Valdība nolēmusi, ka 11. oktobrī sākas «kovidziema»

Kovidziemai ir Dr. Citskovska seja. Foto: Valsts kanceleja

Valdība ir nolēmusi, ka pirmdien, 11. oktobrī valstī iestājas kovidziema. Kombinācijā ar cenu kāpšanu elektroenerģijai, gāzei, degvielai un – galvenais – svarīgākajiem pārtikas produktiem, varam gaidīt, ka iestāsies sen nebijis sociālais darvinisms ar valsts galvenā ierēdņa Jāņa Citskovska viepli uz vimpeļa – tieši šis kungs ir smagākais kovidlaiku padomdevējs Krišjāņa A.Kariņa lidojošajai silei.   

Dzintars Zaļūksnis

Tātad tas ir noticis – atzīstu, nekādi nevar teikt, ka negaidīti: no 11. oktobra līdz 11. janvārim (pagaidām, jo pieredze rāda tas var vilkties krietni ilgāk) Latvijā tiek ieviesta ārkārtējā situācija, ziņo lsm.lv.

Salīdzinot ar to, ko iepriekšējā naktī lēma Krīzes vadības padome, nekādas dižās izmaiņas nav bijušas.

Tas nozīmē, ka nepotētajiem zemcilvēkiem lelākā daļa publisku pakalpojumu – tostarp lielveikali – no 11. oktobra nebūs pieejami. Viņi varēšot iegādāties tikai pirmās nepieciešamības preces un pakalpojumus, kā arī pārvietoties (ak, šausmas!) sabiedriskajā transportā. Taču uzmanību! Lidojošā sile ir izgudrojusi jaunu eksekūciju: reģionālo maršrutu sabiedriskajā transportā bez sadarbspējīga sertifikāta nebūs braukšanas atlaižu.

Veikali pārsvarā strādās zaļajā režīmā, proti, tos varēs apmeklēt tikai vakcinētie vai “Covid-19” pārslimojušie.

“Sarkanajā režīmā”, kur drīkstēs apkalpot veselus, bet nesertificētus zemcilvēkus, varēs strādāt tās vietas, kur ir vismaz 25 kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, telekomunikācijas pakalpojumi, grāmatnīcas un preses tirdzniecības vietas, degvielas uzpildes stacijas, higiēnas preču veikali, dzīvnieku barības veikali.

Tirdzniecības pakalpojumu zemcilvēkiem varēs sniegt ārtelpās, lietojot sejas maskas.

Gandrīz visa valsts no 11. oktobra pāriet uz darbu attālināti; ja darbs saistīts ar sociāliem kontaktiem, klātienē – arī privātajā sektorā – aizliegts strādāt nepotētiem/nesertificētiem cilvēkiem. Publiskajā sektorā – valsts un pašvaldību iestādēs – strādājošajiem ir uzlikts pienākums potēties pret “Covid-19”. Lai tie, kam obligāti jāpotējas, nezaudētu darbu, vakcinācija jāuzsāk 10 dienu laikā. Visiem, uz kuriem attiecas prasība obligāti potēties, 5. novembrī jābūt saņēmušiem “Covid-19” vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, pretējā gadījumā viņus atstādinās no darba.

Izņēmums ir profesijas, kurās nav sociālu kontaktu (piemēram, kurinātājs, telpu uzkopējs, apsargs, auto šoferis) – tajās drīkstēs strādāt ar negatīvu “Covid-19” testu, kuru, visdrīzāk, nāksies apmaksāt pašam.

Interesanti, ka valdība nav spējusi turēties pretim kārdinājumam un atkal (tikai maigākā formā) ir ieviesusi aizliegtās preces – brīvdienās tirdzniecības centros nedrīkstēs strādāt mazāk svarīgi veikali, piemēram, apģērbu/apavu.

Jau kādu laiku tas ir bijis, tāpēc nepotētie zemcilvēki jau ir pieraduši – pasākumi klātienē bez sadarbspējīga sertifikāta joprojām jāaizmirst; sertificētā publika šajos pasākumos drīkstēs uzturēties tikai sejas maskās.

Protams, nesertificētiem pilsoņiem nebūs brīv ieiet krogos un citās ēdināšanas iestādēs. Pat tualete viņiem nepienāksies. Bet ar visu to krogi, restorāni, kafejnīcas varēs darboties tikai no plkst. 6 līdz 21. Lielskungs Kovic acīmredzot ir devis ziņu, ka nakts stundās tur izklaidēsies viņš.

Protams, valdība nav aizmirsusi parūpēties arī par jauno paaudzi: skolnieciņiem no sešu gadu vecuma masku nēsāšana būs obligāta. Izglītības iestādes nevarēs rīkot ekskursijas, pasākumus ārpus izglītības procesa, nometnes. Dažāda veida nodarbībās vecumā virs 12 gadiem iekštelpās un ārā drošajā režīmā varēs piedalīties līdz 20 cilvēku. Tas pats attiecas arī uz sporta nodarbībām, kora, deju kolektīvu mēģinājumiem.

Kā jau šādos gadījumos pieņemts, labieši nav iztikuši bez draudiem: ierobežojumu izpildi pastiprināti kontrolēšot policija. Te gan jāatceras, ka starp pašiem policistiem sertificētu īpatņu nav īpaši daudz, tāpēc nevajadzētu kautrēties un sertifikātu prasītājiem pašiem paprasīt uzrādīt sertifikātus.

Un, galvenais, nestrīdieties! Labāk izslēdziet no apziņas tās lietas, kas uz jums neattiecas. Kas zina, varbūt jums tikai šķiet, ka bez tām nevar iztikt. Laiks iet, un beigsies arī šī kovidziema, un neviens citskovskis nespēs to nedz aizturēt, nedz aizkavēt. 

www.infotop.lv

6 thoughts on “Valdība nolēmusi, ka 11. oktobrī sākas «kovidziema»

 1. šitie riebekļi aizrīsies-kovidputru pārstrēbušies-kad pakaļa sāks svilt-laidīsies pie saviem kungiem-bet tas būs pēc trim gadiem-bet šie necilvēki vēl daudz ļaužu asiņu notecinās-ar trakā -billija nāves potēm-nekāda pasales pakļaušana šiem neiznāks…

 2. Kaspars Pudniks is feeling thoughtful in Latvia.
  Sh2p0o 6rher0s ·
  🔴”Nav svarīgi cik cilvēku nesagaidīs pavasari! Svarīgi ir tikai un vienīgi tas – vai tie, kuri pavasari sagaidīs, vēl būs CILVĒKI!”
  👉Viņš ticēja valstij… Viņš ticēja sapnim par brīvu Latviju… Viņš ticēja gaišai nākotnei, pavadot kārtējo auksto nakti pie ugunskura Doma laukumā… barikādes un atmoda, šķiet tā viņš atceras to sauca… Šodien viņš saprata ar sirdi, ka viņu tonakt nodeva vīri… Šķietami iegūtā brīve, bija vien prātos uzpūsta pīle… Tautas dvēsele asiņojot smeldz, to svešajie nogalēt steidz. Ar nāvi kopā, tie dziesmu par brīvību cilvēkiem sniedz. Ne cilvēks ir svarīgs, vien pote un posts. Vai tiešām to nesaprot, latviešu cilvēka gods…
  Lai nolādēts Tu, no tautas bara, kas neklausa tam, ko teic svešajo vara. Tu cietīsi, mirsi un mirs tava daba, aprausies saknes un ceļš tavs pie gara. Bērni spļaus mātei un nebīsies tēva, ka tikai plecā būtu tiem deva…
  Jūs man parādiet lūdzu, kur ir teikts, ka cilvēkam ir jāsabendē sava veselība, lai kāds cits varētu iet uz restorānu vai nopirkt sev 33šo kurpju pāri? Kur ir teikts, ka cilvēkam ir jāpakļauj sevi potenciālām nāves vai invaliditātes briesmām, jo kāds tā ir izdomājis? Kur ir teikts, ka veselam cilvēkam ir jāsaslimst, lai slimie justos pasargāti?
  Cilvēka ķermenis pieder tikai un vienīgi pašam cilvēkam! Un neviens, uzsveru, NEVIENS uz šīs pasaules NEVAR noteikt, ko man darīt vai nedarīt ar to. Tā ir tikai un vienīgi mana darīšana. Tikai cilvēks pats izlemj – kā dzīvot savu dzīvi!
  Esmu kategoriski PRET OBLIGĀTO CILVĒKU NOPOTĒŠANU! Esmu kategoriski PRET tautas šķelšanu! Esmu kategoriski PRET cilvēku psiholoģisko un emocionālo VARDARBĪBU no valdības puses! Esmu kategoriski PRET šantāžu un draudiem, kas tiek vērsti manas tautas virzienā! Esmu kategoriski PRET bērnu nopotēšanu! Esmu kategoriski PRET cilvēku pazemošanu!
  Šodien norit cīņa par cilvēcības saglabāšanu cilvēkos! Šodien norit cīņa par Jūsu dzimtas saglabāšanu un to nākotni! Šodien notiek cīņa par brīvību! Par brīvību cilvēkam pašam pieņemt lēmumus savā dzīvē. Izvēlēties savu ceļu, izdarīt savas izvēles, pieļaut savas kļūdas un izcīnīt katram savas dzīves skaistākās uzvaras.
  Nav svarīgi cik cilvēku nesagaidīs pavasari! Svarīgi ir tikai un vienīgi tas – vai tie, kuri pavasari sagaidīs, vēl būs CILVĒKI!
  Ar cieņu,
  Kaspars Pudniks

  1. Kārlis Pudiks aizrāvies, viņam vienalga , cik cilvēku nesagaidīs pavasari………

   .Kārli Pudik, bet vai tu zini, ka to visu vakcīnu ir iespējams pārtransformēt, bet redzu, neesi to spējīgs saprast, jo tik vien par politiku domā.

   Nu , bet tas ir saprotami, tuvojas Vēlešanu gads ! VISI GRIB IZSKATĪTIES SMUKIŅI. Un Antiņš uzjās stikla kalnā ZELTA ZIRGĀ ! UN NONESĪS LEJĀ SAULCERĪTI – SUūDRABU ! Un tautai sāksies citi laiki, jo Suūdraba un Antiņš noteikti nebūs potējušies.

 3. Obligātā vakcinācija ir pretrunā ar OVJEDO KONVENCIJAS 1.nodaļas 2.pantu un 2.nodaļas 5.pantu! Konvencija par cilvēktiesību un cieņas aizsardzību bioloģijā un medicīnā – Konvencija par cilvēktiesībām un biomedicīnu
  Ovjedo, 04.04.1997.

 4. Tie mākoņstūmēji maz ievēro tās pašas Eiropas Parlamenta rezolūcijas,kur skaidri rakstīts,kā būtu jārīkojas. PACE rezolūcija 2361/2021gads punkts 7.3.2. nodrošināt, lai neviens netiktu diskriminēts, jo nav vakcinēts, iespējama veselības apdraudējuma dēļ vai nevēlas vakcinēties.
  pace.coe.int/en/files/29004/html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.