QR kodi Krievijā – kā viņiem iet?

Kā tad veicas Krievijā ar kovidfašisma ieviešanu un QR kodiem? Arī tur darbojas tie paši spēki, kas strādā uz to, lai salauztu tautas un izdarītu to, ko nevarēja izdarīt ar tiešu fašisma iebrukumu. Vēl jau tādi plāni tur ir, bet kā redzams no tiem reģioniem, kur tas jau darbojas, tad tur cilvēki izrāda daudz jaudīgāku pretestību, kā Eiropā un kur nu vēl Baltijā.

Tur notiek reāli boikoti, sistēmas apiešana un daudzi pārbaudītāji vienkārši tiek piekauti. 22.novembrī Kazaņa – Tatarstānas galvaspilsēta kļuva par pirmo Krievijas pilsētu, kas pieprasa QR kodus sabiedriskajā transportā. Bet tas noveda pie pilnīga haosa, transports sāka kavēties līdz pusstundai, kontrolieriem nespējot pārbaudīt šos kodus un neskaitāmi ziņojumi par asiem konfliktiem ar pasažieriem. Un izskatās, ka Kazaņā vienkārši tas apstājās – to nevar uzspiest. Decembra sākumā Viskrievijas pasažieru asociācijas biedrs Iļja Zlotovs nolēma veikt izmeklēšanu Kazaņā un noskaidrot, kā tur praksē šīs sistēma strādā. Viņa atklājumi bija sekojoši – ceļojot pa 4 autobusa maršrutiem, vienu trolejbusu un vienu metro, autobusos kodus neprasīja vispār, trolejbusā pavaicāja, vai tāds ir un pie pozitīvas atbildes neprasīja to uzrādīt, savukārt metro stacijā tos pārbauda pie ieejas stacijā, taču var parādīt jebkuru, kaut sava drauga kodu, jo personības dokumentu klāt neprasa.

Viņš savā Telegram kanālā raksta arī to, ka 70% pasažieru neievēro masku režīmu un izdara secinājumu, ka visa šī imitācija nav vajadzīga un Tatarstānas valdībai būtu labāk atzīt, ka tas nestrādā un atcelt šos kodus. Bet vēl pastāv cita problēma – par to prasīšanu var arī sadurt ar nazi. Tieši tā notika ar kādu Kazaņas veikala apsargu, kur kāds vīrietis viņam iedūra rokā pēc tam, kad viņam tika paprasīts QR kods. Arī citos reģionos attieksme pret šo visu ir izteikti agresīva un kāda Altaja reģiona pilsēta Biiska bija spiesta atcelt šo sistēmu savos veikalos tieši tādas attieksmes dēļ.

Tur pirmajās 10 dienās tika piekauti divi inspektori un tas dzirdams arī no citām teritorijām. Savukārt lielajās pilsētās tam pretojas arī bizness – Pēterburgas biznesmenis Aleksandrs Konovalovs paziņojis, ka negrasās pakļauties pilsētas noteikumiem – viņš to sauc par fašismu un koncentrācijas nometni. Viņam ir 200 dažādas iestādes, bāri, skaistuma saloni, ceptuves un tamlīdzīgi un nevienā no tiem kodi prasīti netiks. Viņa instagramā publicēts kods ar tekstu ‘ejiet…” Paralēli tam arī desmitiem Pēterburgas iedzīvotāju ir iesnieguši prasības pret pilsētas Domi.

Tā tas aptuveni izskatās Krievijā, kas vienmēr ir citāda, kā pārējā pasaule un tas vieš cerību, ka tur, viņu pašu bieži teiktā frāze ‘fašisms netiks cauri’ patiešām nostrādās pozitīvi.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

6 thoughts on “QR kodi Krievijā – kā viņiem iet?

  1. Woah! I’m really loving the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s difficult to get that “perfect balance” between superb usability and visual appeal. I must say you’ve done a amazing job with this. Also, the blog loads super fast for me on Internet explorer. Exceptional Blog!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.