Plāndēmiju nedrīkst izbeigt par spīti pozitīviem datiem – Norvēģijas gadījums

Domājat, ka dati par Ķīnas vīrusa saslimstības un hospitalizācijas samazinājumu ir labas vēstis, ar kurām iepriecināt sabiedrību? Tā domāja arī Norvēģijas Veselības institūta galvenais speciālists. Kā uz to reaģēja režīms?

 Preben Aavistland nesen twitterī izvietoja grafiku, kurā redzama straujš saslimstības samazinājums ar tekstu – lūk, aiziet pandēmija.

Šeit Norvēģijā pandēmija ir gandrīz beigusies. Mēs varam sākt gatavoties ikdienas dzīvei, kur koronai uz mūsu dzīvēm būs ļoti maza ietekme.

Tāds ir viņa sacītais Verdens Gang medijam. Viņš salīdzināja situāciju ar meža ugunsgrēku, kur vēl atlikušas dažas pēdējās kabatas, ko nodzēst.

Ļoti maz ir slimnīcās un tikai daži tūkstoši saslimšanu nedēļā. Cipari krīt strauji un aizvien vairāk cilvēku vakcinējas. Būs daži nelieli uzliesmojumi šur vai tur, bet mēs zinām, kā tos apturēt trijās –četrās nedēļās.

Izklausās pēc visai optimistiskas prognozes, kam vajadzētu uzmundrināt nogurušos ļaudis? Bet plāndēmisti tā nedomāja. Tūlīt pat sākās uzbrukums šim speciālistam un viņš tika apvainots ‘sabotāžā’.

 Ar tādu apzīmējumu nāca klajā norvēģu ārkārtas medicīnas departamenta vadītājs Mads Gilbert, kurš paziņoja, ka šādi augsta līmeņa amatpersonu izteikumi, kas ir konfliktā ar oficiālo dogmu, radot neziņu, nesapratni un sašutumu reģionālā līmeņa veselības darbinieku vidū.

Citi augsta līmeņa veselības menedžeri, kā Espen Nakstad, Veselības un sociālo lietu direktorāta priekšnieks, paziņoja, ka optimismam nav pamata, jo eksistē mutant un visi nav sašpricēti. Pat premjere Erna Solbera reaģēja uz notiekošo ar paziņojumu par to, ka cilvēkiem jāturpina pakļauties varas norādēm.

Ir būtiski nesapriecāties pirms laika. Cilvēki var padomāt, ka viņiem nevajag špricēties vai ka viņi var neievērot varas norādes.

Infekciju kontroles direktors Frode Forland tieši tāpat norāja norvēģus nemaz nedomāt par kaut kādu normālu dzīvi ātrāk par vasaras beigām. Bet tad jau parasti sākas kārtējais vilnis un lokdauni.

Tādu kritiku izpelnījās nabaga Prebens un tas kārtējo reizi demonstrē to, ka vara un korporatīvais zinātnes fašistu režīms nemaz nedomā pārtraukt pandēmiju, kas tiem devusi tik lielu varu. Visas afērā iesaistītas valdības rīkojas un visur rīkosies vienādi – sašpricēt visus un paturēt kontroli arī pēc tam. Jauni varianti, lokdauni un aizliegumi nekad nebeigsies, ja cilvēki nesaprot šīs lietas. Norvēģijas piemērs to vēlreiz skaidri demonstrē.

A. Vasiļevskis

www.maināmpasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.