Kuri Latvijas ārsti ēd no Pfizer rokas?

Vai mūsdienās ārsts kā profesija vispār var tikt uzskatīta par neatkarīgu, kura darbojas saskaņā ar Hipokrāta zvērestu? Vai viņi patiešām pirmajā vietā liek aprūpējamo ļaužu veselību, vai tomēr dominē citi apsvērumi? Kā ir Latvijā?

Modernā medicīna diemžēl darbojas pēc citiem principiem – šeit izdevīgs ir slims cilvēks, ne vesels. Slimība un zāļu izplatīšana nes peļņu, bet vesels cilvēks, tie ir zaudējumi. Kāda ir Latvijas ārstu saikne ar lielajiem Farmas gigantiem, piemēram, Pfizer?

To var uzzināt, ieskatoties Pfizer Latvija mājas lapā. Tur ir atrodams šāds teksts:

Mēs regulāri sadarbojamies ar veselības aprūpes speciālistiem (VAP) un veselības aprūpes organizācijām (VAO), kuras sniedz mums konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par medikamentu izveidi un pilnveidošanu, zāļu lomu pacientu ārstēšanas procesā; veselības ekonomikā un klīniskās prakses labākajos piemēros.
Šī sadarbība ir būtiska, lai iegūtu reālās dzīves informāciju, kas nepieciešama, lai nodrošinātu ārstēšanas iespējas, kas uzlabotu pacienta veselību un apmainītos ar informāciju, kas varētu būt nozīmīga klīnisko lēmumu pieņemšanā
.

Respektīvi, tas viss ir atklāti pieejams – realitātē tas izskatās pēc tā, kurš saņem naudu par to, ka strādā ar un iesaka tieši šīs kompānijas produktus. Farmas lobijs, tā ir miljardu industrija visā pasaulē un par to šīs kompānijas visu laiku arī maksā milzu sodus, uzspiežot savu produkciju un kukuļojot ārstus. Tā ir ierasta prakse, bet aizplīvurotā valodā tas skan kā pacienta veselības uzlabošana un informācijas apmaiņa – ja nu kāds tiešām tic, ka Farmai interesē veselība, nevis miljardu peļņa.

Bet mēs redzam to, ka Farmas gigantu lobijs stŗādā arī pie mums un šeit ir publicēti atklāti dati par to, kā tas notiek. Tie gan ir tikai par 20172018 un 2019. gadiem, vairāk nav pagaidām atjaunots – daudz interesantāk būtu par 2020 un tad par šo gadu.


Tomēr arī no esošajiem datiem var izlobīt šo to interesantu. Te ir visu to āŗstu un arī iestāžu saraksti, kas pa šiem 3 gadiem ir saņēmuši kaut kādas naudas summas no Pfizer. Redzam, ka pārstāvētas faktiski visas lielākās slimnīcas, bet visvairāk tieši Stradiņi, kuru ārsti ir visdāsnāk atalgoti, kā arī pati iestāde. Ir arī Latvijas Ārstu biedrība un Lauku ģimenes ārstu apvienība, Pediatru, onkologu, infektologu asociācijas.


2017. gadā atzīmējusies arī galvenā injekciju uztiepēja Zavadska. Bet Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente bija tā, kas nesenajā Re:TV sižetā par to, ka ārsti esot saņēmuši ‘draudu vēstules’ komentēja iespējamo ārstu personisko atbildību kā ‘suņa murgus’
Un nav arī jābrīnās par nupat iznākušo RSU paziņojumu, ka no šī gada 30. augusta mācību procesos varēs piedalīties tikai injicētas personas. Aparteīds, diskriminācija un Satversmes pārkāpumi – visi līdzekļi Farmas lobijam ir labi un derīgi.


Tautai jāzina savi varoņi un vismaz daļu no aktīvākajiem nošpricēšanas atbalstītājiem varat atrast Pfizer mājas lapā.

A.Vasiļevskis

www.maināmpasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.