«Kovidvakcīnu efektivitāte»: pasaulē par deviņiem miljardieriem vairāk

Nauda naudai naudu nesa... Attēls: Getty Images

Ne gads nav īsti pagājis, kopš globālās politikas bīdītāji vaiga sviedros pūlas pierunāt visus vakcinēties pret 21. gadsimta mēri, kas nodēvēts par “Covid-19”,  tomēr jau vērojams kāds acīmredzams efekts, ko nevarēs noliegt pat zvērināti antivakceri. Proti, pasaulē nu ir par deviņiem miljardieriem vairāk, bet vēl astoņiem miljardieriem jaunmodes vakcīnas ļāvušas krietni pieaudzēt taukus.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Pateicoties farmācijas gigantu peļņai, kas iegūta, tirgojot eksperimentālās pretkovida vakcīnas, vairāki ļoti bagāti cilvēki kļuvuši vēl bagātāki, izriet no biedrības “The People’s Vaccine Alliance” [Tautas vakcīnu alianse] ziņojuma, ko publiskojusi organizācija “OXFAM International. Tautas vakcīnu aliansē ir apvienojušās vairākas cilvēktiesību aizsardzības, humānās un medicīniska rakstura organizācijas, savukārt “OXFAM” lozungs ir “The power of people against poverty” [Cilvēku spēks pret nabadzību].

Starp jaunajiem vakcīnmiljardieriem ir četri amerikāņu uzņēmuma “Moderna” pārstāvji: tā ģenerāldirektors Stefans Bansels (Stéphane Bancel), kurš gada laikā nopelnījis 4,3 miljardus dolāru, līdzdibinātājs Nubars Afejans (Noubar Afeyan, 1,9 miljardi) un ar divi šā uzņēmuma investori – Timotijs Springers (Timothy Springer, 2,2 miljardi) un Roberts Langers (Robert Langer, 1,6 miljardi).

Vēl viens ir Spānijas farmācijas kompānijas “Rovi” ģenerāldirektors Huans Lopess-Belmonte (Juan Lopez-Belmonte, 1,8 miljardi); “Rovi” sadarbojas ar “Moderna”, ražojot un iesaiņojot tās vakcīnas.

Bez tam šajā sarakstā atrodams Vācijas farmācijas uzņēmuma “BioNTech” vadītājs Ugurs Zahins (Ugur Sahin, 4 miljardi), kā arī Ķīnas uzņēmuma  “CanSino Biologics” trīs dibinātāji – Džu Tao (angļu: Zhu Tao, 1,3 miljardi), Сju Doņsju (angļu: Qiu Dongxu, 1,2 miljardi) un [Helēna] Mao Huhua (angļu: Mao Huihua).

Šo deviņu vakcīnmiljardieru kopējais kapitāls tādejādi ir 19,3 miljardi dolāru. 

Turklāt, teikts ziņojumā, izmantojot vakcīnas pret “Covid-19”, vēl astoņi miljardieri ir krietni pavairojuši savu kapitālu.

Šajā sarakstā īpaši izceļas ķīniešu uzņēmuma “Zhifei Biological Products” vadītājs Jaņs Renšeņs (angl: Jiang Rensheng), kurš pērn nopelnījis 16,8 miljardus dolāru, kā arī Indijas Seruma institūta (Serum Institute of India) dibinātājs Sairuss Pūnavalla (Cyrus Poonawalla), kurš savu kapitālu pavairojis par 4,5 miljardiem dolāru.

Liekas, ka visu šo 17 cilvēku bagātībā savu artavu ir devis ikviens, kas bez atlīdzības piedalās viņu tirgotā produkta testēšanā.

P.S. Atvainojos ķīniešu draugiem un valodas pratējiem, ja nav izdevies pietiekami precīzi latviskot Ķīnas miljardieru vārdus.

www.infotop.lv

2 thoughts on “«Kovidvakcīnu efektivitāte»: pasaulē par deviņiem miljardieriem vairāk

  1. Latviešiem, vēl no padomju laikiem, saglabājusies milzīga uzticība veselības aprūpes sistēmai, kas toreiz tiešām rūpējās par pacientu veselību, jo katrs aizdomīgs pacienta nāves gadījums tika rūpīgi izmeklēts, un ja nāves gadījums bija ārstu paviršības dēļ, tad šim ārstam bija ļo-o-o-ti lielas nepatikšanas. Toreiz primārais bija PSRS iedzīvotāju veselība, bet tagad primārais ir, kā uz cilvēku slimības rēķina nopelnīt vairāk naudas, pēc principa – ja tev slimniek, nav naudas , tad mirsti! Nekad padomju laikā neviens nelūdza sabiedrībai naudu, lai glābtu slima bērna dzīvību, jo par to maksāja valsts, kurai katra sava pilsoņa veselība rūpēja. Tagadējā Latvijā nevienam vairs nerūp, ka latviešu tauta izmirst. Nekas, aicināsim ukraiņu, baltkrievu un latviskosim tos, lai vismaz latviešu valoda saglabājas. Tagadējos laikos nevienam nerūp ne mūsu veselība, ne tautas saglabāšana. Tagad galvenais, ka tik nauda! Tā ka uzticēties šīm pret kovida špricēm, kas domātas tikai naudas pelnīšanai, var tikai lētticīgi cilvēki!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.