Slimo skaitam vairs nav nozīmes?

Pēdējā laikā atkal varam vērot kārtējo ‘ticīgās zinātnes’ kažoka mešanu uz citu pusi. Ko tagad sabiedrībai cenšas iestāstīt tā saucamie ‘veselības eksperti’ attiecībā uz jauno mutantu un bezpalīdzīgajām injekcijām tā visa sakarā?

Žurnāls Forbes nupat nācis klajā ar rakstu par to, ka tā saucamie ‘pozitīvie gadījumi’ un to straujais uzliesmojums pēc visām injekcijām vairs neesot jāuzskata par galveno parametru šajā pandēmijā. Tur citēts kāds svarīgs ASV veselības eksperts Ashish Jha, kas tā saka un vēl viņš saka to, ka špricēto cilvēku lielāko tiesu vieglā slimības gaita esot pierādījums un labākais veids, kā aizsargāt sevi no citādi briesmīgā jaunā mutanta – taču aizvien pieaugošais vispārējais saslimšanas skaits ar to nav tas rādītājs, ar ko mērīt šo ‘pandēmiju’ Kā redzam, tad šajos rādītājos kā reizi gan ASV, gan visās citās sašpricētās valstīs šobrīd tiek sasniegti jauni statistiskie rekordi, salīdzinot ar kuriem pagājušā gada vilnīši bija tikai mazi purkšķīši – bet tad jau nebija glābējvakcīnu. Tagad tās ir, lielākā daļa daudzās valstīs sašpricēti ar divām un pat trim dozām, bet saslimšanas statistika tikai pieaugusi, turklāt daudzreiz. Bet tas vairs neesot svarīgi. Kā tad tā?

Acīmredzot tā, ka šis raksts nepasaka to, ko injekciju propagandisti negrib, lai mēs saprotam, bet kas ir skaidri redzams – injekcija nepasargā ne no jaunā mutanta un pēdējos mēnešos kļuva skaidrs, ka nesargāja arī no iepriekšējā. Bet līdz šim taču tieši infekciju skaits bija tas rādītājs, kā sabiedrība tika instruēta par injekciju efektivitāti  – tika teikts, ka gadījumu skaita īslaicīgs samazinājums vasarā ir tieši injekcijas nopelns – bija daži ‘veiksmes stāsti’ kā Dānija, ko arī vietējais režīms slavēja un centās iestāstīt, ka vajag sašpricēt virs 70% un viss būs vaļā.

Nu lūk, Dānijā šī gada decembrī vilnis ir 4 reizes augstāks, kā pagājušā gadā bez visām potēm. Bet tagad afēristi saka, ka tam neesot nozīmes, ir laiks ignorēt šo skaitļus.

“Eksperti’ tur nepasaka arī to, ka tādi paši maigie simptomi ir arī nešpricētiem un līdz ar to nevar teikt, ka tas būtu injekcijas nopelns. Šis triks ietu cauri tad, ja viņi būtu paspējuši nošpricēt visus tā, lai nepaliek ievērojama kontroles grupa, taču tāda ir un šeit nav nekādas atšķirības – bet rakstā tiek joprojām saukts pēc nešpricēto cilvēku intensīvas uzraudzības, jo viņi nonāks slimnīcā. Turklāt tas ir kā vēlējums nākotnes formā, jo realitātē nekā tāda nav – tāpēc ir projekcija uz nākotni, ka tā esot jābūt.

Paralēli tam nesen parādījās arī pētījums par to, ka īstenībā injekcijas ‘efektivitāte’ ir pat negatīva – špricētiem pēc 90tās dienas rādītājs ir līdz -76% – jeb lielāka iespēja saslimt ar jauno mutantu, kā tiem ar dabisko imunitāti. Kaut kas tāds cilvēces un vakcīnu vēsturē vispār nekad nav bijis, bet tas notiek šobrīd. Pie tādiem apstākļiem tad arī nav brīnums, ka tiek dotas instrukcijas vairs nepievērst uzmanību tam rādītājam, kas iepriekš tika izmantots, lai pierādītu potes efektivitāti.

Kad tas sāka kļūt acīmredzami, tad dažādi gudri epidemiologi aizvien pieaugošo potēto saslimšanu cenās izskaidrot ar to, ka viņi esot pārāk pārdroši un pārstāj ievērot citas aizsardzības metodes, nevelk uzpurņus un nedistancējas. Tieši to arī mums gribēja iestāstīt kāds blogeris Ņikita. Ar to vien vajadzēja būt pilnīgi skaidram, ka viņi cilvēkus uzskata par muļķiem. Visu laiku tieši veselie un nešpricētie cilvēki tiek vainoti visās nelaimēs un bezatbildībā gan pret sevi, gan pret citiem – bet tieši viņi ir spiesti to visu ievērot un vispār netiek iekšā tur, kur masveidā pulcējas injicētie – kur tad mēs to ‘vīŗusu’ varētu izplatīt?

Un ko tik dumjš skaidrojums vispār saka par pošu efektivitāti, ja reiz to saņēmušiem joprojām jāievēro viss tas, no kā tie cerēja atbrīvoties caur šprici un vēl jāturpina baidīties no nepotētiem? Bet tas viss bija vēl pirms tam, kamēr tagad situācija ir vēl traģiskāka, taču kā stāv rakstīts – ne jau veseliem ārstu vajag, bet slimiem. Tagad afēristiem ir vēl jaunas metodes, kā saviem klientiem noslēpt visu šo izgāšanos, vienlaicīgi turpinot propagandu par glābējpoti un neskaitāmiem būsteriem, Turklāt vēl būs jāizskaidro tas, kā vispār tas iespējams, ka špricētie ar visiem uzpurņiem un distancēm tik un tā slimos vairāk, kā tie bez potes un kas to visu neievēro. Atliek gaidīt, ko tagad darīs vietējie zinātnes spīdekļi un vai to pašu atskaņos arī pie mums.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

11 thoughts on “Slimo skaitam vairs nav nozīmes?

  1. Does your blog have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it develop over time.

  2. I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz respond as I’m looking to construct my own blog and would like to know where u got this from. appreciate it

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.