Pfizer vakcīna un neiroloģiskās saslimšanas

Parādās aizvien vairāk satraucošu ziņojumu un pētījumu par sasteigtajām kovid vakcīnām. Tagad atklāts, ka Pfizer vakcīnai piemīt vēl kādi ilgtermiņa iespējamie efekti, par kuriem iepriekš netika runāts. Tas ietver gan Alzheimera slimību, gan citas neiroloģiskas kaites.

Ziņojuma autors ir medicīnas un imunoloģijas doktors Bart Classen no Mančestras. Aplūkosim, kas sakāms šim doktoram par vakcīnu eksperimentiem.

Jaunu vakcīnu izstrādes tehnoloģijas arī iepriekš ir saskārušās ar pamatīgām problēmām. Šīs RNS kovid vakcīnas ir apstiprinātas, izmantojot ārkārtas likumu bez intensīvas ilgtermiņa drošības testēšanas. Šajā pētījumā tika novērtēts Pfizer vakcīnas potenciāls radīt neiro deģenaratīvas saslimšanas vakcinētajiem. Tika analizēta RNS sekvence un pīķa proteīna saskarsme ar mērķi. Tika atklāts, ka šīs transformācijas rezultātā var veidoties dažādas pataloģijas. Analīzes autors secina, ka šīs vakcīnas ir apstiprinātas pārāk ātri un to izraisītās sekas var nest vairāk kaitējuma, kā labuma.

Vakcīnas kā tādas mēdz izraisīt hroniskus un ilgstošā periodā redzamus blakus efektus. Daži no tie, kā I tipa diabēts var parādīties tikai 3-4 gadus pēc vakcīnas. Un tas ir tikai viens no autoimūnās saslimšanas veidiem un tā ir nopietna sabiedrības veselības problēma.

Jaunu vakcīnu ieviešana rada jaunus blakus efektu mehānismus. Piemēram, pirmā polio vakcīna izraisīja īstu saslimšanu, jo ražošanas procesa laikā vīruss nebija pietiekoši novājināts.

RNS vakcīnām piemīt īpaši šādus efektus izraisoši riski. Viens no tiem ir šīs neiroloģiskās saslimšanas. Ir daudz publikāciju par to, kā RNS savienojošie proteīni tādas rada. No labāk zināmajiem ir TDP-43 un FUS proteīni. Šajā darbā aplūkots, vai Pfizer vakcīna var pārveidot šos proteīnus tā, ka tie sāk strādāt kā slimību izraisoši aģenti – tā tika testēta uz sekvencēm, kuras var aktivizēt šos proteīnus tādai darbībai. Analīze parādīja divus būtiskus riska faktorus – vakcīnas RNS satur sekvences, kuras to spēj.

Ar specifisko medicīnisko terminoloģiju un procesu var iepazīties, izlasot pētījumu oriģinālvalodā.

Bet secinājums ir ļoti vienkāršs – šis ir gadījums, kad zāles izrādās draņķīgākas par slimību. To var lieliski attiecināt uz vakcīnām un šis ziņojums demonstrē to, ka vakcinētajiem tuvākajā laikā draud lielāka epidēmija tieši no šiem procesiem, kā tas būtu bijis pat no īsta vīrusa.

Tas runā arī par to, ka pēdējās desmitgadēs pastāv uzskats, ka šādas neiroloģiskās saslimšanas var tikt izmantotas kā bioloģiskie ieroči. Un tieši Bila&Melindas fonds ir tas privātais kantoris, kas finansē šādu mehānismu izpēti. Viss šis process, kas notiek vakcīnā kodētajam pīķa proteīnam savienojoties ar ACE2 enzīmu, potenciāli spēj izmainīt starpšūnu cinka līmeni, bet tas savukārt izraisa neiroloģiskās saslimšanas.

Otrs riska faktors ir vakcīnā izmantotais nukleozīds 1-methyl-3′-pseudouridylyl (Ψ). Arī tam piemīt spēja pārveidot TDP-43, FUS un citus proteīnus toksiskās konfigurācijās.

Šī vakcīna ievieto pīķa proteīnu šūnā – bet tas var kalpot kā receptors vēl kādam infekcijas aģentam. Respektīvi, ja ir patiesa bioloģiskā ieroča versija, tad var tikt palaists cits vīruss, kas savienojas tieši ar šo pīķa proteīnu, ko tas atrod vakcinēto šūnās. Nav arī datu par to, cik ilgi tad šis proteīns tur vispār atradīsies un cik ilgi notiek šūnas programmēšana.

Nav izpausta informācija par to, kā notiek šo jaunradīto proteīnu integrācija organismā un kādas sekas tas rada – šobrīd atklāts paliek jautājums par to, ka jebkurā brīdī pēc vakcīnas saņemšanas ikvienam var sākties problēmas ar smadzenēm. Un tad jau arī CDC mājas lapā reklamētā zombiju apokalipse vairs nešķiet tik fantastiska.

A. Vasiļevskis

2 thoughts on “Pfizer vakcīna un neiroloģiskās saslimšanas

 1. Esmu ieguvusi doktora grādu molekulārajā ģenētikā, un godīgi sakot varu pateikt, ka šī nav patiesība. Tas nav iespējams. Lūdzu pārbaudiet savus informācijas avotus!!

 2. Vaxzevria pašlaik nav atļauts lietot bērniem. EMA ir vienojusies ar uzņēmumu par plānu izmēģinājumu veikšanai ar bērniem vēlāk. COVID-19 vakcīnu Moderna pašlaik nav ieteicams lietot bērniem. EMA ir vienojusies ar uzņēmumu par plānu izmēģinājumu veikšanai ar bērniem vēlāk.
  www.ema.europa.eu/en/medicines/human/EPAR/covid-19-vaccine-moderna
  Elektroniskie imunizācijas reģistri būtu jāizveido plaši, lai atvieglotu datu vākšanu un nepilnību identificēšanu, pievēršot uzmanību datu aizsardzībai un drošībai. Vakcīnu izstrādes paātrināšanai, testēšanai izmēģinājumos un licencēšanai ar stingru pēclicencēšanas uzraudzību jākļūst par jauno normu. COVID-19 vakcīnām izmantotie paņēmieni, piemēram, mRNS lietošana, var būt piemērojami citām slimībām.
  Mutāciju veidošanās ir nemitīgs process, un arī minētie varianti turpina mainīties, un, jo vairāk vīruss izplatās, jo vairāk vietas jaunām mutācijām. Arī tāpēc ir svarīgi ierobežot koronavīrusa izplatību, tostarp ar vakcināciju. Latvijas problēma gan aizvien ir vakcīnu pieejamībā un pieejamo vakcīnu ātrā izmantošanā.
  www.tvnet.lv/7212164/ka-jaunas-koronovirusa-mutacijas-atsauksies-uz-vakcinaciju?fbclid=IwAR0t6dnjOqzHRzTCigW4IEhEhxgL5HueliscrAMtsDwIO57ElDKSFOAUn70
  Izskatās, ka vakcinācijas vairs nebeigsies nekad

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.