Pīķa proteīni bojā asinsvadus – bet organisms tos ražo?

Visu šo laiku Izraēla ir bijusi uzmanības centrā, tur bija un joprojām ir viens no pasaules lielākajiem eksperimentiem ar cilvēku veselību un dzīvību – kopš augusta špricē arī trešās potes.

Tagad vietējā laikrakstā Jerusalem Post publicēts vēl kāds pētījums, ko veikuši Telavivas universitātes zinātnieki no dažādām specialitātēm, sākot ar epidemioloģiju un beidzot ar datorspeciālistiem. Tas rada vairākus būtiskus jautājumus. Par ko ir runa – viņi apgalvo, ka ir pirmie pasaulē, kuri identificējuši 5 no 29 brīnumvīrusa proteīniem, kas ir atbildīgi par asinsvadu bojājumiem.

Mēs redzam ļoti augstu sirds slimību un trombu statistiku starp kovid pacientiem – saka Dr. Ben Maoz, galvenais pētījuma autors. Mēs domājām, ka kovid pirmkārt ir elpceļu slimība, bet patiesība ir tajā, ka šiem pacientiem ir trīs reizes lielāka iespēja dabūt insultu vai sirds trieku. Visi pierādījumi liecina par to, ka vīruss bojā asinsvadus, bet līdz šim tas tika ārstēts kā viena vienība, bet mēs gribējām saprast, kuri proteīni ir atbildīgi par šiem bojājumiem.

Pētījumā tika izmantotas jaunas metodes – viņi laboratorijā ievietoja dažādas virālās RNS sekvemces cilvēka asinsvados un vēroja reakciju. Tādā veidā viņi ar dedukcijas metodi izpētīja to, kuri proteīni nodara visvairāk bojājumu cilvēka asinsvadu sistēmai. Kad vīruss nonāk ķermenī, tas sāk ražot 29 proteīnus – saka Maozs. Šajā procesā tad arī notiek asins trombu veidošanās un asinsvadu aizsērēšana. Mēs izpētījām katru no 29 proteīniem un atradām 5 specifiskos, kuri izraisa lielākos bojājumus asinsvados. Tas viss tika atrasts un izpētīts ar datortehnoloģijām un modeļiem un tā nolūks ir bijis atrast kaut kādas zāles, kas palīdzētu apturēt vīrusa aktivitāti un novērst tā iedarbību uz asinsvadiem.

Šis gan nav pirmais tāda veida pētījums, kaut kas līdzīgs tika publicēts jau šī gada aprīlī, kad tika izteikta līdzīga versija par to, ka tas patiesībā ir tieši pīķa proteīns, kas bojā asinsvadus un izraisa trombus. Tas tika publicēts Circulation Research žurnālā. Šis nākamais pētījums tādā ziņā ir tikai precīzāks, jo tas runā par konkrētiem 5 proteīniem. Tik daudz par šo viņu oficiālo zinātni un pētījumiem.

Taču pats galvenais jautājums šajā visa ir lūk, kas – ja reiz ir tādi atklājumi par pīķa proteīnu, bet pēc injekcijām cilvēki masveidā krīt ar sirds problēmām un īpaši uzkrītoši tas ir sportistiem, kad viņi sabrūk spēļu laikā – pazīstamākais no tiem droši vien ir Barcelona futbolists Aguero, kas nupat vēl reklamēja šīs injekcijas bērniem, tad vai visi šie atklājumi galu gala nenorāda uz to, ka šīs tā saucamās vakcīnas taču tika izstrādātas tieši balstoties uz to, ka organisms pats ražos šos pīķa proteīnus?

Citiem vārdiem sakot, īsta vīrusa tur nav, bet tur notiek šūnu pārprogrammēšana un tās ražo šos proteīnus – atliek vēl tikai noskaidrot, kādus tieši un tad jau arī lielais pļaujas plāns būs saprotams.

A. Vasiļevskis

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.