«Lidojošās siles specvienība» sākusi demokrātijas likvidēšanu

Vai jūs sapotējāties, kolēga? Pats par sevi saprotams, kolēga, pats par sevi saprotams! Foto: thepigfather.co.uk

Līdz šim lidojošās siles kovidmaniaki atturējās aizskart nevakcinēto kastas politiskās tiesības, jo pat kovidlaikos būtu grūti izdomāt, ka šāda rīcība atbilst demokrātijai un tiesiskumam. Taču nu 13. Saeimas rukšķētāji šo robežu ir pārkāpuši. Pagaidām nepotētajiem tiek atņemtas pasīvās vēlēšanu tiesības – turklāt formāli it kā tikai uz laiku. Bet varat nešaubīties – drīzumā uz laiku izrādīsies uz visiem laikiem, un pēc tam jau varēs ņemt nost arī aktīvās vēlēšanu tiesības, t.i., tiesības balsot.   

Dzintars Zaļūksnis

13. Saeimas deputāti, degunus urbinādami, galīgajā lasījumā ir pieņēmuši likumu “Par pagaidu papildus prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam”. Šis likums, kas formāli vēl nav stājies spēkā (vai kāds šaubās, ka valsts prezidents-filologs to izsludinās?), ir smags trieciens demokrātijai kā tādai.

Proti, tas nosaka, ka no 15. novembra tiek apturētas pret “Covid-19” nevakcinēto vai to nepārslimojošo deputātu pilnvaras pašvaldībās. Savukārt tiem dažiem 13 Saeimas deputātiem, kas uzdrošinās neklausīt Krišjāņa A.Kariņa stūrētās lidojošās siles vadošajiem norādījumiem, būs liegts piedalīties Saeimas, tās komisiju un citu parlamenta institūciju sēdēs. Deputātam, kurš nebūs tiesīgs piedalīties Saeimas darbā, tiks pārtraukta mēnešalgas un kompensācijas izmaksa. Saeimas deputāta mēnešalgas un kompensācijas izmaksa tiks atjaunota ar dienu, kad deputāts Mandātu komisijai būs uzrādījis “Covid-19” sertifikātu.

Lūk, tā ir disciplīna! – iesauksies K.A.Kariņa ekipāžas fani. Un viņiem ir taisnība: tiešām, formāli raugoties, ir noticis rets gadījums, proti, 13. Saeimas radījumi pieņēmuši likumu, kas radīs neērtības daļai kolēgu.

Bet faktiski problēma ir daudz dziļāka: ar šo likumu no pašvaldībām tiek iztīrīta daļa valdošajai koalīcijai ne īpaši lojālu deputātu –, jo nav noslēpums, ka tā dēvētais antivakcerisms lielā mērā ir opozicionāra noskaņojuma izpausmes forma.

Turklāt, ja šis likums saglabā spēku līdz nākamā gada rudenim, tas būs milzu palīgs koalīcijas piecīšiem 14. Saeimas vēlēšanās.

Taču arī tas vēl nav briesmīgākais. Saeimieši ir radījuši precedentu unikālam vēlēšanu cenzam. Līdz šim vēsture ir pieredzējusi pilsonības cenzu, vecuma cenzu, dzīvesvietas cenzu, mantisko cenzu un atsevišķos gadījumos (kā Trešajā reihā vai makartiskajā Amerikā) pat politisko uzskatu cenzu. Taču nekas nav zināms par to, vai demokrātijas vēsturē kādreiz ir bijuši kaut vai mēģinājumi ieviest pat ne veselības cenzu (jo par veselības stāvokli te nav runa), bet cenzu, kas balstīts potes esamībā/neesamībā.

Izskatās, ka nosacītais latvietis beidzot ir paveicis ko unikālu! Nezinu gan, vai mums ir pamats ar to lepoties, un tomēr.

Lidojošās siles radījumi sola, ka šis likums būšot spēkā tikai līdz 2022. gada 1. jūlijam. Jūs tam ticat? Pilnīgi bez ironijas – cik lielu daļu solījumu lidojošā sile pēdējā pusotra gada laikā ir turējusi? Neesmu skaitījis, varbūt pat lielāko. Taču skaidrs, ka nekādas garantijas nav.

Aizdomas pastiprina tas, ka savu siltumnīcu šķirbās salīdušie deputāti ir palaiduši gar ausīm Saeimas Juridiskā biroja vadītājas Dinas Meisteres iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā izteikto brīdinājumu, ka šie grozījumi nav atbilstoši Satversmei un “neiztur samērīguma testu”, jo no amatu pienākumu izpildes tiks atstādināti veseli, darbspējīgi deputāti. Šāds regulējums nav nevienā citā Eiropas Savienības dalībvalstī, uzsvēra Meistere. Nu un? – degunus urķēdami, reaģēja 13. Saeimas radījumi. Moška mēs esam pirmie visā Visumā! Latvijas vārds, tā sakot, izskanēs pasaulē!

Saeimieši daudz labprātāk liek aiz aušelēm trekni uzbarotā tiesībsarga Jura Jansona filozofēšanu – sak, juridiskais aspekts te ir sekundārs, jo likumprojekts ir politiska izšķiršanās, proti, ja parlaments uzlicis par pienākumu valsts pārvaldē obligāti vakcinēties, tad pašiem jārāda piemērs. Ja kāds vērsīsies Satversmes tiesā – visa laba vēlējumi, ruk, ruk, smī!

Galu galā lidojošās siles specvienība, kas sākusi demokrātijas demontāžu, ir noskaņota apņēmīgi! 

www.infotop.lv

8 thoughts on “«Lidojošās siles specvienība» sākusi demokrātijas likvidēšanu

  1. Excellent blog here! Also your web site loads up fast!
    What web host are you the use of? Can I am getting your associate hyperlink on your host?
    I wish my website loaded up as quickly as yours lol

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.