Laiks Latvjiem un Laika Zagļi

Mūsu dzīve notiek Latvijas Ģeogrāfiskā Telpā, kuru veido Latvijas sauszeme un mūsu Baltijas jūras daļa, t.s. Piekraste. Šo telpu mēs varam skatīt arī kā Vidi, tad mēs to saucam par Latvijas Ģeogrāfisko vidi, kurā mēs dzīvojam. Tā ir piepildīta ar vajadzīgām un nevajadzīgām lietām, arī ar dažādiem svešķermeņiem, bet tā ir pildīta arī ar mūsu egregoru, ēteri, enerģijām (t.sk. Visuma enerģijām un Ciešanu un Baiļu enerģiju) un smalko lauku vibrācijām. Bet šoreiz ne par to – mūsu dzīve notiek arī Laikā. Mēs savu Laiku izsenis esam apzinājuši, pētījuši, mums ir bijušas savas “Paleo-observatorijas” – kā Pokaiņi, kā Birutas kalns kuršu senvalstī Megavē, Ligzda jeb Gņedevo galindu zemē.  Mēs Laiku esam apzinājušies, iedalījuši un mērījuši, lai gan Laiks tāpat kā Telpa savā būtībā ir bezgalīgs. Katrai Cilvēces Rasei, dažkārt pat atsevišķām Tautām, bija sava Laika noteikšanas, mērīšanas Izkārta jeb svešvārdā Sistēma, kuru ierasti latīniski sauc par Kalendāru (latīņu: Calendarium). Izraēļiem, irāņiem, ķīniešiem un daudzām citām tautām ir ļoti specifiski savi Kalendāri. Lai mūsu latvju Kalendāru nošķirtu no Romiešu un Romas katoļu Kalendāra, es jau vairākus gadus atpakaļ to nosaucu par Laikriti.  Mums bija un ir sava Laika Dievība – Kārta, un Laika Reģi (Laikreģi) jeb Laika Veči. Viņi gan vairāk noteica gaidāmos Laika apstākļus, turklāt ar daudz precīzāku paredzējumu, kā šodienas roboti – pavadoņi, un spēja arī paredzēt notikumus.   

Laika okupācija

Katru zemi (valsti) var okupēt divējādi: okupējot tās Ģeogrāfisko Telpu un okupējot tās Laiku – uzspiežot Laikrita vietā savu Kalendāru – savu Laika Matrici. Laikritis taču savā būtībā nosaka visu mūsu dzīves Ritu un lielā mērā arī Risumu.

Kad daļu no Latvijas 8-9.gs. okupēja laupītāji vikingi un līvi, mūsu Laikritis praktiski neizmainījās, ja nu tikai vienīgi nelielajā līvu kolonizētā jūras piekrastē, kur sākotnēji viņi bija iekarojuši mazo un lielo upju grīvas. Rietumu Kurzemes piekrastē vikingi līvus neizmantoja kā savu karabāžu apsardzes vienības, tur viņi saimniekoja vieni paši. Vikingi saimniekoja arī Daugavas deltā un grīvā, bet līvi tur viņiem Riga (vikingu laupītāju bandas vadoņa vārdā nosauktajā) cietoksnī kalpoja kā apsardzes karadraudze (vikingi gan aizpeldēja, bet līvi saradās vēl kuplākā skaitā). Šī pirmā okupācija maz ko izmainīja mūsu Laikritī, ja neskaita līvu piekrastes kolonizētās zemes. Īstā Lielā okupācija – Hristiešu Krustnešu un Mantnešu okupācija bija totālā jeb visaptveroša un visiekļaujoša. Tā ilgst līdz šodienai – 2021.gadam, kad šīs rindas rakstu. Viņi ņēma mūsu Telpu un Laiku – okupēja abus. Tieši tad sākās mūsu  Laikrita nomaiņa ar Kalendāru – t.i., no 12-13.gs. Vispirms ieviesa Romas impērijas Kalendāru, kuru nosauca asiņainā un ļaunā  imperatora Jūlija Cēzara vārdā – “Jūlija Kalendāru”, bet 1582. gadā Rietumeiropas katoļu zemēs (protestantu zemēs  vairākus gadsimtus vēlāk) stājās spēkā “Gregora kalendārs”. Jaunais Kalendārs tika nosaukts tajā laikā valdošā pāvesta Gregora XIII vārdā.  Tā kā Pasaules varas centrs jau iepriekš bija pārcēlies no Vatikāna uz Londonu, tad 1884. gadā Lielajā Kagalā tika nolemts, ka “Nulles meridiāns” (Greenwich Meridian) ies caur Griničas observatoriju, kas atrodas  netālu no Londonas. Tajā pašā gadā Vašingtonā konferencē (International Meridian Conference) sanāca kopā 25 valstu pārstāvji un Pasauli sadalīja Laika joslās, kā arī ieviesa mūsdienu Pasaules laiku. No Latvijas tur, protams, neviens nepiedalījās, jo nebija jau toreiz tādas Brīvvalsts kā Latvija. Latvija toreiz bija kolonizēta un latvji vispār bija pārvērsti par Trešās šķiras ļaudīm – darbaspēku un nodokļu maksātājiem. Okupācija nomainījās un Durnie ieviesa Maskavas Dekrēta laiku, bet Dulnie ieviesa Ziemas laiku un Vasaras laiku, šurpu-turpu griežot rādītājus pulkstenī.

Latvju Laika veidi

Mums, latvjiem, izsenis bija pieci veidi kā tika izteikts un mērīts Laiks, kuri atbilst Dieva “Mēra likumam”.

Pirmais veids – Ilgums jeb Lineārais Laiks, jidišeri to sauc par “Īzaka laiku” (Ņūtona laiks). grieķiem Laiks jau sen pirms Īzaka bija – ilgums, jeb grieķu valodā – horus. Tā ir lineārā jeb taisnvirziena domāšana – sekundes, minūtes, stundas, un tā uz priekš un arī atpakaļ.

Otrais veids – Kārtu Laiks jeb grieķiski – Cikliskais (cyklos) Laiks. Notikumi, parādības risinās Kārtās jeb Ciklos – Saules Gadskārta, Mēness fāžu cikls (28 diennaktis), dienas-krēslas-nakts- krēslas-dienas cikls.

Trešais veids – Brieduma Laiks jeb Laiks Laikā. Notikums, parādība, auglis nobriest, cilvēks pieņem lēmumu, kad nobriedis lēmums, utt., tas ir t.s. “Iespēju logs”, “Laimīgais mirklis” – laiks, kurš pienāks, kad būs pienācis “Laiks”. Grieķi to sauca – “Karos”.

Ceturtais veids –  Dzīvības laiks, sauc arī “Dzīve” jeb “Mūžs”, jeb “Mūža laiks”. To nosaka Dzīvības spēka enerģija.  Šo laiku varam pat definēt un mērīt kā sava veida cilvēka enerģiju – kā cilvēkam rodas, pieaug un izsīkst Dzīvības enerģija. Tieši šis Laiks ir tas Laika veids, kuru okupanti – Sarkanie Vampīri, atņem mums. Viņi nozog mums Dzīvības enerģiju un vairo to sev.  Enerģiju likdami novirzīt sev pa labu, viņi – Sarkanie  Vampīri – mūs ieliek “vāveres ritenī”, un mēs, tur skriedami kā ģeneratorā spole, dodam Vampīriem enerģiju. Bet katram Cilvēkmūžā ir dots noteikts Dzīves enerģijas daudzums. Dzīves laikā cilvēks daļu enerģijas var atjaunot, bet tā ir atjaunojamā enerģija tikai uz Mirkli vai  Brīdi, bet ne Mūžīgi.    

Piektais veids – Aptverošais Laiks – tā ir Pagājība un Nākamība. Tā ir iegrimšana Pagājībā -Senlaikā un ielēkšana  Priekšlaikā – Nākamībā. Tā ir sava veida ceļošana Laikā – ārā no šodienas. Vislabāk dzīvošana Nākamībā padodas Gaišreģiem, Laikreģiem un Tālreģiem jeb Praviešiem. Bet Zinti jeb Zintētāji un  Zīlētāji, un Spīganas ar veiksmi var padzīvot gan Pagājībā, gan Nākamībā, viņi pat var ieiet jūsu Laika upē un pastāstīt par krācēm. Tā ir kā tāda Laika izspēle, kuru kādreiz katrs latvis spēja paveikt, bet šodien tikai retais. Bet šīs spējas zināmā mērā var atgūt, atkarīgs no Dieva dotās talantības jeb dabiskajiem dotumiem.  

Šie visi pieci Laika veidi kopā veido mūsu Laikrita daudzveidīgo uzbūvi jeb svešvārdā – polistruktūru. Šīs atsevišķās struktūras kopā veido Izkārtu jeb svešā mēlē – Polistrukturālo Sistēmu – tātad  mūsu Laikriti.   

Mūsu šodienā mums, latvjiem, Laikritis ir sabiris kā loga stikls, pa kuru mests ar akmeni, ir palikušas tikai atsevišķas  lauskas. Ar tām mums “Laika zagļi”  ļauj spēlēties un vēl lēkt pār Jāņuguni vasaras Saulstāvjos.

🌱Seko telegram un uzzini jaunāko telefonā: t.me/brivibasplatforma/1903

Ar Dr. Valdi Šteinu varat sazināties, kā arī uzdot jautājumus “Radio Merkurs” raidījumā “Gaismas Pils” – radiomerkurs2021@gmail.com

550 thoughts on “Laiks Latvjiem un Laika Zagļi

 1. I’ve been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Reading this info So i’m happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make certain to do not forget this web site and give it a look regularly.

 2. In these days of austerity and also relative panic about getting debt, lots of people balk against the idea of utilizing a credit card in order to make purchase of merchandise or perhaps pay for a vacation, preferring, instead only to rely on the particular tried along with trusted method of making transaction – cash. However, in case you have the cash available to make the purchase in full, then, paradoxically, that is the best time for them to use the credit card for several motives.

 3. Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 4. Undeniably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 5. The very next time I read a blog, Hopefully it doesn’t fail me just as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read, however I genuinely thought you would have something useful to say. All I hear is a bunch of whining about something that you can fix if you weren’t too busy searching for attention.

 6. The next time I read a blog, Hopefully it doesn’t disappoint me as much as this one. After all, I know it was my choice to read, however I genuinely thought you’d have something useful to say. All I hear is a bunch of whining about something you could possibly fix if you were not too busy seeking attention.

 7. The next time I read a blog, I hope that it doesn’t fail me just as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read, nonetheless I genuinely believed you would have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could possibly fix if you weren’t too busy looking for attention.

 8. The next time I read a blog, Hopefully it does not fail me just as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read, nonetheless I genuinely believed you would probably have something interesting to say. All I hear is a bunch of complaining about something you could possibly fix if you were not too busy searching for attention.

 9. The next time I read a blog, I hope that it doesn’t fail me just as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read, nonetheless I genuinely believed you would have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you could possibly fix if you weren’t too busy looking for attention.

 10. This is a really good tip especially to those new to the blogosphere. Short but very precise information… Appreciate your sharing this one. A must read post!

 11. There are definitely a great deal of information like that to think about. That is an excellent point to raise. I offer the ideas over as basic motivation yet plainly there are questions like the one you raise where one of the most vital thing will certainly be operating in straightforward good faith. I don?t know if best practices have actually emerged around things like that, however I make certain that your work is clearly identified as a level playing field. Both young boys and also girls really feel the influence of simply a moment?s satisfaction, for the rest of their lives.

 12. The next time I read a blog, Hopefully it won’t fail me as much as this particular one. I mean, I know it was my choice to read through, however I really thought you would have something interesting to say. All I hear is a bunch of crying about something you could possibly fix if you weren’t too busy looking for attention.

 13. There are many fascinating time limits on this page however I don’t determine if I see these people center to heart. There is certainly some validity however I most certainly will take hold opinion until I explore it further. Good article , thanks therefore we want extra! Put into FeedBurner as properly

 14. This is the perfect site for everyone who wishes to understand this topic. You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject which has been discussed for years. Wonderful stuff, just great!

 15. This is the perfect blog for anyone who hopes to find out about this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You certainly put a fresh spin on a subject that’s been discussed for many years. Great stuff, just great!

 16. This is the perfect webpage for everyone who hopes to find out about this topic. You know a whole lot its almost hard to argue with you (not that I actually will need to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic which has been written about for years. Wonderful stuff, just excellent!

 17. This is the perfect web site for anyone who would like to find out about this topic. You realize a whole lot its almost hard to argue with you (not that I really would want to…HaHa). You certainly put a new spin on a subject which has been discussed for years. Great stuff, just wonderful!

 18. This is the perfect site for everyone who wishes to understand this topic. You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject which has been discussed for years. Wonderful stuff, just great!

 19. This is the perfect site for everyone who wishes to understand this topic. You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject which has been discussed for years. Wonderful stuff, just great!

 20. This is the perfect site for everyone who wishes to understand this topic. You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject which has been discussed for years. Wonderful stuff, just great!

 21. There are certainly loads of details that way take into consideration. This is a excellent denote retrieve. I provide the thoughts above as general inspiration but clearly you will discover questions including the one you retrieve the place that the most crucial factor is going to be in honest great faith. I don?t know if guidelines have emerged around things like that, but Almost certainly your job is clearly recognized as a reasonable game. Both kids glance at the impact of simply a moment’s pleasure, for the remainder of their lives.

 22. This design is wicked! You most certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 23. The very next time I read a blog, I hope that it doesn’t fail me just as much as this one. After all, Yes, it was my choice to read through, nonetheless I really believed you would have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of moaning about something you can fix if you were not too busy searching for attention.

 24. This design is wicked! You most certainly know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 25. Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no back up. Do you have any methods to prevent hackers?

 26. I loved as much as you will receive performed right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be turning in the following. unwell without a doubt come further until now once more since exactly the same just about a lot regularly inside case you defend this increase.

 27. An attention-grabbing dialogue is price comment. I believe that you should write extra on this subject, it won’t be a taboo subject but usually persons are not sufficient to speak on such topics. To the next. Cheers

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.