Jama medicīnas žurnāls par smadzeņu trombiem

Pēdējā laikā nepaiet ne diena bez kāda kārtējā pētījuma par vardarbīgi uztiepto injekciju drošību. Tie ir bijuši par visām šobrīd apstiprinātām injekcijām, bet šonedēļ atkl kārta pienākusi Džonsonam.

Tas ir Mayo klīnikas pētnieku ziņojums – tā ir Minesotas, ASV bāzēta iestāde un viņu atradumi tika publicēti JAMA Internal medicine žurnālā. Šeit tiek salīdzināti dati par amerikāņiem pirms plāndēmijas ar inekciju blaknēm tās laikā. Atklājums ir ļoti nelāgs  -īsos vārdos sakot, cilvēkam ar injekciju ir 3.5 reizes lielāks risks dabūt smadzeņu trombus, nekā vidējam cilvēkam pirms pandēmijas.

Asins trombi un īpaši cerebrālā tromboze ir jau labi zināms Džonsona injekcijas blakus efekts un ASV tieši tāpēc šī injekcija aprīlī uz brīdi tika apturēta. Tomēr oficiāli joprojām tas skaitās ļoti reta problēma un injekcija nodrošinot aizsardzību pret smagu saslimšanu.

Dati tika ņemti no Olmstead county, Minesotā – tur dzīvo apmēram 158 tūkstoši cilvēku – par laika periodu no 2001 – 2015.gadam. Tad šie dati tika salīdzināti ar CDC VAERS  sistēmā esošo informāciju par asins trombu diagnozēm pēc Džonsona injekcijas saņemšanas laikā no šī gada februāra līdz maijam. Šo 14 gadu laikā pirms pandēmijas tikai 39 Olmstead iedzīvotājiem ir bijuši fiksēta šāda diagnoze, jeb attiecīgi dzīvībai bīstamie trombi. Taču laikā kopš tika izmantotas J&J injekcijas, tādas diagnozes ir veselas 46 – no tām 8 vēlāk tika atskaitītas kā dubultotas vai neprofesionāli noteiktas, bet atlika 38, kas tiek saistītas tieši ar šo injekciju, turklāt 70% tās ir sievietes.

Šajos dažos mēnešos gadījumu ir vairāk, kā pirms tam 14 gados – pa šiem mēnešiem tika injicēti 8.7 miljoni dozu un ja šos datus ekstrapolē uz visu sabiedrību, tad pirms injekcijas ērā tie bija 2.46 trombu gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, savukārt injicēto vidū tas iznāk 8.65 gadījumi uz 100 tūkstošiem, kas arī ir 3.5 reizes vairāk, kā pirms masveida špricēšanas programmas.

Tiek atzīmēts arī tas, ka visvairāk problēma rodas tieši pirmajās 15 dienās pēc injekcijas, kas vēlreiz lieku reizi izskaidro to, kāpēc šajā laikā cilvēks statistiski skaitās ‘nevakcinēts’ un līdz ar to tas var tikt norakstīts uz pavisam ko citu.

Bet tā šis ir vēl viens, kārtējais pašas oficiālās zinātnes pētījums, kas lieku reizi demonstrē to, kas patiesībā ir šī injekcija.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

One thought on “Jama medicīnas žurnāls par smadzeņu trombiem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.