradicionālajiem svētkiem.

Kur ir starpība? Tradicionālie svētki droši vien prasītu arī pāris miljonu tēriņus. Videosvētku sarīkošana, ja to dara prātīgi, nevarētu izmaksāt vairāk par 46 967 eiro. Tāpēc viss ir čikeniekā: pāri paliek tie paši divi miljoni, un tad jau var svinēt!

Erzacs – no vācu: Ersatz, aizstājējs – aizvietojums (parasti nekvalitatīvs).

www.infotop.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.