Rietumu ‘osha maisi’ jeb ziņotāju armija

Kamēr ASV vēl risinās cīņa par obligāto injekciju ieviešanu vai apturēšanu un tiesa to pagaidām ir apturējusi, tāpat kā OSHA, tikmēr ir atklāts arī tas plāns, kā viņi vispāŗ varētu kaut ko tādu nodrošināt. Un tā ir ziņotāju armija.

Citiem vārdiem sakot, ASV Darba departamentam ne tuvu nav tik daudz resursu un inspektoru, lai nodrošinātu regulāras pārbaudes tajā, vai šīs prasības visus sašpricēt darba vietās vispār tiek ievērotas. Un līdz ar to ‘brīvajos un demokrātiskajos’ Rietumos viņi ir nonākuši līdz tam, kas līdz šim viņiem bija zināms tikai pēc Orvela grāmatām vai stāstiem par totalitāriem režīmiem, kur iekšējās kārtības nodrošināšana balstījās uz plašu ziņotāju tīklu, gan īpaši vervētu, gan vienkārši uz stukačiem kaimiņiem. Nu mēs taču zinām visus tos čekas maisus un sarakstu stādītājus toreiz un tas pats notiek arī tagad. Tikai par ‘čekas maisiem’ toreiz mums te dižie patrioti šausminās, bet par tādiem pašiem režīma ienaidnieku sarakstiem šodien un kaimiņu nodošanu par uzpurņa nenēsāšanu gan viņiem nav morālu problēmu.

Bet tagad tas kļūst par jauno normālo arī līdz šim ‘demokrātiskās’ sabiedrībās un arī ASV valdība, kas šo demokrātiju nesa un mācīja visā pasaulē, tieši tāpat būs spiesta paļauties uz tādu stukaču armiju, kas ziņos par saviem kolēģiem, kas nebūs špricēti vai regulāri netiks testēti, vai nenēsās uzpurni. Nav zināms, cik tādu cilvēku valdība spēs sameklēt, bet ir skaidrs tas, ka bez viņiem nodrošināt šī plāna izpildi, kad līdz 4.janvārim jāsašpricē desmitiem miljoni amerikāņu visas kompānijās, kur ir vairāk par 100 darbiniekiem un tad viss tas vēl regulāri jāpārbauda, nebūs iespējams. To visu var lasīt lielajā presē.

Nav tādas OSHA inspektoru armijas, kas spētu izsekot katrai kompānijai, tās darbiniekiem vai pat tikai apzvanīt viņus – atzīst Debbie Berkowitz, bijusī OSHA kadru daļas vadītāja. Viņiem ir jāpaļaujas uz iekšējiem ziņotājiem, kas raksta iesniegumus par savu darba devēju un kolēģiem, ja tie pārkāpj šo likumu – viņa atzīst.

Līdzīgi izsakās arī tagadējais OSHA boss, Jim Frederick, kurš paziņoja žurnālistiem, ka aģentūra koncentrēsies uz tām vietām, no kurām šīs sūdzības nāks.

Kritiķi brīdina, ka stukači var arī norauties no kolēģiem, kurus būs nosūdzējuši un ka OSHA nepiedāvā nekādu aizsardzību. Kamēr šis jautājums vēl karājas gaisā un gaidāmi pamatīgi tiesu darbi, vienu gan tas apliecina – arī tā ieviešanas gadījumā tas izraisīs tikai vēl lielāku sabiedrības degradāciju un radikalizāciju, ziņošanu par kolēģiem un tā tālāk. Un tas parāda arī to, ka cilvēki var arī to nedarīt un tad nekādai valdībai nav resursu, lai šīs prasības reāli nodrošinātu, būtu tā Amerika vai cita valsts. Problēma ir paši cilvēki, kas tam pakļaujas un tad terorizē arī citus.

Turklāt ar visu to OSHA līdz šim ir reāli atrisinājusi tikai 2% no visiem ziņojumiem, kas saistīti ar brīnumvīrusu pēdējos 5 mēnešos. Vairāk kā pusi viņi vispār ir izmetuši pat bez izmeklēšanas.

Tāpēc realitātē visa tā sistēma ir baltiem diegiem šūta un atklāti tiek atzīts, ka viss vairāk balstīsies uz sūdzībām un bailēm, kā uz reālas darbības – pat, ja šādas prasības tiek ieviestas un Baidena brigāde panāk savu – taču jācer, ka tas nenotiks.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.