Par brīvību cīnās arī bērni

Šis ir stāsts par nelielu uzvaru, ko izcīnīja kāda 8 gadīga meitene. Tas ir ASV, Floridas štatā, taču stāsts ir par drosmi un neatlaidību. Palm Beach County skola atteicās no obligāto masku prasības bērniem.

Taču nevis tāpat vien, bet pēc tam, kad otrās klases skolniece Fiona tika sodīta par tās nevalkāšanu reizes 16, kas kopumā nozīmē 38 izlaistas dienas – katru reizi, kad viņa ieradās bez uzpurņa, viņu izmeta no klases un viņai tagad draud palikšana uz otru gadu. Taču viņa turpināja turēties pa sava vienkārši tāpēc, ka viņai tā šķita pareizi – protams, tas ir arī vecāku nopelns, kuri viņu tādu ir uzaudzinājuši – bet viņa pati bija tā, kas iestājās pret skolas padomi, kategoriski atteicās nēsāt masku un par to viņu visu laiku atstādināja no mācībām.

Turklāt viņa uzstājās arī skolas padomē 22.septembrī un paziņoja, ka tas nemainīs viņas nostāju un viņai ir tiesības nenēsāt uzpurni. Jāatzīmē, ka Floridā ir citāda situācija, kā daudzviet, jo tur gubernators DeSantis ir aizliedzis skolām uzpiest šīs maskas, taču daudzas skolas tam pretojas un tur notiek nemitīgas tiesvedības, lai tām to atļautu darīt – tādā ziņā tur ir otrādi, kā, piemēram, pie mums, kur režīms pats moca bērnus un skolas to vēl atbalsta. Jau jūlijā tika parakstīts šis aizliegums uzpiest maskas, bet attiecīgā skola bija ietiepusies. Tāpēc, neskatoties uz to, ka likums it kā ir bērnu pusē, kādam ar to arī bija jācīnās un tā izrādījās šī meitene –viņai savā vecumā ir jācīnās par tiesībām brīvi elpot, jo pieaugušie ir noveduši pasauli līdz tādam neprātam. Kāds tad ir visu to attaisnojums, kas nolaistiem deguniem stāv pēc šļuras, jo režīms tā pateica?

Fionas stāsts izrādījās pietiekoši skaļš un tam uzmanību pievērsa arī mediji, viņa parādījās kopā ar pašu gubernatoru FOX sižetā un paskaidroja arī tur, ka viņa nenēsā masku tāpēc, ka tā tiek gramstīta un tur nonāk baktērijas, kuras pēc tam ir jāelpo. Viņa arī paskaidroja, ka citi bērni gan ir valkājuši maskas, bet tiem tas arī nav paticis. Tikai viņiem nebija tik daudz drosmes, lai to pateiktu. Un tā nu pateicoties šim notikumam, mediju un arī DeSantis spiedienam, attiecīgā skola izdeva rīkojumu, ka viņi beidzot atsakās no prasības likt bērniem nēsāt maskas, atstājot to vecāku ziņā.

Varbūt tas šķiet nenozīmīgi un kaut kur tālu, ne pie mums. Taču tas parāda divas lietas – tas nav normāli, ka bērniem ir jācīnās par tādām elementārām lietām, bet viņiem to nākas darīt, jo pieaugušie pasauli ir līdz tam noveduši.

Otra lieta – šādi bērni un viņu vecāki vieš cerību, ka varbūt šai cilvēcei vēl ir kaut kāda cita nākotne, nevis tikai svītru kods, uzpurnis un dresūra pa divi metri.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

4 thoughts on “Par brīvību cīnās arī bērni

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.