Moderna potes nedienas Skandināvijā

Kā izskatās situācija ar Moderna injekciju šobrīd Skandināvijā? Tur beidzot notiek vismaz kaut kas – veselības dienesti Somijā, Norvēģijā, Zviedrijā un arī Islandē ir apturējuši šī potes lietošanu jaunāko cilvēku vidū tās blakus efektu dēļ, no kuriem galvenais ir miokardīts – atkal tas pats.

Zviedrijā paziņots par pauzi vecumā zem 30 gadiem, Dānijā tas ir zem 18 gadiem. Somija savukārt arī pieturas pie 30 gadnieku sliekšņa, kamēr Islande nolēmusi vispār atpurēt Moderna potniecību pavisam – nedēļas nogalē izskanēja viņu paziņojums par to.

Sarosījusies arī FDA – viņu komentārs ir joprojām standarta – viņi par to zinot, tomēr pieturas pie tās pašas domas par to, ka potenciālie ieguvumi no potes atsverot riskus – oficiālais komentārs ziņu dienestiem ir tas pats, kas parasti līdz šim.

Pati Moderna tikmēr savā pazinojumā pēc skandināvu lēmuma pavēstīja, ka arī viņiem ir zināms par ´ļoti retiem’ miokardīta/perikardīta gadījumiem pēc šīm injekcijām.

Tie ir maigi simptomi un personas parasti atgūstas īsā laikā pēc standarta aprūpes un atpūtas – miokardīta risks ir lielāks tiem, kas saķer kovidu un švakcinācija ir labākais veids, kā no tā sargāties – stāsta šis ziņojums.

Moderna injekcija joprojām darbojas zem FDA ārkārtas apstiprinājuma –  iesniegtā prasība to apstiprināt pilnā apmērā šobrīd karājas gaisā. 10.oktobrī Islandes Veselībes direktorāts paziņoja, ka šī pote tiek pilnībā apturēta sirds iekaisumu riska dēļ. Tomēr švakcinācijas programma kā tāda, protams, turpinās – galvenais epidemiologs ir atzinis, ka Moderna Islandei nav vajadzīga, bet viņiem ir pilns ar Pfizer potēm, līdz ar to tagad tiks lietotas tieši tās. Lai vai kā, tomēr risks ir atzīts un vismaz viena pote kādā valstī apturēta – pie mums gan nevienu tas nesatrauc.

Zviedrijas veselības aģentūra savukārt izlikusi paziņojumu par to, ka aptur šo Spikevax substanci visiem pēc 1991.gada dzimušajiem. Kaut arī sirds problēmu risks esot niecīgs, bet tomēr tas arī ir vismaz atzīts. To pašu paziņoja arī Somija – tiesa gan, arī tur pēc 1991.gada dzimušiem tiks piedāvāts tas pats Pfizer. Tam pamatā bija skandināvu veiktais pētījums par to, ka tieši Spikevax ir ar lielāku sirds slimību risku vecumā zem 30 gadiem.

Pagaidām rokas berzē Pfizer akciju turētāji, kuriem šis kovidšovs pagaidām izrādījies pats veiksmīgākais, Astra Zeneka un Moderna sāk iepalikt.

A.Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

5 thoughts on “Moderna potes nedienas Skandināvijā

  1. Hello there! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
    Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast.
    I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to begin. Do you have
    any points or suggestions? Many thanks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.