Merck kovid tabletes – vīrusa cienītājiem

Prieka vēsts visiem kovid ticīgajiem. Kompānija Merck paziņojusi, ka tās izstrādātā eksperimentālā pretvīrusa tablete ar nosaukumu Molunapiravir, būšot efektīva arī pret šobrīd zināmajiem mutantiem, ieskaitot pat briesmīgo Delta variantu.

Tā Merck paziņoja trešdien, bet vakardien par to raksta Reuters. Šīs preparāts nemērķē uz pīķa proteīnu, atšķirībā no visām patreizējām vakcīnām, tas tas būšot efektīvs arī tad, kad vīruss mutēsies tālākā nākotnē – tā saka Jay Grobler, infekciju un vakcīnu nodaļas boss.

Ja visas vakcīnas ir paredzētas tieši pīķa proteīna neitralizēšanai, tad šīs zāles meklē vīrusa polimerāzi – to enzīmu, kas tam nepieciešams, lai sevi replicētu. Un tas strādā, ieviešot ģenētiskas korekcijas paša vīrusa kodā jeb kļūdas, kas tam nojauc saprašanu un tas nevar vairoties. Dati rāda, ka tablete visefektīvāk darbojas infekcijas pašā sākumā.

ASV zāļu ražotājs testējis šo produktu uz kociņ testos iegūtajiem paraugiem no klīnisko pētījumu dalībniekiem – pirmajos testos vēl Delta nebija aktuāls, bet tagad tas izmēģināts arī tieši uz šo variantu, kas ir pamatā patreizējai histērijai visā pasaulē. Neliels starpposma tests ir parādījis, ka pēc 5 dienām Molnupiravir izmantošanas, neviens no dalībniekiem netika testēts pozitīvi, kamēr placebo grupā 24% uzrādījuši pozitīvus testus.

Patreiz tabletes atrodas III fāzes klīnisko testu stadijā un tie ir veseli divi – viena tablete ir domāta jau infekcijas ārstēšanai, kamēr vēl kāda cita ir profilaksei. Tā kā ikviens varēs atrast sev vajadzīgo un ēst, cik viņam patīk. Pētījumi tiks pabeigti novembrī. Tajos piedalās pacienti, kam ne vairāk kā 5 dienas ir bijuši simptomi un kam varētu draudēt smagāka saslimšana. Merck akcijas pieauga par 2.3% pēc šī paziņojuma.

Kas ir interesanti ar šo Merck – tam ir bijusi vairāku nosacīti sekmīgu parasto vakcīnu izstrādes pieredze, atšķirībā no Modernas vai Džonsona, kas nekad nav palaiduši tirgū ko tādu – kaut arī Džonsonam ir farmācijas nodaļa Janssen – taču arī tai nekad nav sanācis radīt vakcīnu – līdz šim. Bet Merck, neskatoties uz savu pieredzi vakcīnu zinātnē, šī gada janvārī paziņoja, ka pārtrauc darbus šajā virzienā, jo nekas tur nesanāk. Ja Moderna un tas pats Pfizer varēja uzštancēt ar datoru savu poti dažās dienās, tad Merck ar visu savu lielo pieredzi nevarēja neko jēdzīgu izdarīt.

Toties viņiem tagad būs tabletes. Interesanti, kāds tad būs attaisnojums piespiedu švakcinēšanai, ja parādīsies oficiālas zāles? Brīnumvakcīnas tika apstiprinātas ārkārtas stāvoklī tieši tāpēc, ka bija apgalvojums par to, ka neesot nekādu labāku zāļu – protams, Ivermektīns un citi protokoli tika izsvītroti un aizliegti. Vajag tabletes – vai kopā ar vakcīnu, vai profilaksei, kas to zina. Varbūt arī tās būs obligātas.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.