Kad «viedokļu līderis» nopotējas, viņš kļūst par «vakcīnu tribūnu» jeb Tauta aizies debesīs

Pote: mēs zinām tikai to, ka neko nezinām... Foto no: vm.gov.lv

Nemirstīgā govjupikas Krišjāņa Artura Kariņa vadītā Latvijas valdība ir organizējusi aumež nepieciešamu rindu, sev pieņemamā secībā izkārtojot visus Latvijas iedzīvotājus, kuri alkst [vai nealkst] uzsēsties uz pretkovida vakcīnu adatas. Atvainojiet, bet kā gan citādi nosaukt šo procesu, ja pašlaik neeksistē kovid-vakcīna, kura imunitāti pret koronavīrusu varētu nodrošināt ilgtermiņā? Tiem, kas baidās zaudēt savu nemirstību, šī procedūra būs jāveic ik gadu. Bet varbūt arī biežāk.     

Dzintars Zaļūksnis

Nav īpašas nozīmes tam, vai valdība turpinās iepirkt vakcīnas par nodokļu maksātāju naudu, vai nopotētajiem liks to apmaksāt no pašu kabatas. Nav nozīmes arī, no kā tā pirks šo panaceju. Tie ir sekundāri jautājumi. Pagaidām zināms tikai tas, ka pirmējās vakcinācijas pret “Covid-19” [ne]noturīguma termiņu nezina pat vakcīnu izstrādātāji un ražotāji.

Es lieliski saprotu tos cilvēkus, kas nav pieskaitāmi vakcīnas alcējiem. Un tāpat apzinos, ka valdības organizētā rinda attiecas tikai uz pirmējo potēšanu. Kas būs pēc tam, neviens nezina, arī mūsu labieši, kuri big farma piedāvātos sabiedrības imunizācijas līdzekļus šobrīd uztver tik nekritiski, cik nekritiski var uztvert tikai Dieva dāvanu.

Ne velti Daniela Pavļuta kantoris – Veselības ministrija (VM), kurai taču būtu jādemonstrē visaptverošs un uzvarošs optimisms, rosina vienā no pirmajām tūrēm sapotēt dažus viedokļu līderus, kuri pēc tam mūspusē kļūtu par vakcīnu vēstniekiem. Es gan labāk tos dēvētu par vakcīnu tribūniem, jo viņi kļūs par krietniem palīgiem VM vadītajā baidīšanas/kaunināšanas kampaņā ar nosacītu nosaukumu padomā par savu opīti un omīti!

Pierunājot potēties svārstīgos pilsoņus, VM ziņojumā par prioritāri vakcinējamo personu grupām viedokļu līderiem atvēlēta iedvesmotāju un pozitīvu motivētāju loma,

VM iecerē šie vakcīnu tribūni būs cilvēki, kam ir īpaši nopelni sabiedrības uztverē – dažādu nevalstisku organizāciju līderi, cilvēki, kuros līdzpilsoņi ieklausās un kuriem uzticas vismaz atsevišķas sabiedrības grupas.

Konkrētus uzvārdus VM pagaidām neatklāj, tāpēc varam tikai minēt, kuri tiks [tiek] uzrunāti. Ceru, ka starp viņiem ir gan mūsu dārgās valdības vēl dārgākie locekļi un locekles, gan Saeimas deputāti, bez kuriem mēs nevaram iedomāties savu dzīvi, gan mūžam par vienlīdzību karojošie LGBTQ aktīvisti, gan Rīgas ielas sapuļķojušie riteņbraucēju vadoņi un citi izcilnieki. Ja VM tos nav ierakstījusi savās novakcinējamo annālēs, tad es ar šo pilnīgi noteikti lūdzu to izdarīt.

Bet pirmie vakcinācijai pret “Covid-19” var gatavoties pilsoņi, kam VM ieskatā potēšana vajadzīga visvairāk: 35 684 veselības aprūpes darbinieki, kā arī pacienti, kuriem saskaņā ar ārsta lēmumu nepieciešama nopietna medicīniska manipulācija. Piemēram, onkoloģiskie pacienti, pirms vai ķīmijterapijas laikā, pacienti un donori pirms orgānu vai cilmes šūnu transplantācijas, vai āri pacienti, kuri ilgstoši uzturas stacionārā ārstniecības iestādē.

Neko daudz ilgāk rindā nebūs jānīkst arī otrajai grupai – 19 598 ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem, kā arī amatpersonēm, kuru vakcinācija ir “nepieciešama nacionālās drošības un valsts darbības nepārtrauktības nodrošināšanai”.

Trešā grupa sastāv no kopskaitā 187 700 senioriem virs 70 gadiem, kā arī ap 166 000 cilvēku ar hroniskām slimībām – piemēram, ļaundabīgiem audzējiem, hroniskām nieru slimībām, Dauna sindromu vai demenci, sirds asinsvadu sistēmas slimībām, smadzeņu asinsvadu slimībām vai aptaukošanos. Šajā grupā ietilpst personas ar sirpjšūnu anēmiju, cukura diabētu, bronhiālo astmu, cistisko fibrozi, smagu arteriālo hipertensiju, aknu slimībām, plaušu fibrozi, talasēmiju, kā arī personas ar imūndeficītu stāvokli – HIV infekcijas, medikamentozās imūndepresijas vai onkoloģiskas slimību dēļ. Še ierindoti arī cilvēki, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības, kā arī tie, kas mājās aprūpē smagi slimus cilvēkus.

Pirmo triju grupu rindeniekiem vakcinēšanas iespēja tiks dota jau februārī un martā.

Sākot ar otro ceturksni nopotēties varēs ceturtā un piektā grupa: 50 904 pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu darbinieki, 17 929 operatīvo dienestu darbinieki, 8500 policisti, 2500 robežsardzes darbinieki, 1043 Valsts ieņēmumu dienesta operatīvie darbinieki un 3000 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, 2223 Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki, 324 Valsts probācijas dienestā strādājošie, kā arī 139 Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, 11 721 Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes pārstāvis un 619 kritiski svarīgi energoapgādes komersanti.

Pēc tam (ja pietiks dukas, tad vēl gada pirmajā pusē) tiks potēti speciālajās iestādēs, tostarp patversmēs un ieslodzījuma vietās esošie (viņi ietilpst sestajā prioritāri vakcinējamā grupā). Vēlāk – trešajā ceturksnī – vakcīnas saņemtu 27 325 nozaru prioritāro iestāžu darbinieku, kā arī 1229 reliģisko organizāciju garīgais un kalpojošais personāls. Priekšpēdējā potējamo grupā vakcīna pienāktos arī uzņēmumu darbiniekiem, kas sastopas ar daudziem cilvēkiem, kā arī uzņēmumu darbinieki lielos kolektīvos, kam jāstrādā kopā, un ekonomikai svarīgāko uzņēmumu darbinieki.

Savukārt 2021. gada pēdējā ceturksnī poti varētu saņemt pārējie sabiedrības locekļi, kas nav nopotēti iepriekš.

Tāds, lūk, dižens plāns! Un daudzi uzskata, ka Evas Juhnēvičas vadītais Vakcinācijas projekta birojs savas kaitinoši lielās algas saņem par neko. Vai nav kauns? Tūlīt pat skrieniet atvainoties!

Šis plāns mūsu tautu pacels pāri visām pārējām tautām, tieši debesīs.

2 thoughts on “Kad «viedokļu līderis» nopotējas, viņš kļūst par «vakcīnu tribūnu» jeb Tauta aizies debesīs

  1. 855831 270235 Nice post. I learn something much more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content material from other writers and practice a bit something from their store. Id prefer to use some with the content material on my weblog whether you dont mind. Natually Ill give you a link on your internet blog. Thanks for sharing. 287647

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.