Uzpirkta Eiropas Cilvēktiesību tiesa? Džordžs Soross un Bils Geits ir divi no lielākajiem Eiropas Padomes sponsoriem

2021. gada 14. aprīlī / Avots: EpochTimes

Nesen stāstījām, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa apstiprinājusi valsts varas pārākumu jautājumā par bērnu vakcinēšanu. Ierindas prese ziņoja, ka ECT atbalsta obligātu vakcināciju vispār. Par šiem un citiem it kā dīvainiem ECT spriedumiem cilvēktiesību un normalitātes kontekstā gūstam jaunu skaidrību, kad uzzinām, ka divi no lielākajiem pasaules maldinātājiem un pārvaldības plānu kalējiem šo cēlā vārdā nosaukto tiesu sponsorē.

Franču advokāts Gregors Pipinks (Grégor Puppinck), Eiropas Centra par likumību un taisnīgumu vadītājs, atklājis Džordža Sorosa un Bila Geitsa iesaistītību dažādās pārvaldes organizācijās, tostarp Eiropas Padomē un Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesu izveidoja Eiropas Padomes dalībvalstis, bet divi no lielākajiem naudas devējiem ir plaši pazīstamais un neviennozīmīgi vērtētais ungāru izcelsmes ASV miljardieris Džordžs Soross ar savu Open Society fondu un Bila Geitsa dibinātais uzņēmums Microsoft.

Pipinks šo faktu atklājis, izpētot Eiropas Padomes gada pārskatus. “Konstatējam, ka Open Society un Microsoft ir lielākie privātie naudas devēji šīm organizācijām, kas laikā no 2004. līdz 2015. gadam kopā ziedojuši vairāk nekā 2 miljonus eiro. Bez tam Open Society atbalsta arī dažādas Eiropas Padomes iniciatīvas.”

Tiešās finansēšanas pēdas gan pārtrūkst 2015. gadā, jo tad Eiropas Padome izveidoja atsevišķu fondu brīvprātīgiem ārpusbudžeta ziedojumiem, līdz ar ko šīs naudas nav vairs jāuzrāda finanšu atskaitēs.

Saskaņā ar Pipinka izpēti miljardieru finansējums tiek ne tikai Eiropas Padomei, bet arī Starptautiskajai Krimināltiesai, ANO un PVO.

Miljardieri — it īpaši Džordžs Soross — savukārt ir personiskās attiecībās ar dažnedažādiem ietekmīgiem šo starptautisko organizāciju locekļiem, kuri sauc viņu par savu “draugu”, tostarp bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Torbjerns Jaglands (Thorbjørn Jagland), Eiropas Komisijas bijušais prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) un ANO cilvēktiesību augstākā komisāre Mišele Bašelē (Michelle Bachelet), bet mūsu pašu Nils Muižnieks, Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs līdz 2018. gadam, strādāja par programmas direktoru Latvijas Sorosa fondā.

Pipinka izmeklējumi liecina, ka pēdējos desmit gados 22 no 100 Cilvēktiesību tiesas pastāvīgajiem tiesnešiem nākuši no septiņām NVO. 18 tiesnešiem bija jāizskata lietas, kurās iesaistītas tieši tās NVO, kurās viņi paši iesaistīti. Kā uzsver advokāts Pipinks, tas ir tiesnešu ētikas pamatprincipu pārkāpums. “Šo septiņu NVO vidū izceļas tieši Open Society, jo ar to ir saistīti veseli 12 tiesneši un fakts, ka tā finansē pārējās sešas pārskatā minētās organizācijas.”

Pēc Pipinka ziņojuma vairāki Eiropas Parlamenta deputāti vērsušies pie Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes ar parlamentāriem jautājumiem. Eiropas Komisijas vārdā atbildējusi viena no EK priekšsēdētāja vietniecēm, Věra Jourová: “Komisijai nav šaubu par Eiropas Cilvēktiesību tiesas integritāti un neatkarību.”

Pipinks norāda uz to, ka visiem šiem faktiem vajadzēja atvērt acis. Taču Eiropas iestādes tikai novēršoties un nogaidot, līdz cilvēku uzmanība atkal pievēršas kaut kam citam. “Nav nekādas vēlēšanās apšaubīt sistēmu. Tas biedē.”

Prese savukārt veiktā pētījuma sakarā Pipinkam asi uzbrukusi. Organizācija Open Democracy — arī Sorosam piederoša — saukusi Eiropas Centru par likumību un taisnīgumu par “ordeņa bruņiniekiem”, “vilkiem aitādās” un “slepeno armiju”, kas grib “ielauzties mūsu demokrātiskajās iestādēs.” Advokāts ir pārliecināts, ka šie uzbrukumi tikai apliecina nepieciešamību “objektīvi atmaskot šos varas tīmekļus, kuri veido jauno globālo un postdemokrātisko valdību sistēmu.”

L. Tjuniņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.