Kas ir vietējie kovid ‘eksperdi’?

Viens neliels piemērs. Pirms dažām dienām vietējie mediji uzraka vēl vienu vīrusa zinātāju. Lūk, viņa teiktais citāts.

Lai arī Operatīvā vadības grupa ir izstrādājusi četru soļi scenāriju iziešanai no Covid-19 izraisītās krīzes, piesaistīto ekspertu vērtējumā, patlaban nav pamata domāt par Covid-19 ierobežojumu atcelšanu, aģentūrai LETA pastāstīja sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

Vispirms padomāsim, kāpēc par šādām lietām vispār spriedelē sociālantropolologs? Cik zināms, tad šī nozare līdz šim nodarbojās ar dažādu sabiedriskās uzvedības modeļu pētīšanu, nevis ar vīrusiem un varas aizliegumu slavināšanu.

Tā tas bija līdz šim – bet tagad varam lieku reizi pārliecināties, ka šeit ir pavisam citi procesi, nevis vīruss. No kurienes tad mums uzradušies tādi eksperti?

Tie ir tipiski ‘kompetenču izglītības’ un attiecīgu onkuļu stipendiju produkti. Ja palasa viņu teikto pirms krietna laika, tad saliekas arī šodienas bilde. Jau 2009.gadā portāls ar zināmu nokrāsu publicēja vienu no eksperta atzinumiem, kurā teikts sekojošais.

Nācija vai etniska grupa vai tauta fiziski nepastāv, tās ir tikai koncepcijas, identitātes un ideoloģijas veidi, kā indivīdi vai to grupas veido savu stāstu par atrašanos grupā vai to, kā dominēt pār citiem indivīdiem un grupām.

Bet 2016.gada ģimenes dienas ietvaros šis pats eksperts nāca klajā ar nākošo pērli.

Respektīvi, būtu ārkārtīgi grūti pateikt, ka ir kaut kāda viena ģimenes forma un noteiktas lomas, kas šajā ģimenē ir īstās, jo tur ir ārkārtīgi lielas dažādības.

Kas tad šeit tiek pateikts? Tas, ka tautas nacionālā identitāte un tradicionālā ģimene ir kaut kas arhaisks, savu nokalpojis un lieks – tieši tādu ideoloģiju jaunatnei klusītēm jau gadiem potē LV izglītības sistēmas mācībspēki.

Tagad ir pienācis laiks to visu modernizēt – ‘paplašināt’ ģimenes jēdzienu, aizmirst par nacionālo identitāti un pārņemt tā sauktās “Rietumu vērtības”, kas no visām pusēm tiek stumtas jauniešu apziņās. Skandāls ar Eirovīzijas dziesmu ir tikai neliela aisberga daļiņa tajā, kas šeit tiek propagandēts.

Visa izglītības sistēma ir sapuvusi pašos pamatos, tā ir saražojusi tādus ‘ekspertus’, kuri savukārt nodarbojas ar apzinātu tradicionālo un tautisko pamatu skalošanu un pārkrāsošanu reseta un bezgenderu ideoloģijas vajadzībām.Turklāt šis process notiek jau gadiem, tikai tagad mēs sākam redzēt tā patiesos auglīšus, kad notiekošais pasaulē un arī pie mums iznes saulītē šādus ekspertus.

Nav taču jābrīnās, kāpēc tieši tādi ir pietuvināti vietējo kangaru bandai?Jo tieši tāda ir viņu saimnieku paredzētā jaunā kārtība, kur vairs nepastāv ne tautiskā identitāte, ne ģimenes institūts, ne mātes/tēva jēdzieni. Zinām taču, ar ko to visu sāk aizvietot.

Zinot to, var arī saprast, kapēc šos sabiedrības transformācijas procesus komentē sociālantropologi, nevis godīgi ārsti vai zinātnieki. Te taču notiek pavisam citi procesi, nevis pandēmija.

Ja viņiem izdosies sagraut tautas un ģimenes pamatus un izaudzināt šādus ideoloģiski apstrādātus Reseta apustuļus, tad sabruks arī tautas un etnosa pretestības spēja. Tāpēc rok viņi dziļi un līdz saknei – šeit atkal jāsaka skaļi un noteikti – Latvieši, karš ir sācies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.