Redzēs, kā tirgotāji rīkosies «zaļajā režīmā»

Atšķirībā no tirgotājiem, ēdinātāji ir pilnībā pakļāvušies lidojošajai silei un strauji "iet uz grunti". Foto: Freepik

Atbilstoši komandora Krišjāņa A.Kariņa lidojošās siles pieņemtajam ačgārnā luksofora principam pirmdien, 15. novembrī daudzviet ieslēdzas zaļā režīma signāls, kas nozīmē nevis to, ka tas atļauts visiem, bet gan to, ka tas atļauts tikai izredzētajiem – t.i., tiem, kas ir izslimojuši svēto kovidu vai saņēmuši ribās pilnu vakcīnaptveri.       

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Kovidlaikos nevajadzētu paļauties un veselo saprātu un ierasto jēdzienu nemainīgumu. Tāpēc ir pamats bažīties par to, vai praktiski veselam cilvēkam zaļajā režīmā maz būs iespēja brīvi iegādāties pārtikas produktus. Tas ir, pie mazajiem bodniekiem, kuri ir tik mazi, ka viņus pat Kovidpaps neredz, varēs. Savā ziņā tas ir lieliski: pirmkārt, viņus pamanīs daudzi no tiem, kas līdz šim savā ikdienā ir redzējuši tikai lielveikalus. Otrkārt, varēs dikti priecāties viens no galvenajiem kovidierobežojumu ideologiem, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, jo, viņaprāt, “Covid-19” infekcijas galvenais iemesls ir tas, ka cilvēki iepērkas “nepārdomāti”. Tagad daudzi neiepirksies vispār, un viņiem būs daudz laika, lai “padomātu”.

Taču, nudien, nav skaidrs, vai un kā zaļajā režīmā strādās lielveikali. Man ir aizdomas, ka nekas būtiski nemainīsies. Nu, var būt, ka līdz šim kādā “RIMI” laida iekšā pa vienām durvīm, bet no pirmdienas laidīs iekšā pa citām. Visus. Pozitīvi viltīgais Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs soctīklos raksta: “[Valdība] pieņēma relatīvu kompromisa variantu starp V[eselības] M[inistriju] un E[konomikas] M[inistriju], starp epidemioloģisko drošību un piespiedu vakcināciju. Rezumējums: pārtikas un pirmās nepieciešamibas preču pieejamība nesertificētiem samazināta uz pusi, grāmatas, ziedi un datortehnika vairs tieši nav pieejama. Pārējie ar atsevišķu ieeju var strādāt visas dienas 6-21, T[irdzniecības] C[entri] (LV izkropļotā traktējumā no 1500 m2, starptautiski pieņemtais – 10 000 m2) tikai darbdienās. Ēdināšana 4 pie galdiņa, 2 m starp galdiņiem vai starpsiena. Patīkama ir pārmaiņa VM attieksmē pret dialogu – iespējamas labākas ziņas pēc 15. novembra.”

Gaidīsim kopā ar Danusēviča kungu šīs “labākās ziņas” – jau ne vienreiz vien valdības iecerētā nepotēto cilvēku dzīves riktīgā bojāšana ir sašķīdusi pret tirgotāju vienprātīgo un kluso sabotāžu.

Neviena lidojošā sile neko lielu nespēs, ja cilvēki vienkārši ignorēs tās iegribas. Lidojošās siles radījumi ir spēcīgi tikai tiktāl, cik mēs esam viņiem paklausīgi.

www.infotop.lv/article/lv/redzes-ka-tirgotaji-rikosies-zalaja-rezima

www.infotop.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.