Projekts “Ekomedicīna”

Šī internetvietne ‘’Ekomedicīna’’ veltīta biškopības produkcijai un ekomedicīnai, tas ir zinātnei, kas ārstē bez medikamentiem, to vietā dodot zināšanas par slimību rašanās mehānismiem un cēloņiem, tātad arī izārstēšanu.

Ja par biškopības produkciju latviskajā masu informācijas telpā informācija ir atrodama, tad par ekomedicīnu tādas ļoti maz un ir sadrumstalota.

Daudzi man uzreiz iebildīs, ka nedrīkstu runāt par medicīnu, jo man nav augstākās medicīniskās izglītības. Jā, man tādas nav, un es nedrīkstu nozīmēt ārstēšanu. Toties man ir augstākā inženiertehniskā izglītība un esmu pieradis domāt loģiski, izvērtējot pieejamās informācijas ticamību, turklāt esmu neatkarīgs no farmācijas industrijas. Salīdzinājumā ar ārstiem man nav sertikāta, ko var atņemt par nepaklausību.

Mani nomāc jautājums – kā var izārstēt nopietni nepārzinot bioķīmiju, biofiziku, dietoloģiju, bioloģiju. Es to saku tāpēc, ka šādas zināšanu jomas vienkārši nav gandrīz ietvertas ārstu sagatavošanas programmā, kuras galvenais sastādītājs, rūpējoties par savām savtīgām interesēm, ir farmācijas industrija ar tās neizmērojamām finansiālajām iespējām, un kura ir padarījusi ārstus par savas produkcijas izplatītājiem. Turpretī ekomedicīnas skatījuma ārstam pirmkārt ir jābūt veselības skolotājam, kas uzrauga dabas likumu ievērošanu. Diemžēl notiek pretējais – ar medikamentu palīdzību mēģina apmānīt dabu. Ir tā, ka farmācija finansē medicīnisko izglītību, farmācija arī māca kā ārstēt, rezultātā cilvēces vēsturē vēl nekad nav bijis tik daudz zāļu un tik daudz hronisku slimību. Hroniskās slimības nav lipīgas, nav novēršamas ar vakcīnām, attīstās pakāpeniski, turpinās ilgi un nekad nepāriet pašas no sevis.

Lai izprastu cilvēka organismā notiekošos procesus ar medicīniskām zināšanām vien diemžēl nepietiek. Šie procesi ir saistīti ar apkārtējo vidi un visu ekosistēmu, kurā cilvēks ir viens no posmiem. Tās ir tūkstošos mērāmas savstarpēji atkarīgas bioķīmiskas reakcijas. To visu ar cilvēka prātu pat nevar aptvert. Šie mijiedarbības mehānismi ir sarežģītāki par jebkuru datorprogrammu. Cilvēka organisms ar problēmām tiek galā pats, jo ir ieprogrammēts tiekties uz veselību, nevis uz slimību.

Pamatdoma, kas šajā internetvietnē ir izklāstīta, nav nekas jauns, to ir izteicis medicīnas tēvs Hipokrāts, pasakot, ka, uzturam jābūt zālēm un zālēm jābūt uzturam. Pagājušajā un aizpagājušajā gadsimtā to visu ir detalizēti izklāstījuši, ekomedicīnas pamatlicēji, amerikāņu ārsti bioķīmiķi, tādi kā Pols Bregs, Normens Vokers, Herberts Šeltons, Arnolds de Vrizs (Arnold De Vries), šveiciešu ārsts bioķīmiķis un dietologs Maksimiljans Birhers-Benners (Maximilian Bircher-Benner), amerikāņu zinātnieks uztura bioķīmiķis Kolins Kempbels (Colin Campbell), amerikāņu zinātnieks ārsts-dietologs un mikrobiologs Roberts Jangs (Robert Young) krievu medicīnas zinātņu doktors psihiatrs Jurijs Nikolajevs, krievu akadēmiķis Aleksandrs Ugolevs, un daudzi citi. Līdzīgā kā šajā internetvietnē izklāstītā, šādā virzienā domā arī Amerikā bāzētā ārstu biedrība Physicians Committee for Responsible Medicine, kas apvieno ap 150000 biedru. Tie ir ārsti, kas par medicīniskiem pētījumiem nesaņem naudu, to dara bez atlīdzības, jo uzskata, ka gods un sirdsapziņa ir augstāk par visu. Esmu iedvesmojies arī no angļu izcilā dabaszinātnieka Deivida Atenboro (David Attenborough) dokumentālajām filmām.

Droši vien man daudzi pārmetīs, ka nav atsauces uz zinātniskiem pētījumiem. Nav ne jau tikai tāpēc, ka saraksts sanāktu ārkārtīgi garš, bet tāpēc ka ne vienmēr ir zināms, kas šos pētījumus apmaksājis. Paļauties uz pseidozinātniskiem pētījumiem, kas diemžēl ir pārpludinājuši mūsdienu informatīvo telpu, ir ļoti bīstami. Ja šādas drošas informācijas par pētījumu pasūtītājiem un finansētājiem nav, ticamība šiem pētījumiem ir niecīga. Tas arī ir visbiežākais izskaidrojums tam, ka pētījumu rezultāti par vienu un to pašu tēmu bieži vien ir pat diametrāli pretēji. Šādā situācijā atliek vien domāt pašam, salīdzināt, analizēt un izdarīt secinājumus.

Lai šādas zināšanas apgūtu un sistematizētu, man vajadzēja daudzus gadus intensīvi lasīt un klausīties informatīvos materiālus, iegūtus no visdažādākajiem avotiem. Mūsdienu masu informatīvā telpa ir pārblīvēta ar informāciju par veselības problēmām. Par to kā būt veselam tiek runāts ļoti daudz, diemžēl tikai neliela daļa no šīs informācijas ir noderīga. Nesistematizējot informāciju, tiek radīts informatīvais haoss. Kam tas izdevīgi, nav grūti uzminēt.

Droši vien būsiet pamanījuši, ka gan interneta vidē, gan drukātajā presē gandrīz katru informatīvo materiālu par veselību pavada medikamentu vai medicīnisku pakalpojumu reklāmas, kuras saistītas ar attiecīgo tēmu. Šādas reklāmas bieži vien ir galvenais informācijas izplatītāju ienākumu avots. No reklāmām neatsakās pat sabiedriskie mediji. Te nu ir atbilde tiem, kas brīnās, kāpēc par veselības problēmām netiek runāts plašsaziņas līdzekļos tādā rakursā, kā tas ir šajā internetvietnē ‘’Ekomedicīna’’. Ar šeit izklāstīto informāciju es vēlos iekustināt cilvēkus pašiem loģiski analizēt lietu būtību, nevis vienmēr akli ticēt ārstu teiktajam, sevišķi farmācijas industrijas atbalstītajos masu medijos. Cilvēkam jāpadomā, kā var uzticēt pašu dārgāko, tas ir, savu veselību tiem, kas nespēj sakārtot savu, jo mūsdienu mediķi slimo pat vairāk nekā kā viņu pacienti.

Nav jau tā, ka neviens neko nesaprot, lielākā daļa ārstu nojauš sava darba bezjēdzību. Taču pastāvošā, visu stingri reglamentējošā sistēma ārstiem ir uzstādījusi dzelžainus rāmjus – tā un ne citādi, pretējā gadījumā tiesu darbi, vai pat ārsta sertifikāta anulēšana. Ja vēl pieskaita farmācijas industrijas iespējamos bonusus, šādā situācijā ‘’iet pret straumi’’ ir ļoti grūti.

Šajā internetvietnē izklāstītā informācija ļoti daudziem nav izdevīga un pat bīstama. Tā dara cilvēkus neatkarīgus no ārstiem, aptiekām, medikamentiem, tā maina cilvēku domāšanu, un ar tiem kļūst grūtāk manipulēt. Nav šaubu, ka šādu informāciju savas savtīgas un tuvredzīgas ekonomiskās intereses aizstāvot, mēģinās apšaubīt gan gaļas ražotāji un pārstrādātāji, gan piena produktu ražotāji, maizes cepēji, konditori, dzērienu ražotāji, konvencionālie graudaudzētāji, mežu izcirtēji un daudzi, daudzi citi. Pat daļai biškopju, kuri savas dravas izvietojuši konvencionālās lauksaimniecības sējumu laukos, šāda informācija nepatiks, jau nemaz nerunājot par farmācijas industriju ar savu neizmērojamo ietekmi. Taču paradoksālākais ir tas, ka pat tiem, kam šādas zināšanas ļoti varētu palīdzēt, mēģinās tās apšaubīt, tas ir līdzīgi kā vainot spoguli par to, ka nepatīk seja, jo ir tāda cilvēku daļa, kas savās problēmās vienmēr vaino kādu citu (dakterus, zāles, sliktos produktus utt.), tikai ne sevi. No tradīcijām un kaitīgiem ieradumiem ar narkotiska rakstura darbības iezīmēm atteikties ir ļoti grūti, it sevišķi, ja tie formējušies dzīves garumā, tāpēc, lai sevi attaisnotu, tā teikt, savam sirdsmieram, der visi argumenti.

Lai arī cik šāda informācija kādam būtu neērta, to ignorējot, nav iespējams atrisināt nevienu no sasāpējušām sabiedrības problēmām – Covid-19, veselība, demogrāfija, izglītība, galarezultātā arī labklājība un aizsardzība, jo viss ir savstarpēji saistīts.  

Internetvietne ‘’Ekomedicīna’’ drīzāk ir labdarības nekā biznesa projekts. Tajā nav reklāmas baneru, nav sponsoru, arī ziedojumi netiek vākti. Vienīgais finansiālais balsts tās uzturēšanai un attīstībai ir saražotā biškopības produkcija, tāpēc, izvēloties iegādāties piedāvāto biškopības produkciju, reizē tiks atbalstīts arī šis projekts, kas ir tik vajadzīgs pašreizējā situācijā visai sabiedrībai.

Ja šīs zināšanas būs palīdzējušas, aicinu lasītāju dalīties ar citiem. Tā būs labākā palīdzība, izvairīties no veselības problēmām. 

Sabiedrības izglītošana par to, kā būt pa īstam veselam, ir vienīgais tautas un valsts izdzīvošanas iespēja tālākā perspektīvā, tāpēc domājiet paši, analizējiet un tieciet skaidrībā, nevis kādam akli ticiet, tai skaitā šai internetvietnē sniegtajai informācijai.

Mums nevajag daudz

Katru dienu masu informācijas līdzekļos dzirdamas vaimanas par nabadzību, taču bieži vien mēs nenovērtējam to, ka Latvijā vēl ir tas, kā sen vairs nav bagātajās “laimes zemēs”, uz kurām aizmukuši daudzi mūsu tautieši. Mums vēl šur tur ir ar konvencionālo lauksaimniecību neizpostītie lauki, kādu sen vairs nav bagātajās rietumu zemēs. Uzskatu, ka mums būtu jāpriecājas par katru neuzarto, ar lapu kokiem aizaugušo lauku. Tā ir liela bagātība nākamajām paaudzēm. Tas nozīmē, ka lapu koki ar savām saknēm no vairāku desmitu metru dziļuma izcels augšā mums tik vajadzīgos mikroelementus, tas ir, atdzīvinās ar konvencionālo lauksaimniecību nopostīto augsni. Atgādināšu, ka cilvēka organisma normālai darbībai nepieciešami vairāk nekā 65 makro un mikroelementi, turklāt ūdenī šķīstošā koloidālajā jeb organiskajā formā. Ja zarnu trakts ir sakārtots, organisms kopā ar zarnu simbiozo mikrofloru, spēj sintezēt visas 28 aminoskābes, vitamīnus un taukskābes. Vienīgais, ko nevar sintezēt, ir makro un mikro elementi. Tie jāsaņem ar uzturu.

Šīs vielas organiskā formā satur dažādi savvaļas augi, ja vien tie nav iznīcināti ar herbicīdiem, piemēram, virza, balanda, nātres, pienenes. Daba mums visu nepieciešamo ir nolikusi zem kājām, vajag tikai zināt, ko paņemt, un nebūs jāiet uz aptieku.

Jo lielāka būs augu daudzveidība, jo katrs augs atsevišķi būs vērtīgāks. Piemēram, labi zināms, ka meža ogas ir vērtīgākas par dārza ogām, kas audzētas kā monokultūra. Dabā iekārtots tā, ka augi, sēnītes un pat dzīvnieki viens otram palīdz. Piemēram, mežā koki sēnēm piegādā polisaharīdus, bet sēnes kokiem dabīgās antibiotikas, kas pasargā tos no baktēriju izraisītām slimībām. Dabā ir tūkstošos mērāmu savstarpējo sinerģisko saišu, kuras ar cilvēka prātu pat grūti aptvert, un mākslīgi nav iespējams atkārtot.

Cilvēki diemžēl nesaprot, ka ir izvēlējušies visneefektīvāko olbaltumvielu iegūšanas veidu – gaļu (dzīvnieku līķu muskuļu audus). Kā zināms, pasaulē vairāk nekā 80% izaudzēto graudu nonāk lopbarībā. Lai to saražotu, izcērt mežus, tiek ļoti noplicināta augsne un izjaukta ekosistēma. Tiek stāstīts, ka gaļu ir bagāts olbaltumvielu avots, kaut gan pat gurķī ir vairāk olbaltumvielu nekā gaļā, ja ņem sauso atlikumu (noņem ūdeni).

Uzskata, ka cilvēkam diennaktī nav jāuzņem noteikts daudzums olbaltumvielu, ko apgalvo uztura speciālisti. Apskatot aminoskābju ķīmiskā formulas, redzams, ka tās sastāv no 5 ķīmiskiem elementiem – ūdeņraža, skābekļa, oglekļa, slāpekļa un sēra – kuri visi ietilpst elpojamā gaisa sastāvā, gaisa, kuru mēs elpojam. Sanāk, ka mums jāēd, lai barotu simbiotisko mikrofloru (labās baktērijas), kuras savukārt pabaros mūs, sintizējot aminoskābes. Lai to izdarītu, nepieciešami ap 65 makro un mikroelementi  un enerģija. Tie atrodami augos ar nosacījumu, ka apkārtējā augsnē ir 90 un vairāk mikroelementu, gandrīz viss, kas ir Mendeļejeva ķīmisko elementu periodiskajā tabulā.

Ir pat aprēķināts, ka, lai vajadzīgo uzturvielu daudzumu un daudzveidību iegūtu no mūsdienu pārtikas, kas ražota ar intensīvām tehnoloģijām un ko ikdienā galvenokārt lietojam, būtu katru dienu jāapēd 50 kg, kas fiziski nav iespējams.

Pēc speciālistu aplēsēm, pie pašreizējās pārtikas aprites, mēs asimilējam tikai 5% no apēstā. Tas nozīmē, ka mums pietiek ar stipri mazāku daudzumu, taču svarīga ir kvalitāte. Uzturam jāsatur visas nepieciešamās bioloģiski aktīvās vielas, un vienlaikus nedrīkst pārmērīgi piesārņot organismu.

Pasaulē esot saskaitītas vairāk nekā 300 dažādas diētas, tomēr jāsaprot, ka cilvēkam kā sugai ir sava specifiskā ēdienkarte – augļi. Cilvēks nav ne zālēdājs, ne graudēdājs, ne gaļēdājs. Zāle, graudi un gaļa ir kā rezerves variants izdzīvošanai ekstremālos bada periodos. Daba nav paredzējusi neko cept, vārīt, sautēt utt. Dzeršanai ir paredzēts ūdens un nekas cits, tāpat kā pārējiem 96 tūkstošiem dzīvnieku uz zemeslodes.

Vai var citādāk?

Produktu uzglabāšanas laiks arvien ilgāks, bet ne cilvēku mūžs. Zāļu aptiekās arvien vairāk, bet cilvēkiem veselības arvien mazāk. Slimību diagnostikas un ārstēšanas metodes arvien modernākas un sarežģītākas, bet nopietnu saslimšanu arvien vairāk. Mediķi kļūst izglītotāki, bet darba apjoms arvien paplašinās. Vai tam ir kāds loģisks skaidrojums? Īsā atbilde būtu uzturs (kas, protams, nav vienīgais faktors). Cilvēka organisms ir daudz sarežģītāks, nekā mēs domājam. Organismā sekundē notiek ap 200 miljonu bioķīmisko reakciju. Zinātnei daudzas lietas vēl nav zināmas. Nav zināmi visi enzīmi, hormoni un nav zināmi visi to sintēzes mehānismi utt. Ir tikai nojautas, kā darbojas torsiona lauki, ģenētiskās informācijas nelokalitāte, bioloģiskā laika fraktalitāte, energoinformatīvs lauka veidojums – viļņu genoms.  Tāpēc paļaušanos uz cilvēku veidotajiem medicīniskajiem preparātiem par drošu diez vai var nosaukt. Drošāka ir pieturēšanās pie dabas veidotiem un pārbaudītiem produktiem.

PVO (Pasaules Veselības Organizācija) atzīst, ka katra nākamā paaudze dzimst vājāka par iepriekšējo. Tikai katrs ceturtais bērns, sākot iet skolā, ir bez nopietnām veselības problēmām. Un tam ir skaidrojums. Pārtikas veikalos, tai skaitā dažādās ēdināšanas iestādēs ir tikai viens procents piedāvājuma, kas darbojas veselības labā ar plus zīmi. Tas nozīmē, ka pārējie 99% ‘’pārtikas’’ ir ar mīnus zīmi. Ir teiciens – tu esi tas, ko tu ēd. Tieši tā arī ir, jo dažu gadu laikā cilvēkam nomainās pilnīgi visas šūnas. Ir citi kauli, citi mati, cita sirds. Piemēram, eritrocīti pilnīgi nomainās 120 dienu laikā. Uz slimības vai veselības pusi? Tas ir atkarīgs no paša cilvēka.

Man kā sīkajam ražotājam, ir svarīgi, kas nākotnē iegādāsies manu produkciju. Kopējais sabiedrības veselības stāvoklis un tautas skaitīšanas rezultāti, kā arī nākotnes prognozes un tendences var iepriecināt vienīgi apbedīšanas firmas un zemes uzpircējus tālākai tās pārdošanai ārzemniekiem. Arī farmācijas nozare kādu laiku var labi pelnīt. Vai tad šāds bizness Latvijas attīstībai ir prioritāte?

Farmācijas nozare pārsvarā nodarbojas ar slimību simptomu novēršanu, gūstot no tā milzīgu peļņu, un nav īpaši ieinteresēta, lai cilvēki neslimotu. Veselības aprūpes sistēma ir izbūvēta tādā veidā, ka tā rada slimības, jo no vesela cilvēka, tāpat kā no miruša, naudu nedabūsi. Visa nauda nāk no hroniski slimajiem.

Daudziem droši vien ir apnicis internetvidē atgaiņāties no uzbāzīgiem reklāmbaneriem un tīrīt savas pastkastes no lielveikalu reklāmas lapelēm ar pārtikas produktu piedāvājumiem, ja vien tos var saukt pār pārtikas produktiem. Diemžēl lielveikalu peļņas kāre jebkuriem līdzekļiem ir tik liela, ka ņem virsroku pāri veselajam saprātam. Būtībā pārtikas produktu tirgotāji un ražotāji zāģē zaru, uz kura tie paši sēž. Varbūt būtu jāattopas un jāsāk domāt par veselībai noderīgas pārtikas piedāvāšanu un reklāmēšanu.

Sirds un asinsvadu slimības pašlaik Latvijā ir nāves cēlonis nr. 1. Tās pat īsti par slimībām nevar nosaukt, tās ir neveselīga dzīvesveida sekas. Onkoloģija ir otrajā vietā, kaut gan nu jau pretendē uz pirmo vietu. Saslimušo skaits pēdējo 10 gadu laikā ir palielinājies par 40%. Regulāras profilaktiskās izmeklēšanas, pat jaunākā aparatūra un medikamenti maz ko līdzēs, ja netiks mainīta cilvēka domāšana un dzīvesveids. Pasaulē ir reģioni, kur ar šīm slimībām cilvēki gandrīz neslimo un nav tur ne dārgās aparatūras, ne jaunāko medikamentu, tur vienkārši neslimo, jo dzīvo citādāk.

Vai cilvēki kļūs veselāki, palielinot veselības budžetu?

Es saprotu, ka sadaļā EKOMEDICINA izvietotā informācija ir pretrunā ar globālās ekonomikas interesēm. Šāda sabiedrības izglītošana diez vai patiks farmācijai, ķīmiskās pārtikas industrijai un lieltirgotājiem, kas ir galvenie reklāmdevēji komerciālajos masu medijos. Ir naivi cerēt, ka tie upurēs savas ekonomiskās intereses, kaut arī varbūt klusībā domā līdzīgi.

Diemžēl oficiālā medicīna bieži vien balstās uz saviem postulātiem, dogmām un pseidozinātniskiem pētījumiem, tas ir vadās pēc ‘’nopirkto’’ zinātnieku pētījumiem, tādu, kas ‘’pārdevušies’’ farmācijas un industriālās pārtikas ražošanas korporācijām. Pie šādas sistēmas darbs visiem nodrošināts un nevienam nenāk prātā, ka vajag citādāk, tas ir, neslimot, mirt nevis no slimībām, bet no vecuma. Tā tas bija pusotru gadsimtu nesenā pagātnē, simtgadnieki bija sastopami katrā sādžā. Tikai par šo tematu saprotamu iemeslu dēļ tagad daudz nerunā. Oficiālajai medicīnai tā būtu pat traģēdija, ja cilvēki līdz 80 gadu vecumam praktiski neslimotu. Kad es uzdevu jautājumu kādai Latvijas augsti stāvošai amatpersonai atbildīgai par veselības nozari – kā mainītos ikgadējā jaunu saslimšanas gadījumu statistika populārāko slimību segmentā (sirds asisnsvadu slimības, onkoloģija, cukura diabēts utt.), ja notiktu brīnums un veselības budžetu paaugstinātu trīs reizes. Sekoja klusums un tad atbilde – nekas nemainītos. Tā bija vismaz godīga atbilde, paldies par to. No šīs atbildes izriet loģisks jautājums: kā var citā veidā ietekmēt šo bēdīgo statistiku? Atbildi uz šo jautājumu esmu centies sniegt šajā internetvietnē EKOMEDICĪNA.

Kā radās šis projekts EKOMEDīCINA?

Atceroties tālos 80-tos gadus, kad vēl biju dzelzceļa inženiertehniskās fakultātes students Sanktpēterburgā, man bija radušās nopietnas problēmas ar veselību, tai skaitā ar muguru. Ar grūtībām varēju pāriet pāri ielai. Izrakstītās zāles nepalīdzēja. Ar augsta līmeņa ārstiem speciālistiem pat bija diskusija par iespējamo invaliditāti. Man toreiz nebija nekāda sakara ar medicīnu, zināšanas par veselību bija tikai tās, kas kādreiz iegūtas skolā. Tā kā es nevelējos samierināties ar draudošo likteni, sāku interesēties par medicīnu, centos izprast slimību rašanās mehānismus. Ļoti daudz lasīju veselības tematikai veltītās, tolaik pieejamās grāmatas un žurnālus. Bija pat kuriozs, kad vilcienā ar blakussēdētāju nejauši sākām runāt par medicīnisko tēmu, kurā biju iedziļinājies. Beigās, kad pateicu, ka neesmu ārsts, viņam kā ārstam tas bija liels pārsteigums.

Man šī tēma arvien vairāk sāka ieinteresēt. Gadu gaitā apgūti milzīgi informācijas apjomi. Par iegūtās informācijas vērtību pārliecinājos pats uz sevis. Rezultātā, arī daudzās veselības problēmas ir sen aizmirstas. Vienīgais, ko šad tad aptiekās retās reizēs pērku, ir mājas aptieciņai nepieciešamās lietas – marles pārsēji, jods un ūdeņraža pārskābe, jo vienmēr var gadīties traumas. Tas arī ir viss. No tādiem cilvēkiem, kā es, farmācijas industrija pelna tikpat kā neko. Arī uz poliklīniku nestaigāju, izņemot obligāto veselības pārbaudi, uz kuru nosūta darbavieta. Nevakcinējos, neveicu izmeklējumus. Izņēmums ir zobārsti, jaunības laika atstātās sekas liek par sevi manīt, diemžēl toreiz man šo zināšanu nebija. Saprotu, ka oficiālās medicīnas pārstāvjus šāda mana atzīšanās nesajūsminās, bet es arī neaicinu sekot savam piemēram. Es aicinu nekam akli neticēt, bet domāt un analizēt pašiem.

Darbavieta mani nosūtīja uz kārtējo obligāto medicīnisko pārbaudi, saistībā ar specifiku, kas saistās ar ļoti lielu atbildību. Tā ir stigrākā medicīniskā pārbaude, pie visdažādākajiem speciālistiem. Pirmspensijas vecumu sasniegušajiem uz dzelzceļā strādājošiem šajā profesijā iziet šādu pārbaudi ir milzīga problēma, tāpēc ne velti ir samazināts pensijas vecums. Ārsti, kas beigās deva gala slēdzienu, ilgi pētīja manus pārbaužu rezultātus un nevarēja saprast, kā tas var būt pensijas vecumu sasniegušajam, turklāt visu mūžu šai profesijā nostrādājušam: asinsspiediens ideāls, kardiogrammas un visas analīzes normā, ne pa vienu parametru nav ne mazākās aizķeršanās. Par ceļu, kā līdz tam nonākt ir veltīta internetvietnes sadaļa EKOMEDICINA. Ceru, ka tajā izvietotā informācija daudziem cilvēkiem palīdzēs neciest no traģēdijām, kuras ir iespējams nepieļaut un pat novērst.

CV par sevi un internetvietni

Man ir augstākā inženiertehniskā izglītība.

Ar bitēm sāku nodarboties 1983. gadā, kaut gan biškopība nav mana pamatnodarbošanās.

Man ir 15 gadu pieredze biškopībā, neveicot bišu piebarošanu ar cukuru rudenī, iztiekot ziemā tikai ar medu. Paralēli, protams, veicot ciltsdarbu ar bišu mātēm.

2003. gadā sadarbībā ar vietējās elektroinstrumentu rūpnīcas konstruktoriem izstrādāju bišu maizes iegūšanas tehnoloģiju, turpmāk atsakoties no ziedputekšņu ievākšanas, jo cilvēka organismam bišu maize ir krietni vērtīgāka.

Kopš 2006. gada PVD atzīts pārtikas fasēšanas uzņēmums.

2013. gadā izstrādāju tehnoloģiju, kā propolisu šķīdināt ūdenī (mainot ūdens īpašības).

2018. gadā apguvu tehnoloģiju, kā vienmērīgi iestrādāt propolisu medū.

Vairāku gadu garumā regulāri piedaloties dažādos biškopju saietos, kā arī izmantojot visdažādākos informācijas avotus, esmu regulāri krājis un apkopojis informāciju par bitēm, par to, kādu labumu tās var dot cilvēkam.

Lai kaut nedaudz novērstu zināšanu trūkumu sabiedrībā par biškopības produkciju, 2008. gada sākumā palaidu šīs internetvietnes MEDUSMAIZE pirmo versiju, vēlāk to pakāpeniski pārstrādāju un paplašināju, vadoties pēc apmeklētāju atsauksmēm.

Ja es teiktu, ka ar biškopības produktiem var atrisināt gandrīz visas veselības problēmas, tas būtu nepareizi. Tāpēc 2011. gadā, lai labāk saprastu biškopības produktu nozīmi, veicu tālāku šīs interneta vietnes paplašināšanu kontekstā ar veselībai draudzīgas pārtikas lietošanas nozīmi un veselīgu dzīvesveidu. Faktiski vairāku gadu garumā ir savākts, izanalizēts, atsijāts un sistematizēts milzīgs informācijas apjoms, tai skaitā zinātniskā informācija, atlasot būtiskāko un svarīgāko, pārveidojot to plašam lasītāju lokam pēc iespējas saprotamākā valodā, paralēli saglabājot medicīnisko terminaloģiju.

2019. gadā šo internetvietni jau transformēju kā EKOMEDICINA un tā ieguva pašreizējo veidolu. Informācija par biškopības produkciju nekur nepazuda, tādā veidā tā ieguva vēl plašāku redzējumu.

2021. gada martā pabeidzu internetvietnes EKOMEDICĪNA iepriekšējās versijas pilnu pārstrādi, to ievērojami papildinot ar jaunu informāciju, bet daļēji saglabājot iepriekšējo veidolu.

Jāatzīstās, ja daudzus gadus atpakaļ es sastaptos ar šādu informācijas apkopojumu, kas izvietota šajā intrernetvietnē, mana attieksme būtu ļoti skeptiska, kaut gan arī toreiz es daudz lasīju un interesējos par šādām tēmām. Vajadzēja vairākus gadus un dzīves pieredzi, kamēr sāku nojaust un apjēgt, kas ir kas. Arī pašlaik ļoti piesardzīgi un skeptiski izturos pret nepārbaudītu sensacionāla rakstura informāciju. Tomēr kādam ir jāpasaka, ka vairāk nekā 90% pašreizējās sabiedrības tā turpinot dzīvot tālāk, akli virzās strupceļā. Es nevēlos kādam uzstādīt diagnozi, es gribu pateikt, ka var dzīvot tā, lai nenonāktu stupceļā.

Kā pasaules vēsture rāda, attīstības progresu virza citādi domājošie. Pastāvošās varas šādus cilvēkus nekad nav cienījušas. Piemēram, par apgalvojumu, ka zeme ir apaļa, ir dedzinājušas uz sārta. Šodien dažās kaimiņvalstīs par citāda viedokļa izteikšanu liek cietumā un sit ar stekiem. Varētu teikt, ka arī es esmu citādi domājošais, jo 80-to gadu sākumā atklāti prognozēju padomju ekonomikas sabrukumu, kaut arī rezultātā par to cietu (pretpadomju uzskatu izplatīšana). 90-tajos gados aktīvi iesaistījos atmodas procesā.

Pakāpeniski iedziļinoties arvien dziļāk veselīga dzīvesveida tēmā, jau vairākus gadus iepriekš izteicu prognozes par sagaidāmām katastrofālām sekām, ja daudz nopietnākā līmenī intensīvi neizglītosim sabiedrību par veselīgu dzīvesveidu. Man ar prognozēm šoreiz gribētos kļūdīties un cerēt, lai Covid-19 pandēmija izrādītos nejaušība, nevis lavīnveidīga procesa ‘’prelūdija’’ jeb ievads.

Diemžēl man ir radies iespaids, ka daudzi vietējie masu mediji respektē reklāmdevēju intereses, kuri darbojas pretējā virzienā ar šajā internetvietnē izklāstīto. Ceru, ka ar paveikto kaut nedaudz spēšu iekustināt šo tēmu.

Pieļauju, ka lasot sadaļu ‘’Mans viedoklis’’ kādam var rasties iespaids, ka sarakstītais ir naiva fantāzija un tukša spriedelēšana. Diemžēl izmainīt vai apiet dabas likumus nevar neviens, ja pamatojas uz matemātiku, biofiziku un bioķīmiju, konstatējums ir tāds, kāds ir.

Interneta vietnē MEDUSMAIZE visi izvietotie raksti un fotogrāfijas, kas izliktas sadaļā ‘’Albumi’’ ir oriģināli. Esmu šo fotogrāfiju autors. Vietnes izstrādes tehnisko procesu esmu paveicis pats. Šis darbietilpīgais projekts ir tapis bez sponsoriem vai kādām apslēptām ekonomiskajām interesēm perspektīvā.  Domāju, ka šis mans veikums ir sava veida misija, nevis komerciālais projekts.  Ja ar šo informāciju un šīm idejām būšu kādam palīdzējis tikt skaidrībā šajā ar informāciju pārblīvētajā laikā, uzskatīšu, ka cerēto esmu sasniedzis.

Pieļauju, ka par paveikto saņemšu apvainojumus un kritiku, taču citādi tas nav izdarāms.

Būšu pateicīgs par ierosinājumiem un kritiku, kurus varat sūtīt uz manu e-pastu: medusmaize@gmail.com

                                                                                           Jānis Pentjušs

Kas ir Ekomedicīna?

t.me/brivibasplatforma/561

www.medusmaize.lv

61 thoughts on “Projekts “Ekomedicīna”

 1. Hi! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through many of the posts I realized it’s new
  to me. Anyhow, I’m certainly pleased I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

 2. You can definitely see your enthusiasm within the work
  you write. The arena hopes for more passionate writers like you who
  aren’t afraid to mention how they believe.
  All the time follow your heart.

  Here is my page :: Muama Ryoko

 3. Great ? I should definitely pronounce, impressed with your website.
  I had no trouble navigating through all tabs as well as
  related information ended up being truly simple to do
  to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least.
  Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something,
  site theme . a tones way for your client to communicate.
  Excellent task.

  My web site – Keto Boom BHB Review

 4. Hello there I am so delighted I found your web site, I really found you by mistake, while I was
  looking on Digg for something else, Nonetheless I
  am here now and would just like to say thanks for a tremendous post and a all round interesting
  blog (I also love the theme/design), I don’t have
  time to browse it all at the moment but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will
  be back to read a lot more, Please do keep up the excellent work.

  Also visit my web site Fast Action Keto Review – clubriders.men/viewtopic.php?id=801188,

 5. Hey, I think your website might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Chrome, it looks fine but when opening in Internet Explorer,
  it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!

  Other then that, superb blog!

  Also visit my blog post :: Bodycor Keto Diet – vip5.moisait2021.ru

 6. I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or weblog posts on this
  kind of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this
  website. Studying this info So i’m glad to show that I have
  an incredibly excellent uncanny feeling I found
  out just what I needed. I so much indubitably will make certain to don?t omit this website and give
  it a look regularly.

  Here is my homepage; Xtreme Shred Keto Review

 7. Wow, amazing weblog layout! How long have you been blogging for?
  you make running a blog look easy. The full look of your site is fantastic, let alone the
  content material![X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]I simply couldn’t leave your web site before suggesting that I extremely enjoyed the usual information a person supply to
  your guests? Is gonna be back often in order to check up
  on new posts.

  Feel free to surf to my site; rftitanforge.com

 8. Heya! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several
  weeks of hard work due to no data backup. Do you have any methods
  to protect against hackers?

  Here is my web site Game Lpe88

 9. I do not even understand how I ended up right here, however
  I assumed this put up was good. I don’t realize who you’re however definitely you’re going to a well-known blogger for those who aren’t
  already. Cheers!

 10. Saya telah telah berselancar online lebih dari
  4 jam hari ini, namun saya tidak pernah menemukan artikel
  menarik seperti milik Anda. It is cukup berharga bagi saya.
  Menurut pendapat saya , jika semua pemilik situs dan blogger membuat
  konten yang baik seperti yang Anda lakukan, web akan menjadi lebih berguna dari
  sebelumnya.

  Feel free to visit my web-site; Situs berkah joker

 11. Magnificent beat ! I would like to apprentice
  while you amend your web site, how can i subscribe for a weblog web
  site? The account aided me a acceptable deal.
  I were tiny bit familiar of this your broadcast provided brilliant clear concept

  Here is my web page wm casino

 12. I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts in this sort
  of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this website.
  Reading this info So i am happy to express that I have an incredibly just right uncanny feeling I came upon just what I needed.
  I most indubitably will make certain to do not omit this website and give it a glance on a
  constant basis.

 13. You really make it seem so easy with your presentation but
  I find this matter to be really something that I think I would never understand.
  It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of
  it!

 14. I would like to thank you for the efforts you’ve put
  in writing this website. I’m hoping the same high-grade website post from you in the
  upcoming as well. In fact your creative writing abilities has encouraged me to get my
  own site now. Actually the blogging is spreading
  its wings fast. Your write up is a good example of it.

  Have a look at my web site Metabo Fix

 15. First of all I would like to say excellent blog!
  I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind.
  I was interested to know how you center yourself and clear your thoughts prior to
  writing. I have had trouble clearing my mind in getting my ideas out
  there. I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are
  generally lost just trying to figure out how
  to begin. Any suggestions or tips? Kudos!

  my blog post … Elite Burn Keto Review

 16. Everything is very open with a clear description of the issues.
  It was truly informative. Your site is useful. Thank you for sharing!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.