Vai kovidskeptiķim viegli “iznākt no skapja”?

Pēdējā laikā ir aktivizējušies uzbrukumi “Brīvvalsts TV” un visiem, kas atļaujas apšaubīt “jauno normālo” – izrādi, ko kritiski domājoši cilvēki sauc par kovidšovu. Protams, propagandai atvēlētie līdzekļi jāatstrādā! Ļoti dīvaina epidēmija, vai jums tā nešķiet, ja tā jāreklamē par lielu naudu. Piemēram, mēra vai holēras epidēmijas laikā ikviens bez jebkādas reklāmas, medijiem un soctīkliem ātri saprata – “Draugi! Nav labi!”. Bet tagad – pilnīga kognitīvā disonanse. Oficiālajos medijos lasu un klausos vienu, bet realitātē redzu kaut ko pilnīgi citu. Bet ne par to šis stāsts.

Tā kā “Brīvvalsts TV” katru savu ziņu pamato ar citātiem no avotiem, kurus grūti apšaubīt, nākas pāriet pie mūsdienās bieži izmantota, bet lēta retorikas paņēmiena – uzbrukt nevis tēzēm, bet personām. Nevis “Ad Rem”, bet “Ad Hominem”. Tiek meklētas Krievijas pēdas, saikne ar VDK, Šleseru, harizmātisku draudžu vadoņiem. Tiek apšaubīts, ka cilvēki var strādāt vienkārši idejas un pārliecības vārdā – protams, caur-un-caur pērkamu mediju pārstāvjiem to ir grūti saprast. Tiek proklamēts, ka kovidskeptiķiem ir zemi ienākumi, slikta izglītība un valodu zināšanas. Vēl tikai vajadzētu piebilst, ka viņi nemazgājas dušā, nelabi ož, cieš no disleksijas, eholālijas un ielaistas pedikulozes.

Jebkurš cilvēks, kurš kaut nedaudz pazīstams ar kritisko domāšanu, pateiks, ka “Ad Hominem” nav arguments. Piemēram, Hitlers bija veģetārietis. Fakts. Bet tas neliecina veģetārismam kā dzīvesveidam vai diētai ne par labu, ne par sliktu.

Nu, ko… Par visiem nepateikšu, runāšu par sevi. Man ir laba izglītība un darba pieredze gan bioorganiskajā ķīmijā, gan sabiedriskajās zinātnēs. Strādāju par pasniedzēju, tostarp, pasniedzu arī kritisko domāšanu. Valodas zinu labā līmenī kādas 5, vēl vairākas saprašanas līmenī. Krievijā pēdējoreiz biju pirms gadiem 10 – tranzītā lidojot uz Taizemi. Par Putinu nefanoju, tiesa, atzīšos – par Kariņu vēl mazāk. VDK neesmu bijis (esmu par jaunu). Harizmātisko draudžu dievkalpojumos nepiedalos. Šleseru pazīstu tikai no medijiem. Un no pašreizējās varas viedokļa esmu pilnīgs kovidskeptiķis, koviddisidents… sauciet, kā gribat. Kādas ir manas domas par pašreiz notiekošo?

Vai  pastāv koronavīruss?

– Protams, ka pastāv vairāki desmiti dažādu koronavīrusu. Pārsvarā tie izraisa saslimšanas dzīvniekiem, bet daži, iespējams, var izraisīt saslimšanas cilvēkam ar gripai līdzīgiem simptomiem.

Vai t.s. Covid ir kaut kas jauns?

– Nē, arī iepriekš ir bijuši gadi, kad cilvēki slimoja ar sezonālo “gripu” smagi un nereti ar letālām sekām, ja bija pastiprinoši faktori. Tikai nez kādēļ, ja “tinam filmu atpakaļ”, šoreiz jau pirmajās dienās kaut kā tapa skaidrs un tika skaļi izziņots, ka ir jauns vīruss, kas radīs pandēmiju. Parasti ar vīrusa štamma noteikšanu neaizrāvās, katrā gadījumā tas nenotika tik operatīvi. Un donoru asinīs, kas nodotas iepriekšējos gados, ir atrastas antivielas uz koronavīrusu(-iem). Manuprāt, tas lielā mērā ir sezonālās gripas rebrendings. Patiešām, katru gadu vieglāk vai smagāk mūs piemeklēja gripa. Bet nu tā maģiskā veidā ir pazudusi. Vispār pazudusi. Vai vienkārši pārdēvēta.

Vai šobrīd ir pamats runāt par epidēmiju?

– Lai runātu par epidēmiju, ir jābūt noteiktam saslimušo procentuālajam daudzumam no iedzīvotāju skaita. Izejiet uz ielas, paskatieties: kur ir šie slimie un mirušie? Piebildīšu: cilvēki maskās nav slimi – viņi labprātīgi piedalās vai ir spiesti piedalīties kovidšovā.

Viņiem varbūt ir bezsimptomu saslimšana…

– Slimībām mēdz būt inkubācijas periods, pēc kura cilvēks tomēr neizbēgami saslimst. Bet, ja cilvēkam simptomi neparādās vispār un nekad, viņš faktiski ir vesels. Piemēram, 90% cilvēku ir Herpes simplex vīrusa nēsātāji. Bet tas var neizpausties nekad mūžā. Ja vienīgais, kas norāda uz iespējamu inficēšanos, ir nepareizi lietoti un interpretēti PĶR testi un uz šī pamata cilvēks tiek represēts… Vispār mēs visi jau sen esam miruši, tikai bezsimptomu formā.

Potēšana jeb vakcinācija…

– Pilnībā atzīstu vakcinācijas nepieciešamību. Ar tās palīdzību cilvēce ir uzvarējusi daudzas briesmīgas slimības – melnās bakas, poliomielītu, difteriju, virkni bērnu slimību. Pats labprātīgi un apzinīgi esmu vakcinējies pret encefalītu, jo patīk aktīvā atpūta dabā un esmu redzējis gan saslimušos, gan slimības sekas (un, starp citu, nezinu nevienu reālu Covid slimnieku – dzīvē, nevis no medijiem! Arī tas ir rādītājs, ka valstī plosās katastrofāla epidēmija…). Nožēloju, ka nav vakcīnas pret Laima slimību. Ja brauktu uz tropiskajām zemēm, apzinīgi vakcinētos pret visu tur sastopamo.

Bet, attiecībā uz Covid, ir notikusi jēdzienu nomaiņa. – Vai tu tici zālēm? – Protams, ka ticu! Reizēm lietoju zāles pret galvassāpēm. – Nu, re! Še tev žurku zāles, ziepju zāles un zilumzāles. Zāles taču paliek zāles, kāda tev starpība. Vai arī tu varbūt esi zāļu pretinieks?!

Pretenzijas pret pašreizējām Covid vakcīnām?

  • Pirmkārt, tik ātri netiek izstrādāti līdzekļi pat veterinārijai. Lai izietu pārbaudes in vivo, pārbaudītu, ka pozitīvais ieguvums ir lielāks par negatīvajām blaknēm, pārbaudītu efektu uz pēcnācējiem… 10 gadi – tas būtu minimums un ļoti ātri. Tāpēc arī jaunu līdzekļu ieviešana ir tik lēna un dārga.  To jums apstiprinās jebkurš ar farmaceitisko līdzekļu izstrādi saistīts cilvēks. Ja iestrādnes ir bijušas, tad no kurienes? Ja reiz šis vīruss ir kaut kas pilnīgi jauns un unikāls, kā mums apgalvo.
  • Otrkārt, dīvainības ir pašā formā – tilpumā, injecēšanas veidā utt. Un blaknes pat īstermiņā, kuras tiek dažādi slēptas un noklusētas.
  • Treškārt, tiek apgalvots, ka vakcīna nepasargā ne pašu, ne apkārtējos, ka tā nevar būt par argumentu, lai nenēsātu masku un neievērotu citus “karantīnas noteikumus”. Tad ko tā dara?
  • Ceturtkārt – pavisam dīvains arguments. Pārslimojušais esot imūns 3 mēnešus, bet vakcinētais – pusgadu. Jā, ir slimības, pret kurām imunitāte neveidojas. Piemēram, gonoreja. Var slimot kaut vai desmitreiz pēc kārtas. Bet tām slimībām, pret kurām noturīga imunitāte veidojas, pārslimojušais parasti kļūst imūns uz visu atlikušo mūžu. Viņš var būt par antivielu donoru utt. Savukārt, vakcinētajam ik pa laikam jāpārbauda antivielu daudzums. Protams, “līdz nullei” tās nenokritīs, tomēr efekts nebūs tik spēcīgs kā pēc pārslimošanas. Piemērs – tas pats encefalīts.

Visbeidzot, atbilde uz jautājumu virsrakstā. Atbilde ir “nē”. Man nav tādas pieredzes, bet droši vien Čečenijā vai citā represīvā zemē gejam ir vieglāk “iznākt no skapja” nekā Latvijā sabiedriski aktīvam cilvēkam pateikt, ka viņš ir pret pašreiz notiekošo kovidšovu. Viņš uzreiz tiks stigmatizēts, ja strādāja valsts sektorā – vairs nestrādās, tiks meklēti viņa kontakti ar oligarhiem, sektantiem, Krieviju un pašu Elles valdnieku. Tādu piemēru ir daudz.

Nesen biju liecinieks, kā mana kādreizējā studiju biedrene, šobrīd cienījama akadēmiķe un doktore vairākās dabaszinātnēs, “apgrēcinājās” pret savām zināšanām bioloģijā, ķīmijā un farmācijā, publiski stāstot to, kam netic un kas ir acīmredzama nepatiesība, bet vajadzīgs kovidšova režisoriem. Bet es viņu saprotu, jo ir tik daudz, ko zaudēt. Granti, amati, statuss, reputācija. Vieglāk ir runāt “pareizi”. Man ir mazāk, ko zaudēt, bet es arī nevaru atļauties savā vārdā iet pret sistēmu. Darba man nebūs jau nākamajā dienā. Savukārt, tie, kuriem zaudēt nav ko, ir viegli marginalizējami un pasludināmi par dīvaiņiem. Tādā, lūk, dubultmorālē esam spiesti dzīvot! Un šovs turpinās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.