Papildus mirstība Vācijā – atbildes nav

Vācijā reģistrēts mirstības pieaugums par veseliem 10%, salīdzinot ar pagājušā gada periodu. Kas notiek un ko atbild oficiālās amatpersonas?

Veselības ministrs neko nespēja atbildēt uz žurnālista Borisa Reitshustera jautājumu par šokējošo statistiku – esot mazāk nāves no kovid, bet fakts paliek fakts – pošu kritiķi šādu pavērsienu jau bija paredzējuši. Jau vairākus mēnešus ir ziņojumi par intensīvu mirstības pieaugumu veco ļaužu aprūpes namos pēc potnieku viesošanās tajos, kā arī par intensīvās terapijas gadījumu pieaugumu pēc tās. Tomēr to ir grūti pierādīt un tiek darīts viss, lai noliegtu šādu saistību, tāpēc tas lielāko tiesu balstās uz stāstiem un nelieliem piemēriem. Datu aizsardzība un konfidencialitēte parasti aizliedz piekļuvi tiešajiem datiem. Tomēr vienu lietu gan nevar noliegt un tas ir visparējās mirstības pieaugums – lai arī tas tāpat vēl oficiāli nevar kalpot kā absolūts pierādījums, kā atzīst statistikas eksperts Thorsten Wietholter, jo vēl trūkst detalizētu datu par vecuma struktūrām.

Bet vācu valdība izskaidro šo pieaugumu, nesakot neko. Kad Reitshusters uzdeva šo jautājumu, viņš pavaicāja arī, vai tas varētu būt “Izraēlas efekts”, ar to domājot intensīvās aprūpes gadījumu pieaugumu kopš potniecības kampaņas sākuma. Taču Veselības ministra Jens Spahn pārstāves atbilde bija ļoti vienkārša – valdība negrasās izskaidrot šo statistiku un mums ir vienalga, jo ir samazinājusies kovid mirstības gadījumi. Parissa Hajebi – tā bija viņa – paziņoja, ka šajā gadījumā statistika par papildus mirstību nevar būt interpretēta reālajā laikā, jo trūkstot salīdzinošo datu. Ir samazinājušās koronas nāves un tas ir ļoti labs sasniegums.

Tieši tāpat pasaule bija sajūsmā, kad Spānija sašpricējās topa augšgalā – un arī tur papildus mirstība ir viena no augstākajām. Arī Britu salās bija Telegraph ziņojums, kas apliecina ārstu novērojumus, ka palielinās slimības un mirstība – un nebūt uzreiz no kovid, bet no visa kā cita, jo novājināta imūnsistēma tagad ļauj viegli saķert arī parasto gripu un citas kaites. Bet Vācijā ne tikai palielinājusies mirstība kopš potniecības kūres sākuma, tur vērojama arī bērnu un pusaudžu nonākšana intensīvajās terapijas nodaļās vairāk, kā tam vajadzētu būt. Paula Elhiha institūtā tika fiksētas trīs nāves un liels skaits sirds infekciju pirmajās trīs nedēļās pēc bērnu vakcinācijas uzsākšanas. Arī par to valdība un lielie mediji klusē. Tāpat, kā pats institūts. Tas nav nācis klajā ar ziņojumiem jau trīs mēnešus.

Acīmredzot, šie fakti valdību ne visai uztrauc. Jo ir formula, ka ikviens, kas nomirst no potēm vai novājinātas imūnsistēmas dēļ, vairs nevar nomirt no vīrusa un tas skaitās sasniegums.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

One thought on “Papildus mirstība Vācijā – atbildes nav

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.