«Lidojošā sile» no 1. marta atļauj humanoīdiem frizēties, sakopt roku un kāju nagus

Jautrībai jābūt! Foto: Angélica Acevedo/QNS/amny.com

Krišjāņa Artura Kariņa vadītā ārpuslatvijas civilizācijas valdība ir visžēlīgi atļāvusi tās pārvaldītajiem humanoīdiem no pirmdienas, 1. marta atkal saņemt pakalpojumus no frizieriem, mainikīriem, pedikīriem un podologiem. Tiesa, ievērojot ļoti stingrus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Turklāt pats K.A.Kariņš ar šādu vaļību nav apmierināts un sola visu klapēt ciet, tiklīdz ciparu telpā parādīsies kādas nebūt problēmas.    

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Sevišķi bīstams galaktiskās zarazas stāvoklis varot izcelties tāpēc, ka glupākā (jo humanoīdiem tuvākā) valdības daļa esot nobalsojusi par tirdzniecības atļaušanu mazajos veikalos. Priekš kam? – rūpēs saveršķītu ģīmīti loģisku jautājumu uzdod komandors K.A.Kariņš. varēja jau vēl paciesties kādus divus, varbūt visus piecus gadus, un pēc tam jau pierastu, nomierinātos un pat justos apmierināti. Tie, kas paliktu pāri.

Tāpēc, atļaujot kā nebūt sakopties, komandors ir panācis, lai ierobežojumi būtu patiešām – beidzot šā vārda visās nozīmēs – drastiski! Tiem speciālistiem, kas riskēs atjaunot pakalpojumu sniegšanu, jāreģistrējas Veselības inspekcijā. Skaistumkopšanas saloniem jānodrošina saviem klientiem temperatūras bezkontakta mērīšana, un, ja rodas aizdomas par vienīgās iespējamās slimības – kovica – simtomiem vai bezsimptomiem, tādam klientam pakalpojumi bez žēlastības jāatsaka.

Pašiem meistariem ap svešām miesām atļauts grābstīties tikai vienreizējos cimdos, bet uz sejas jāvelk FFP-2 vai FFP-3 tipa respirators. Pats par sevi saprotams, ka klientiem bez sejas maskas ieeja salonā uz visstingrāko noliegta! Un arī tiem, kas masku uzlikuši, nedrīkst piedāvāt dzērienus, uzkodas un lasāmvielu.

Minimālā vienam klientam atvēlamā platība skaistumkopšanas salonā ir 25 kvadrātmetri (iedomājieties 5×5 metrus lielu telpu). Gadījumā, ja salona platība ir mazāka par 25 kvadrātmetriem, procedūras laikā telpā drīkst atrasties tikai viens apmeklētājs. Ja telpu platība uir lielāka, lidojošā sile ir atļāvusi ierīkot vairākas ar barjerām norobežotas darba vietas, nodrošinot 2 metru distanci. Tātad faktiski 4 kvadrātmetrus? Pieņemu, ka šī pretruna atļaujā ir iestrādāta jautrības pēc: lai meistariem un inspektoriem būtu lielākas iespējas interpretācijām un pēc tam jestrām diskusijām.

Veicot pakalpojumus, starp manikīra/pedikīra meistaroem/podologiem un viņu klientiem vismaz sejas līmenī jābūt aizsargbarjerai.

Katram skaistumkopšanas salonam jāieceļ savs atbildīgais dežurants, kura pienākums – rūpēties par epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanu. Pie ieejas telpā redzamā vietā jābūt izvietotai attiecīgajai informācijai – ne tikai valsts, bet arī angļu un (ak, tu brīnums!) krievu valodā. Turpat jānovieto arī šķidrums roku dezinficēšanai.

Klientu pieņemšanu drīskst organizēt tikai ar iepriekšēja pieraksta metodi, turklāt sta5rp divu klientu apkalpošanu paredzot vismaz 20 minūšu pauzi – pēc katras procedūras telpas vismaz 15 minūtes jāvēdina.

Visu šo sūro prasību izpildi kontrolēs Veselības inspekcija, policija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs. Par to pārkāpšanu varēs saņemt piezīmi. Vai arī naudas sodu līdz 5000 eiro.

Uff. Šajā brīdī es sāku apskaust ne tikai indivīdus, kuriem nav matu, bet arī tos, kas mēdz kodīt nagus. Vēlams, gan roku, gan kāju. 

3 thoughts on “«Lidojošā sile» no 1. marta atļauj humanoīdiem frizēties, sakopt roku un kāju nagus

  1. Thank you, I have recently been looking for info approximately this subject for a while and yours is the greatest I have discovered till now. However, what in regards to the bottom line? Are you certain in regards to the source?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.