Potnieku sistēmas kļūdas – esi špricēts, bet statusa nav

Tad, kad cilvēks ir sapotējies, saņēmis savu sertifikātu uz noteiktu laiku, problēmas it nemaz nebeidzas. Tad viņš jebkurā brīdī var tikt ietekmēts dažādu sistēmas kļūdu dēļ.

Tā nesen notika britu salās. Tur attiecīgās sistēmas uzlabojumu ieviešanas laikā tika izmainīti apmēram 700 tūkstoši ierakstu, kas noveda pie krietna skaita kļūdu, kuru rezultātā paklausīgie NHS aplikācijas lietotāji nevarēja uzrādīt savu kroņa digitālo pasi. Un tā nācās šos ierakstus atkal labot. Par to ziņo britu medijs Evening Standart.

Digitālās kroņa pases jau tiek izmantotas vairākās valstīs un arī Anglijā sakot ar septembra beigās tās tiks prasītas naktsklubos un lielāka mēroga pasākumos. Tiesa gan, tur šo iestāžu īpašnieki visai aktīvi pretojas šādai idejai un paziņo, ka neprasīs tādas uzrādīt.

Taču tas ir cits stāsts. Šobrīd parādās tas, ka sistēmai piemīt niķi – NHS kovidpasei jābūt pieejamai 24 stundas pēc otras šprices, bet iznāca tā, ka daudzi to nevarēja uzrādīt ceļošanai. Tieši tad arī ceļotāji atklāja, ka viņu kroņa pase ir pazudusi. Tagad ir vajadzīga jauna iestāde un Anglijā tā sauksies Vaccination Data Resolution centrs, kas nodarbosies ar sistēmas kļūdu labošanu. Ir izvietots darba sludinājums aģentiem, kas strādās 7 dienas nedēļā lai asistētu tiem, kuriem šai sistēmā gadījies kārtējais gļuks un viņi pēkšņi nevar uzrādīt kroņa pasi.

Jau ir bijuši simtiem piemēru, kad cilvēkus no šīs sistēmas izmet dažādu datu apstrādes procesa kļūdu dēļ. Kāds pensionārs un bijušais IT direktors no Londonas ir mēģinājis vairāk kā simts reizes izlabot savu ierakstu, jo viņa pirmā doza no februāra sistēmā ir pazudusi.

Pirms divām nedēļām man apnika un es pieņēmu drastisku lēmumu – aizgāju nošpricēties trešo reizi – pavēstīja šis vīrs Telegraph medijam. Tagad tas uzrādās kā otrā šprice un tikai tagad man ir vajadzīgais statuss, lai ceļotu un apmeklētu teātri – saka 59 gadīgais britu džentelmenis.

 Viņš bija plānojis ceļot uz Islandi un pēc 40 stundu nesekmīgiem centieniem kotaktēties ar NHS un ģimenes ārstiem, bet tas nedeva rezultātus un cilvēks vienkārši aizgāja pēc 3 potes.

Tādas problēmas pastāv potnieku pasaulē – var pazust ieraksti, var mainīties statuss un hakeri var uzlauzt attiecīgās datu bāzes un visu sabojāt – tad nāksies atkal špricēties abas reizes no jauna.

Tādā realitāte šobrīd tuvojas visiem tiem, kuri tādā grib atrasties.

A. Vasiļevskis

t.me/brivibasplatforma/1361

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.