Taivāna aiztur Pfizer II dozu bērniem

Šī valsts pievienojas to valstu skaitam, kurās vismaz kaut kas tiek apturēts – ja līdz šim tās parasti bija visas citas injekcijas, tad šeit tas beidzot ir arī Pfizer. Tas gan attiecas tikai uz vecuma grupu 12-17 gadi, bet vismaz kaut kas.

Iemesls ir vispārzināmais – blakus efekti un novērotie miokardīta gadījumi, kāpēc arī šonedēļ Taivānas mediji ziņo, ka tiek apturēta otrās dozas injekcija šai vecuma grupai.

Miokardīts ir sirds muskuļa iekaisums, kas ierobežo tās spēju pumpēt asinis un izraisa traucējumus tās ritmā. Mirstība no šīs problēmas ir apmēram 20% gada laikā un 50% piecu gadu laikā, kas to padara par ļoti nopietnu ilgtermiņa blakni, kas aizvien vairāk notiek visā pasaulē.

Saskaņā ar ASV statistiku, iespēja dabūt šādu blakni ir 10 reizes lielāka pēc otrās dozas, kā pēc pirmās. Tāpēc Taivāna tagad seko Honkongas piemēram un izmaina švakcīnu politiku, atceļot otro Pfizer dozu 12-17 gadu grupā. Taivānas Veselības un injekciju padomes komiteja paziņoja, ka aptur otro dozu uz 2 nedēļām, lai noskaidrotu 16 miokardīta gadījumus starp šiem jauniešiem. Ko noskaidros, to redzēsim – var jau būt, ka neko, bet tiek solīts ņemt vērā arī starptautisko pieredzi, pirms pieņemt lēmumu atļaut špricēt tālāk, vai tomēr ne. Šobrīd tikai Honkongā un UK šo grupu špricē ar vienu dozu.

Tikmēr arī Moderna šonedēļ atzina, ka viņu potei esot mazāks risks saslimt, kā Pfizer, bet toties tai ir lielāks miokardīta risks jauniem cilvēkiem. Visai jauka izvēle starp švakcīnu ruleti.

Protams, tāda atzīšanās no paša ražotāja jau vien ir ko vērts – to paziņoja pats kompānijas galvenais medicīnas ierēdnis Dr. Paul Burton – Moderna injekcijai ir relatīvi augstāks sirds iekaisumu risks vīriešiem līdz 30 gadiem. Dati no Francijas parāda, ka tas patiešām ir visai ievērojami lielāks – tie jau ir tikai oficiālie dati – 13.3 gadījumi uz 100tk pret 2.7 no Pfizer. Savukārt attiecībā uz iespējām saslimt šie paši oficiālie un diez vai īpaši ticamie dati liecina, ka Moderna šeit ir labākā situācijā ar 86 gadījumiem pret 135 no Pfizer – tas, protams, uz 100tk.

Izrādās, ka pie miokardīta esot vainīgs lielāks testosterona daudzums jauniem vīriešiem, tā to mēģina skaidrot Burtons – esot kaut kāda saistība starp to un sirds iekaisumu. Modernā ir lielāka mrns koncentrācija un līdz ar to jaudīgāks daudzums pīķa proteīna – viņš atzīst. Tas jau ir tuvāk patiesībai, jo tieši pīķa proteīns ir toksīns un par to ir bijuši jau vairāki pētījumi.

Un te mēs redzam jau lielāku un patiesāku ainu – ja reiz tieši jauniem vīriešiem ar lielāku testosterona daudzumu rodas lielākas problēmas ar sirdi, tad vai gadījumā tieši viņi nav tas mērķis, ko izvirza planētas depopulatori, kad runā par 10-15% vai vairāk planētas iedzīvotāju skaita samazināšanu ar injekcijām – tas ir atklāti? Ko viņi grib izdarīt patiesībā, tas ir pavisam cits stāsts un tagad tas kļūst aizvien redzamāks, uz ko tad šie efekti izpaužas visvairāk un cik no tiem, kas atrodas attiecīgā vecumā un spēku pilnbriedā, kad tiek veidotas ģimenes, to vispār nespēs vairs izdarīt?

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.