Pretestība vakcīnu pasēm Francijā

Gandrīz ¾ no aptaujātajiem respondentiem oficiālajā aptaujā, ko veica Francijas ekonomikas konsils CESE pauž stingru nostāju attiecībā uz vakcīnu pasēm nacionālajā līmenī, sakot tām – Nē!

Šādi rezultāti tika publicēti šīs nedēļas vidū un tie parāda, lielais vairums no 110.507 aptaujas dalībniekiem ir pret šādām pasēm dažādu iemeslu pēc. Tādas atbalsta tikai 20.2%, kamēr 5.1% ir mazliet vairāk par, kā pret.

Kad šo online aptauju palaida 17.februārī, radās bažas par to, ka tas varētu būt manipulācijas instruments, kam jāparāda tieši vakcīnu pases popularitāte, kas kalpos kā biļete dažādu pasākumu apmeklēšanai, kas jau gandrīz gadu Francijā pamatā ir slēgti.

Tomēr izrādījās, ka efekts ir tieši pretējs un šāds iznākums skaidri parāda to, ka sabiedrība masveidā noraida prezidenta Makrona plānu, ko viņš pasludināja 25.februārī pēc sarunas ar ES līderiem – ieviest ‘sanitāro pasi’, kas ļautu cilvēkiem apmeklēt šos pasākumus. Tur ideja bija reģistrēt visus, kas kaut kur ierodas, kino vai restorānā, lai varētu izsekot kontaktus un vienlaicīgi pieprasīt pierādījumus negatīva testa vai vakcīnas veidā, ka cilvēks drīkst tur atrasties.

Tas vēl nav pilna vakcīnu pase, uz ko strādā Eiropas komisija, kas būs nosacījums ceļošanai. Bet tas būtu solis uz to. ES cer šo digitālo sertifikātu ieviest jau vasarā. Tajā būtu redzami arī testu rezultāti vai pierādījumi tam, ka ceļotājs ir pārslimojis kovid.

Pašā Francijā pēc vesela gada dažādu aizliegumu, pretrunīgu ierobežojumu un sabiedrības nogurdināšanas pasākumiem, atkal sākas mēnesis lokdauna. Līdz šim visi varas pasākumi salauzt cilvēkus un piespiest viņus pieņemt šādas vakcīnu pases kā izeju no terora nav nostrādājuši. Tāpēc seko nākamie.

Turklāt šajā aptaujā tika dota arī iespēja atbildēt uz to, kādi iemesli atbaida francūžus no vakcīnu pases sistēmas. Šobrīd apkopota tikai 1/5 daļa no šīm atbildēm lielā apjoma dēļ un patreiz ir zināms tikai tas, ka sistēmas pretiniekiem ir lielāks argumentu daudzums, kā tiem, kas to gatavi atbalstīt. Svarīgākie argumenti, protams, ir par brīvības ierobežošanu un diskrimināciju pret tie, kuri atsakās no eksperimentālām vakcīnām. Brīvas kustības ierobežojumi, tiesības pašam lemt par savu organismu. Daudzi izteicās arī par to, ka vakcīnas nemaz neizbeigs šo krīzi, jo arī vakcinētie turpina saslimt un pārnēsāt šo tā saucamo vīrusu.

Tāpat nav skaidrs, kas tad būs tie, kuri kontrolēs šīs pases un cilvēku pakļaušanos šai sistēmai. Piemēram, Beļģijas apkalpošanas sfēras federācijas Briselē un Valonijā skaidri paziņoja, ka negrasās ieviest šādu kontroli, ja varas iestādes ieviesīs tādas pases.

Mēs savu dvēseli nepārdosim velnam. Kovids nekādā veidā nevar ietekmēt mūsu galveno mērķi – laipnu cilvēku apkalpošanu. Mūsu durvis atvērtas visiem, bez diskriminācijas, vienalga kādu iemeslu pēc.

Mēs esam iedzīti nabadzībā un mums draud bads, bet mēs nepakļausimies iestāžu kontroles prasībām. Mums nav ne vēlmes, ne prasmes to darīt. Mēs nesadarbosimies šajā procesā.

Tāds ir šo organizāciju paziņojums. Beļģijā šīs industrijas atvēršanās paredzēta no 1.maija. Francijā tāda datuma šobrīd nav.

Savukārt Latvijā premjers – viesstrādnieks no ASV paziņojis, ka zaļās pases būs ‘neizbēgamas’. Vai viņš tautai ir pavaicājis un kad būs atklāta aptauja vai referendums par tādu tēmu?

A.Vasiļevskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.