Kāpēc ASV gatavojas EMP triecienam?

ASV gaisa spēki jeb Air Force spēruši pirmo soli, lai nodrošinātu vienu no savām Teksasas bāzēm pret EMP – elektromagnētiskā pulsa uzbrukumu. San Antonio esošās Joint Base vadošais personāls devis rīkojumu izpētīt, kāds aprīkojums tur var iziet no ierindas šāda EMP uzbrukuma rezultātā.

Inspekcijas nolūks ir identificēt šādas ierīces. Tas tiek darīts pirms vēl nopietnāka izpētes darba, pēc kura šis aprīkojums tiks nomainīts vai uzlabots tā, ka tas var šādu impulsu izturēt un turpināt darboties.

Tas notiek saskaņā ar vēl 2019.gadā izdoto rīkojumu- nostiprināt federālās valdības infrastruktūru pret šādiem uzbrukumiem. Bet tas savukārt ir vēl lielākā Gaisa spēku projekta sastāvdaļa, nodrošināt aizsardzību pret šāda veida uzbrukumiem. Vārdu sakot, ASV kaut kam gatavojas. Bet kam?

EMP savā būtībā ir liela ātruma elektromagnētiskā enerģija, ko rada strauja lādēto daļiņu paātrināšanās. Daži eksperti saka, ka tas nerada īpašus draudus, bet citi saka, ka tas var radīt vispārēju sabrukumu tur, kur sabiedrība balstās uz elektrību. Tad jau faktiski visur, kur darbojas jebkāda civilizācija.

Jūs varat ar vienu ieroci izpostīt visu ASV elektrības sistēmu – saka Pīters Praijs, projekta konsultants, kurš strādājis attiecīgā komisijā.

Tikko nobrūk elektriskais tīkls, viss sabruks. Viss ir atkarīgs no elektrības – komunikācija, transports, pat ūdens apgāde. Ziņojumi rāda, ka šāds sekmīgs EMP impulss, lai kas tas būtu, spēj izvest no ierindas visas kritiskās infrastruktūras līdz pat gadam. Tas var novest pie visas sabiedrības sabrukuma.

Dabā pastāv arī dabiskie EMP – kad šādus impulsus atsūta Saule – šīs milzīgās izlādes brāžas cauri Kosmosam un reizēm tās sasniedz arī Zemi. Parasti planētas magnētiskais lauks atstaro šos starus, tomēr reizēm tie ir tik spēcīgi, ka tie satricina Zemes magnētisko lauku un tad rodas šāds EMP. Pēdējo reizi tas notika 1859.gadā – tas bija tā sauktais Karingtona efekts. Toreiz intensīvās Saules vētras radīja traucējumus elektrības un telegrāfa sistēmās, veidojot arī spožas auras starojumus, ko varēja vērot visur uz planētas līdz pat tropu apgabaliem.

EMP var izraisīt arī cilvēks –lietojot atomieročus. Ja lādiņš tiek uzspridzināts augstu atmosfērā, tad gamma radiācija var atdalīt negatīvi lādētās daļiņas no gaisa molekulām un paātrināt tās gandrīz līdz gaismas ātrumam.

Ja šīs daļiņas saskaras ar Zemes magnētisko lauku, tās radīs intensīvu elektrības strāvojumu, kas veidos EMP.

Praijs saka, ka detonējot atomieroci 300 km virs ASV var radīt tādu EMP, kas nosedz visu ASV. Turklāt stāvot tieši zem šī sprādziena, cilvēks pat to nedzirdēs un EMP izies cauri viņa ķermenim.

Pastāv iespēja, ka arī teroristu grupas spēj radīt šādus nelielus impulsus. Pašiem ASV militāristiem ir tāds raķetes prototips, kas nes EMP ģeneratoru. To dēvē par Counter Electronics Advanced Missile Prject – CHAMP.

Tehnoloģija, kā aizsargāties no šāda EMP, ir tāda pati, kā pret zibeni. Ir īpašas ierīces, kuras novada liekos votus Zemē, arī Faradeja būri, kas aizsargā ierīces no šāda starojuma.

Rodas jautājums, kāda tad mums daļa gar to, kas notiek un kam gatavojas ASV? Var jau būt, ka nekāda, ja vien arī mūsu varas iestādes jau krietnu laiku nerunātu par X stundu, kur 3 dienas nebūs ne elektrības, ne siltuma, ne interneta, nekā. Ja atmet visas fantāzijas par mistisko Krievijas iebrukumu, tad sausais atlikums tajā visā ir tas pats – kaut kāds laiks bez elektrības un sistēmām, kas nodrošina normālu dzīvi. Un šeit vairāk jāpievērš uzmanība tieši tam, ne tik daudz par to, ka tas būs kādas raķetes vai Saules ietekmē.

Kārtējā sazvērestība? Var jau būt.

Ja vien Davosas forums negatavotu savu kārtējo simulāciju ar nosaukumu Cyber Polygon 2021, kas šoreiz simulēs kiberpandēmiju, kas saskaņā ar paša Klausa Švāba vārdiem, būs kaut kas nesalīdzināmi grandiozāks par šo kovidšovu, jo tad tiks atslēgts viss- atkal runa par to pašu. Elektrība, internets, visas sistēmas un ierīces, kas nodrošina ikdienas dzīvi jebkurā sabiedrībā, izņemot autonomās lauku sētas un ārpus civilizācijas esošos.

Atceroties to, kas notika pēc Davosas foruma iepriekšējās simulācijas Event 201, šeit nevajadzētu būt ilūzijām par to, ka arī kiber vīruss un tam sekojošā cilvēces iemešana akmens laikmetā ir viņu plānos un var būt pavisam reāla. Lielais Resets taču savā nosaukumā izsaka visu- tā ir totāla visu sistēmu nomešana uz 0. Kā to izdarīt, tas jau ir tīri tehniskas dabas jautājums.

Vai esam tam gatavi un autonomi katrs savā sētā, ja elektrība pazūd kaut uz dažām dienām? Ja nodzēš banku kontus un sabrūk visa finanšu sistēma un veikali ir tukši?

Padomājiet katrs par to pie sevis. Pasaule patiešām var kļūt nepazīstama jau visai drīz – viens gads histērijas to ir jau parādījis.

A.Vasiļevskis

Kāpēc ASV gatavojas EMP triecienam?

Portālā BRĪVĪBAS PLATFORMA iepriekš publicēts:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.