Vairākas ES valstis aptur vakcinēšanu ar «AstraZeneca», Latvija nogaida

Kā izturēties pret "AstraZeneca"? Vai kā izturēties pret kovidvakcīnām vispār? Foto: Fred Tanneau/AFP/Getty

Dānija, Norvēģija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande, Īrija, Spānija, Bulgārija, Slovēnija un Portugāle, arī Islande ir apturējušas Lielbritānijas un Zviedrijas uzņēmuma “AstraZeneca” izstrādātās “Covid-19” vakcīnas izmantošanu sakarā ar ziņām par trombozes gadījumiem Eiropā.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Piemēram, trīs Norvēģijas veselības aprūpes darbinieki, kas nesen saņēmuši “AstraZeneca” vakcīnu, šobrīd ārstējas slimnīcā ar neparastiem simptomiem – asiņošanu un trombu veidošanos, ziņo globālā informācijas aģentūra “Reuters”.  

Arī Latvijas Zāļu valsts aģentūra, Slimību profilakses un kontroles centrs, Imunizācijas valsts padome un un Veselības inspekcija 15. martā ieteica uz brīdi apturēt “AstraZeneca” vakcīnas izmantošanu. Rekomendācija balstās uz ziņojumiem no atsevišķām Eiropas Savienības valstīm par trombembolijas un līdzīgiem gadījumiem, kas novēroti dažādos laika posmos pēc vakcīnas saņemšanas. Tomēr minētās iestādes politkorekti uzsver, ka “līdz šim nav datu par cēloņsaistību starp vakcināciju un nopietniem veselības traucējumiem”. Ieteikums uz laiku līdz divām nedēļām apturēt vakcināciju ar “AstraZeneca”vakcīnu pieņemts “tikai papildu piesardzības nolūkā līdz brīdim, kad tiks saņemta informācija par cēloņsaistības izvērtēšanu par līdz šim ziņotajiem gadījumiem”. Jebkurā gadījumā lēmumu par “AstraZeneca” vakcīnu izmantošanu/apturēšanu pieņems valdība un Krišjānis Arturs Kariņš personīgi.    

Eiropas Zāļu aģentūra (European Medicines Agency, EMA) vēl tikai vērtējot saņemto informāciju par “AstraZeneca” vakcīnas iespējamo cēloņsaistību ar trombembolijas gadījumiem, bet jau paziņojusi: tā uzskata, ka “ieguvumi no vakcinācijas ar “AstraZeneca” vakcīnu pret “Covid-19” ir lielāki nekā iespējamie veselības riski”. Tāpat esot jāņem vērā, ka “veselības sarežģījumi, tostarp trombembolijas gadījumi, var tikt novēroti iedzīvotāju vidū dažādu iemeslu dēļ, neatkarīgi no zāļu lietošanas vai vakcinācijas”, jo to iemesli varot būt dažādi, apgalvo ZVA, gan nekonkretizējot, kas vēl var izraisīt trombemboliju.

Lai nu kā, 16. martā 11 ES dalībvalstis uz laiku, kamēr notiek ziņoto gadījumu izvērtēšana, ir apturējušas potēšanu ar “AstraZeneca” vakcīnu.

Vairākas ES valstis aptur vakcinēšanu ar «AstraZeneca», Latvija nogaida

t.me/brivibasplatforma/317

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.