Kroņa pases dati – nodokļu inspektoriem

Pamazām un aizvien vairāk atklājas reālā patiesība par to, kam tad īsti ir domātas tā saucamās kroņa pases. To, ka tām nav sakara ar veselību, bet pavisam ko citu, šodien nesaprot tikai izcili alternatīvi apdāvināti ļaudis.

Bet to, kādiem tikai mērķiem to nevar izmantot ārpus pasludinātā, var lieliski redzēt uz tādas valsts piemēra, kā Kazakstāna. Par to mums neko nerāda un nestāsta, lai gan nekā īpaši atšķirīga tur nav, kovidfašisma ieviešana notiek pilnā sparā un pat straujāk, kā pie mums. Bet tur nesen izcēlās pamatīgs skandāls par to, ka nodokļu inspektori ir izmantojuši šīs aplikācijas, lai meklētu tos, kuri nemaksā visus nodokļus. Biznesa pārstāvji šo rīcību nosauca par nelegālu un negodīgu un arī valdība it kā šobrīd tam ir piekritusi, vai arī ir bijusi spiesta kaut kā rīkoties – bet šī epizode labi demonstrē to, cik vērti ir varas iestāžu solījumi un tā saucamā ‘datu drošība’

Pagājušā gada pavasarī valstī tika ieviesta Ashyq app – vietējā sistēma, lai biznesi varētu palikt atvērti, tiem vajadzēja ierakstīties šajā shēmā, pārbaudot klientu ‘veselības datus’ un injekcijas status. Taču tagad dažādās Kazahstānas pilsētās biznesmeņi sākuši saņemt rakstiskas vēstules no inspektoriem, kuri aizrāda par neatbilstību starp viņu veikalos ienākušo skaitu un fiziski izsniegtiem čekiem, tādā veidā apvainojot šos biznesus nelegālā tirdzniecībā.

Protams, ka tas nav īsti loģisks arguments, jo ne jau visi, kas iet veikalā, tur kaut ko arī nopērk. Par to sašutumu izrādījis Olzhas Ordabayev, vietējās biznesa grupas pārstāvis. Šī aplikācija nav izstrādāta ar mērķi kontrolēt nodokļu maksājumus un tā noteikšanai ir jāizmanto citas metodes, viņš norāda. Notiekošais ir krasā pretrunā ar to, kas tika solīts iepriekš – digitālo inovāciju ministrs Bagdat Musin pagājušā gada maijā svēti nosolījās, ka šie dati tiks rūpīgi glabāti un nebūs pieejami trešajām personām.

Mēs nekad tos neizpaudīsim arī citām valdības aģentūrām vai departamentiem – viņš toreiz teica.

Te nu bija. Vai cilvēki vispār spēj iedomāties, kur patiesībā tie dati nonāk? Arī Skotijā nesen bija līdzīga ziņa par to, ka tie vispāŗ tiek aizpludināti kaut kādām kompānijām. Tieši no šīm aplikācijām un kroņa pasēm. Bet Kazakstānā nodokļu inspektori nemaz neuzskata, ka viņi kaut ko būtu pārkāpuši, jo esot izmantoti tikai skaitliskie dati par apmeklētājiem, nevis viņu veselības informācija. Taču starp valdības departamentiem nav vienotības viņu stāstos, tā kā minētais ministrs apgalvo, ka vispāŗ neko nezina par tādu datu pārraidi nodokļu dienestiem un ka ar viņu nekas nav saskaņots. Šobrīd gan režīmam nācās piekāpties biznesa priekšā un atzīt, ka labā roka nezina, ko dara kreisā un atzīt šīs vēstules par nelikumīgām.

Bet gadījums ir pamācošs un kā jau sākumā teikts, visa šī pasu būšana vienmēr ir un būs par totālu kontroli visās dzīves jomās un ja šodien tas vēl skaitās nelegāli, tad rīt pie tā visi jau būs pieradināti. Tā kā laiks ir domāt, vai tā patiešām ir nākotne, ko mēs vēlamies.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

7 thoughts on “Kroņa pases dati – nodokļu inspektoriem

  1. This takes many genuine acquiring used to in case you are
    a person who arises from a cash game since it is
    something you really don’t need to concern yourself with when the shutters are firm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.