Vai mRNA tehnoloģija izmaina genomu?

Šis jautājums nodarbina daudzus. Par šādu iespēju runājuši ne vien kovid skeptiķi un ‘antivakseri’, bet arī vairāki ārsti, tādi kā Kerija Medija, Keita Šemirani, Kevins Korbets un citi.

Viņi stāsta par to, ka patiesībā šī substance būtu jādēvē nevis par vakcīnu, bet par cilvēka genomu izmainošu mRNA injekciju neko nesaprotošai sabiedrībai. Savukārt oficiālie eksperti un mediji, faktu čekeri un vietējā RejBaltica tādus apgalvojumus sauc par viltus ziņām.

Taču eksistē kāds video, kurā runā pats galvenais Moderna medicīnas specialists Tal Zaks. Tas ir vēl no 2017.gada. Ja to noklausās pietiekoši uzmanīgi, tad var sadzirdēt, ko viņš saka par šīm eksperimentālajām vakcīnām un tur visai skaidri noprotams, ka šāda injekcija var izmainīt ģenētisko kodu un DNS.

Zaks to sauc par dzīvības programmas uzlaušanu. Jau pirmajā minūtē viņš saka:

Mēs piedzīvojam šo fenomenālo digitālo zinātnisko revolūciju un es šodien te esmu tāpēc, lai pateiktu, ka mēs faktiski uzlaužam dzīvības programmu un tas izmainīs to, kā mēs domājam par slimību ārstēšanu vai to novēršanu.

Un patiesi, Modernas mājas lapā arī šodien tiek izmantots šāds apzīmējums – dzīvības programmatūra un operētājsistēma. Tāpat, kā Windows un attiecīgās programmas, kas strādā datorā, tā arī katrā ķermenī ir kaut kas, kas nodrošina visas sistēmas un šūnu darbību. Tagad pienācis laiks to uzlauzt. Tiešām?

Zaks turpina:

Katrā šūnā ir šī lieta, saukta par ziņotāju RNS  (mRNa ja lieto anglisko terminoloģiju), kas pārnes svarīgo informāciju no DNS mūsu gēnos uz proteīnu, kas patiesi ir tā substance, no kā mēs visi esam veidoti. Tā ir kritiski svarīga informācija, kas nosaka, ko darīs šūna. Ja mēs par to domājam kā par operētājsistēmu…ja jūs varat to izmainīt, ieviest savu kodu, tad tam būs ārkārtīga ietekme uz visu, no gripas līdz vēzim.

Tātad ieviešot korekcijas, jaunu kodu, DNS tiek pārveidota un tad konkrētas personas genoms tiek izmainīts atbilstoši šo zinātnieku tur ieliktajam kodam. Ja uz to paraugās no augstāka – ezotēriska skatu punkta, tad ar to pašu tiek izmainīts arī cilvēka statuss kā dievišķi radītai būtnei –tagad tas kļūst par kaut ko, kur iejaucies cits cilvēks un faktiski par patenta objektu.

Zaks tālāk pastāsta par to, ka mRNA liks šūnām iekodēt šī vīrusa proteīnu. Tas ķermenim ir svešs. Līdz ar to, ķermenis ražo svešu proteīnu un imūnsistēma tam uzbrūk.Tādu procesu medicīnā sauc par autoimūno saslimšanu. Tieši uz tādu apstākli arī vērš uzmanību visi tie speciālisti, kas par to brīdina.

Turklāt Zaks runā tikai par šī procesa iedarbināšanu. Bet kas un kā to izslēdz, cik tad ilgi organisms uzbruks pats sev? Nekur nav minēts, cik ilgi šis process darbojas un kad šūnas pārtrauc šādu proteīnu ražot.

Normālā vakcīnā imūnsistēma uzbrūk ierobežotam daudzumam patogēna, kas tiek ievadīts, tas sekmē antvielu izveidošanos un tad organisms vēlāk atpazīt to patogēnu, ar kura novājinātu versiju tam bijusi darīšana iepriekš. Bet šeit tāda ierobežota daudzuma nav.

Ap 4 minūti Zaks sāk runāt par mRNA vakcīnām vēzim. Tālāk viņš runā par stāvokli, kādā ir tie bērni, kuriem trūkst konkrēts enzīms, kas ir svarīgs metabolisma procesiem – tad vienīgā izeja ir pārstādīt visu orgānu, šai gadījumā, nieri. Viņš piedāvā to pašu mRNA injekciju, kas iekodē šo trūkstošo gēnu un tādā veidā tas izlabo šo ģenētisko defektu.

Kas liek šūnām ražot attiecīgos enzīmus? Zaks uz to atbild, sakot, ka to dara ģenētiskais kods jeb DNS. Tādejādi mRNA tehnikai ir jākoriģē šo ģenētisko kodu, lai šūna sāk ražot vajadzīgo enzīmu. Tieši tāpat, kā tai var likt ražot vīrusa proteīnu. Un vispār vēl daudz ko citu.

No tā visa var secināt, ka mRNA tehnoloģija ne tikai var izmainīt cilvēka genomu, bet tas ir šīs tehnoloģijas tiešais uzdevums. Jautājums ir tikai par to, vai tas notiek pašas programmas darbības rezultātā, vai tās būs kaut kādas ‘nevēlamas sekas’.

Zaks to sauc par informatīvo terapiju. Bet tas vairāk izklausās pēc neprāta zinātnes. Sekas šiem mēģinājumiem izmainīt vienu gēnu var novest pie izmaiņām citos un tas viss var izraisīt katastrofiskas sekas gan katram indivīdam, gan sabiedrībai kopumā, jo vakcinācija tagad ir globāls eksperiments.

Noklausieties, ko saka Zaks un izdariet secinājumus, ko Jūs tur dzirdat.

A.Vasiļevskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.