Mistiskā smadzeņu kaite jauniešiem – kas notiek?

Britu laikraksts The Guardian aizvakar publicējis vēsti par to, ka desmitiem jaunu un iepriekš veselu cilvēku pēkšņi uzrāda kaut kādas jaunas slimības simptomus. Tas notiek Kanādā, New Brunswick provincē.

Kāds Vitalite Health Network darbinieks pastāstījis avīzei, ka šie simptomi ietver halucinācijas, grūtības domāt, ierobežotas kustības, bezmiegu un ātru svara zudumu. Vietējā valdība nonākusi sprukās un nevar izskaidrot, kas tur notiek, jo šādas pazīmes līdz tam bija raksturīgas Alcheimera slimībai, bet tāda neiroloģiska saslimšana ir raksturīga tikai gados veciem ļaudīm.

Bet tagad tas notiek ar jauniešiem. Pirmie oficiālie gadījumi tika reģistrēti jau pagājušā gada pavasarī  un arī pirms tam un tika saskaitīti 48, bet vairāki avoti norāda, ka šobrīd jau tādu gadījumu tur ir vismaz 150, kā arī vēl vairāk jauniešiem vajadzība izmeklēšana, daži ir jau miruši. Tas notiek un tas izplatās – bet Kanādas veselības speciālisti tam nevar atrast izskaidrojumu.

Kā vēsta The Guardian, tad viņu avoti par to ir noraizējušies, bet par šīs mistiskās slimības izplatību nekas daudz nav zināms. Vismaz 9 gadījumos līdzīgus simptomus pēc saskarsmes ar slimajiem uzrādījuši arī tie, kas par viņiem rūpējās. Daži speciālisti salīdzina šo slimību ar Krucfelda-Jakoba kaiti, kas ir nāvējoša smadzeņu slimība, ko izraisa prioni, kaut arī tam nav apstiprinājuma skrīningā.

Provincē ir grūtības šos gadījumus noslēpt un tas viss iznāca presē tikai pagājušā gada nogalē, bet tad valdība uzstāja uz to, ka šis uzliesmojums ir dažādu nepareizu diagnožu kopums, kur saliktas kopā dažādas kaites. Oktobrī viņi paziņoja, ka 8 letālie iznākumi saistīti ar zināmām pataloģijām, nevis mistiskām jaunām kaitēm. Bija arī ziņojums, kas izslēdza kaut kādus diētas, uzvedības vai vides faktorus.

Taču citi pētnieki uzskata, ka valdība kaut ko slēpj. Fakts, ka mums ir gados tik jauni pacienti, ir pretrunā ar to, ko saka režīms par netīšām kopā saskaitītām lietām.

Tiek izvirzīta versija, ka slimība varētu būt saistīta ar neirtoksīniem, kas sastopami vietējos krabjos, jo vietējā sabiedrība un ekonomika tur ļoti balstās tieši uz attiecīgo sugu nozveju. Lai kā tur būtu, par to raksta lielais britu laikraksts un tiek atzīts, ka Kanādas provinces valdība vispār negrib atzīt tādas problēmas eksistenci. Viņi negrib arī atļaut pētījumus, lai noskaidrotu to, vai tur pie vainas ir piesārņojums dabā.

Bet kas tā par problēmu? Protams, ka rakstā ne pušplēsta vārda nav par to, ka tas viss sakrīt ar Kanādas masveida nopotēšanos. Tā taču būtu neganta sazvērestības teorija, saistīt šādas jauniešu kaites ar injekcijām vai 5G – tās vienkārši ir klimata pārmaiņas. Ķīmiskās trases un smagie metāli apkārtējā vidē, nekā tāda taču nav.  Cita starpā notiekošais ļoti atgādina nesen iznākušās Resident Evil filmas sižetu, kur lielā Farmācijas kompānija Umbrella gadiem eksperimentē ar cilvēkiem kādā pilsētiņā un tad ar viņiem notiek līdzīgas lietas.

Acīmredzot, ka tāda tā nākotne mums visai drīz būs ne tikai šajā provincē, jo visām šīm lietām sanākot kopā, kad cilvēki ir pietiekoši saindēti ar vielām no gaisa un potēm iekšpusē, tad lūk arī jums jaunas un mistiskas slimības.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

3 thoughts on “Mistiskā smadzeņu kaite jauniešiem – kas notiek?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.