Lielais bizness pamet fašistisko Kaliforniju

Ja mēs dēvējam notiekošo par fašisma ieviešanu, tad režīms un mediji izliekas, ka tās ir tikai kaut kādas sazvērestības un viss notiek demokrātiski. Bet kā ir tad, kad šo pašu jēdzienu izmantot pasaules bagātākie cilvēki?

Tesla nolēmusi pamest Silīcija ieleju un pārcelt savu štābu uz Teksasu – un tas notika pēc tam, kad tās vadītājs Elons Masks nokritizēja vietējo līderu izdarības par fašistiskām – ne vairāk, ne mazāk. Tas attiecas uz Kalifornijas lokdaunu un kovidšovu politiku. Un tagad elektrisko auto kompānija pārvāksies no Palo Alto uz Austinu, Teksasā – par to paziņoja Masks Tesla akcionāru sapulcē. Tādā veidā šī ir lielākā kompānija, kas pēdējā laikā pamet Kaliforniju un pārvācas uz Teksasu. Tur notiek arī giga-rūpnīcas būvēšana.

Masks jau krietnu laiku ir bijis Kalifornijas vīrusa politikas kritiķis un patiešām ir nosaucis to par fašistisku –pēc tam, kad Fremontā tika aizvērta viena no rūpnīcām lokdauna dēļ. Vēl pagājušā gadā viņš iesūdzēja štata ierēdņus tiesā – kā arī izteicās par to, ka pārvietos štābu prom un pārtrauks ražošanu Kalifornijā, bet jau decembrī viņš pārvācās uz Teksasu dzīvot pats.

Viss notiekošais iezīmē aizvien skaidrāku šķelšanos starp štatiem pašās ASV – šobrīd Teksasa arī nesnauž un piedāvā dažādām kompānijām izdevīgus nodokļu nosacījumus un atlaides. Šogad šīs summas sastāda jau 44 miljardus dolāru – štatā vispār nav ienākuma nodokļa. Tur ir arī vienas no zemākajām enerģijas cenām visās ASV un arī diezgan vaļīgi biznesa regulējumi.

Savukārt Kalifornijā dzīves dārdzība ir tikai palielinājusies, ieskaitot arī īpašumu cenas. Un tāpēc Tesla nav vienīgā, kas izmanto iespējas no turienes aizvākties. To pašu jau izdarījušas vairākas citas – datu kompānija Palantir, arī HP un Oracle ir aizgājušas prom no šī štata. Palantir īpaši savā ziņojumā minēja politiskos iemeslus, kāpēc vairs nevar strādāt kādreiz slavenajā Silīcija ielejā un pretrunas ar demokrātu štata pārvaldniekiem.

Teksasa savukārt izmanto iespējas attīstīties un tās gubernators Abots par šo pārvākšanos tikai priecājas – Vientuļās Zvaigznes štats šobrīd ir galvenā ASV iespēju un inovāciju zeme, kā viņš to arī reklamē. Toties tur ir cita problēma, kam varbūt īsti nevajadzētu būt problēmai, tomēr tā tur ir –proti, šis štats nesen pieņēma visai drastiskus abortu aizliegumus pēc 6 nedēļu perioda – šajā laikā daudzas sievietes pat nezina, ka ir stāvoklī.

Tā ir liela atšķirība starp šo un liberāļu-demokrātu pārvaldīto Kaliforniju, kur aborti ir atļauti. Kas nu kuram dzīvē ir svarīgāks – tomēr tendence ir diezgan labi redzama, ka arī lielie biznesi negrasās ciest lokdaunus un aizliegumus – ASV tiem vismaz ir, kur pārvākties, ko diemžēl nevar teikt par mūsu mazo un vidējo biznesu.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

8 thoughts on “Lielais bizness pamet fašistisko Kaliforniju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.