Lielbritānija: simtiem kristīgo līderu strikti iestājas pret vakcīnu pasu plāniem

Simtiem kristiešu mācītāju parakstījuši oficiālu vēstuli britu premjerministram Borisam Džonsonam, brīdinot, ka vakcīnu pasu ieviešana Lielbritānijā var kļūt par kapu zvanu liberālajai demokrātijai, kādu to pazīstam.

Vēstulē, kas publicēta lielajos Lielbritānijas mēdijos, t.sk. avīzē The Guardian, kristiešu baznīcu pārstāvji raksta, ka plāni izmantot vakcīnu pases, lai regulētu pilsoņu pieeju sabiedriskām vietām ir „viens no bīstamākajiem politiskajiem priekšlikumiem visā britu politikas vēsturē”, jo tie var potenciāli novest pie liberālās demokrātiskās sistēmas beigām.

Atklātā vēstulē premjeram Borisam Džonsonam vairāk kā 1250 garīdznieku un draudžu pārstāvju  no dažādām kristiešu konfesijām Lielbritānijā (t.sk. anglikāņu, protestantu un katoļu baznīcām) vienoti pauž domu, ka „vakcīnu pasu ieviešana būs pielīdzināma piespiedu mēram neētiskā veidā un tas būs pārkāpums pret informētas piekrišanas principu”. Tālāk teikts, ka cilvēkiem ir nopietni iemesli, kāpēc tie nevar vai nevēlas vakcinēties pret kovidu, „tai skaitā dažiem kristiešiem ir nopietni ētiskas dabas iebildumi sakarā ar to, kā no kristīgās morāles viedokļa var būt vērtējama vakcīnu ražošana un klīniskie testi”.

T.s. Covid statusa sertifikāti, kā ierosināts vakcīnu pases nodēvēt Lielbritānijas teritorijā, kļūs par „sabiedrību noslāņojošu, diskriminējošu un destruktīvu” instrumentu. „Mēs riskējam izveidot divu šķiru sabiedrību, medicīniska aparteīda sistēmu, kur pie zemākas šķiras pieskaitāmas personas, kas atteiksies vakcinēties un par to tiks izstumtas no būtiskām sabiedrības dzīves jomām. Pastāv arī pamatotas bažas, ka šī sistēma no mazumiņa var tikt attīstīta par kaut ko daudz lielāku, pamazām pievienojot vēl citus medicīniska rakstura kritērijus un varbūt nākotnē vēl pavisam citus”.

 „Ierosinātais plāns var novest pie iznīcības liberālo demokrātiju, kādu to pazīstam, un tās vietā iedibināt totālas izsekošanas valsti, kurā vara brīvi izmanto tehnoloģijas, lai regulētu un kontrolētu noteiktus pilsoņu dzīves aspektus. Tādā ziņā šis plāns ir viens no visbīstamākajiem politiskajiem ierosinājumiem visā britu politikas vēsturē,” teikts kristiešu līderu atklātajā vēstulē.

Baznīcu pārstāvji tālāk raksta, ka nav nekāda loģiska pamatojuma nolūkā  pasargāt citus  cilvēkus ieviest vakcīnu pasu kontroli pie ieejas sabiedriskās vietās, tai skaitā baznīcās.  „Ja vakcīnas ir iedarbīgas un spēj novērst smagāku saslimšanu, par ko liecina līdz šim ievāktie dati, tad vakcinētās personas jau ir ieguvušas aizsardzību”.

Viss šis plāns būtu ļoti nedemokrātisks un bīstams. „Kā kristiešu līderi mēs neredzam iespēju nekādu apstākļu dēļ turēt baznīcas durvis slēgtas cilvēkiem, kas nebūs saņēmuši vakcīnu pasi, vai izziņu par negatīvu testa rezultātu, vai jelkādu citu „apliecību par labu veselību”. Lai īstena Jēzus Kristus baznīca raidītu projām tos, kurus laicīgā vara jau pasludinājusi par sociāli nevēlamām personām, tā būtu pēc mūsu domām pilnīga anatēma un klajš evaņģēlija vēsts noliegums”.

Vēstules autori atsaucās uz Apvienotās Karalistes Juridiskās revīzijas neseno spriedumu, kas atcēla Skotijas valdības uzlikto publisko dievkalpojumu aizliegumu baznīcās, pierādot, ka neproporcionālā veidā ierobežojot indivīdu iespējas pielūgt Dievu, tiek klaji pārkāpts Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 9.pants. Mācītāji uzsver, ka valdības plāni ierobežot cilvēku iespējas brīvi pulcēties un pielūgt Dievu baznīcā, pamatojot to ar medicīnisku testu vai neesošu vakcinācijas izziņu, līdzīgā veidā tikšot atzīti par cilvēktiesību konvencijas pārkāpumu. „Mēs piekrītam tiem Parlamenta deputātiem, kas jau izteikuši savu nostāju Pret šo ierosinājumu: ieviest jelkādu obligātu veselības izziņu/sertifikātu britu sabiedrībā būtu sabiedrības šķelšana, diskriminācija un destruktīva darbība. Aicinām valdību skaidri un viennozīmīgi apliecināt, ka tā atsakās no šādu nedemokrātisku un bīstamu plānu apspriešanas tagad un nākotnē”.

Aizvadītajā nedēļā arī britu  Vienlīdzības un Cilvēktiesību komisija (EHRC)  ir savā atzinumā valdībai paudusi, ka ministru ierosinātie „Covid statusa sertifikāti” rada risku izveidot „divu līmeņu sabiedrību”. Pēc laikraksta The Guardian rīcībā nonākušās atzinuma kopijas, komisja secina, ka šādu sertifikātu ieviešana varētu tikt vērtēta kā proporcionāls risinājums ierobežojumu atvieglošanas kontekstā, taču tie radīšot risku vēl vairāk sociāli  izstumt noteiktas sabiedrības grupas, kurās vakcinācijas līmenis ir zemāks – tai skaitā imigranti, nacionālām minoritātēm piederošas personas un mazāk nodrošinātie un trūcīgie iedzīvotāji.

Pilns vēstules teksts:
vaccinepassportletter.wordpress.com/

Raksts: www.theguardian.com/world/2021/apr/17/uk-church-leaders-warn-against-dangerous-vaccine-passport-plans

Aija Dvinska, 2021-04-19

t.me/brivibasplatforma/520

One thought on “Lielbritānija: simtiem kristīgo līderu strikti iestājas pret vakcīnu pasu plāniem

  1. Izlasiet, luterāņu mācītāji un pamostieties! Man kauns, ka Jūs neaizstāvat tos amatabrāļus, kuri nekautrējas paziņot par personīgo nevakcinēšanos, man kauns par vilcināšanos un gļēvulību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.