Krievijā aizliedz scientologus

Krievijas Tieslietu ministrija uzsākusi cīņu ar Scientoloģiju – šonedēļ šī organizācija tur tiek aizliegta.

Tā nav pirmā reize, kad Maskavā vēršas pret šo grupējumu. Bet piektdien divi galvenie šīs tā saucamās baznīcas elementi iekļauti melnajā sarakstā, kā nevēlami. Tas ir Krievijas valdības stingrākais apzīmējums, kāds līdz šim bijis.

Mediju preses relīzē tika paziņots, ka sākot ar 1.oktobri tas ir drauds KF un Pasaules Scientoloģijas institūts un R.Habarda bibliotēka tiek pasludintāta non grata Krievijas teritorijā. Tas ir Ģenerālprokuratūras lēmums.

Abi šie veidojumi ir Kalifornijā bāzētas atslēgas organizācijas, kam ir svarīga nozīme šīs baznīcas operācijām visā pasaulē. Šis lēmums nozīmē nevis vienkārši apzīmējumu, bet to, ka viņu biroji tika slēgti un īpašumi iesaldēti. Maskavā sen šis pasākums tika uzskatīts par biznesu, kas maskējas zem reliģijas. Arī citviet pasaulē šīs organizācijas pretinieki ir ilgstoši centušies panākt, ka tai tiek atņemts izņēmuma statuss nodokļu nemaksāšanā, kāds tai ir ASV un lielākā daļā pasaules valstu, bet ne KF. Tās izcelsme ir tieši ASV, kur pirms pusgadsimta novelists Rons Hubards sarakstīja savus tekstus un kopš tā laika šī ir ļoti pretrunīgi vērtēta organizācija. Tai ir atbalstītāji augstos Holivudas ešelonos, daži no tiem, kā Toms Krūzs un Džons Travolta pēdējās desmitgadēs bija kļuvuši par šīs kustības publiskiem aizstāvjiem. Tur ir dažādas dīvainas prakses, piemēram, ka sievietei bērna dzemdēšanas laikā ir jāklusē. Par to visu ir daudz dokumentālo filmu, kas tas viss ir un skaidrs, ka nekas vairāk, kā globāla sekta tur arī nav un tas tiek izmantots svešas ideoloģijas ievazāšanai. Kā vēsta RT ziņas, tad Kremlis jau kopš 90tajiem ir uzmanījis šo kustību, kad tā ieradās arī Krievijā juku laikos.

Tomēr ar ASV lobiju un vietējās 5tās kolonnas palīdzību tas viss tur darbojās un guva peļņu arī KF teritorijā. Vēl 2010.gadā bija pirmie nopietnie risinājumi šai sakarā, kad Maskavā un Sanktpēterburgātika veiktas kratīšanas aizdomās par nelegālu biznesu un ekstrēmismu.

Taču scientologi ir pazīstami ar to, ka uz viņiem strādā daudz advokātu, tāpēc legāli ir ļoti grūti kaut ko iesākt – tiesās viņus tāpēc parasti vienmēr atzīst par reliģiju. Tomēr arī citās ES valstīs, kā Beļģijā un Francijā ir bijušas augsta līmeņa lietas pret viņiem un daži Eiropas politiķi to sauc par Kultu. Tomēr tā ir Krievija, kurā pirmo reizi tā ir šādā veidā aizliegta pa īstam.

Droši vien, ka tur sākas attīrīšanās no svešām un naidīgām ideoloģijām – LGBT propaganda mazajiem tur aizliegta, tagad seko šis, vairāki 5tās kolonnas rupori arī atzīti par ārvalstu aģentiem. Un tas ir pats galvenais, ko valstī jādara, ja tā grib atjaunot suverenitāti.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

19 thoughts on “Krievijā aizliedz scientologus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.