Injicēto pandēmija

Daudzviet pasaulē un arī pie mums politiķi un mediji joprojām bezkaunīgi melo par kaut kādu ‘nevakcinēto’ pandēmiju. Bet kā ir realitātē?

Tas sākās vēl vasarā un gulošais Džo Amerikā bija viens no pirmajiem, kas to padarīja par jauno trendu – tam drīz sekoja arī citi un septembrī tas bija kļuvis par gluži obligātu nosacījumu, ko izmanto attiecīgo valstu politiķi un mediji, lai attaisnotu kārtējo vilni un krīzi, ko paši radījuši. Tajā tiek vainoti tie, kas atsakās no eksperimentālās potes. Bet tagad mēs esam jau gandrīz novembra vidū un tāpēc ir jāveic neliels apskats, kā tad izskatās realitāte tajās valstīs, kas pasteidzās un sašpricēja savus iedzīvotājus virs mistiskās ‘bara imunitātes’, kas vismaz sākotnēji tika solīta ap 70%.

Realitātē viss ir otrādiSingapūra ir viena no visvairāk špricētām valstīm ar rādītāju 85%. Tagad viņiem šajā vilnī tika sasniegti gandrīz 4 reizes lielāki saslimšanas rādītāji, kā pirms potniecības uzsākšanas. Bet mirstība ir pat 12 reizes lielāka. Ja pirms 6 mēnešiem Bloomberg ierindoja šo valsti pirmajā vietā pasaulē, kur pārlaist pandēmiju, tad šobrīd pēc pilnīgas švakcinācijas tā turpat šajā sarakstā nokritusi līdz 39 vietai, kas tai ir absolūti zemākais rādītājs. Kā tad tā, ja potes strādā?

Tagad Īrija – tā ir vēl vairāk nošpricēta – pieaugušo vidū 92%, bet kopumā virs 12 gadiem 89% – tas šobrīd ir visas Eiropas švakcinācijas rekords un veiksmes stāsts. Tikai nez kāpēc arī šeit strauji pieaug saslimšanas, bet Vaterforda, kur sasniegts absolūts rekords teju visā pasaulē ar 99.7% sašpricēto, šobrīd demonstrē visaugstāko saslimšanu visā valstī. Ja iepriekš tur bija pati mazākā, tad tagad viss ir otrādi. Tur nav ‘antivakseru’ un tas, kā viņi mēģina to tagad izskaidrot, ir tikpat glupi, kā visa plāndēmija – redziet, cilvēki esot sākuši vairāk ceļot un satikties – bet tas taču bija potes nolūks! Izrādās, ka viss kaķim zem astes un ikdienas gaitas ir jāatceļ, citādi visi dabū briesmīgo vīrusu. Iedomājieties, patiešām nav ‘antivakseru’, ko vainot – kaut kas neticams, vai ne?

Cita starpā, tur parādās ne vien tas, ka potes nepalīdz novērst saslimšanu, bet arī pēdējais potnieku arguments ir izgāzies – no tām 474 nāvēm, kas bija Īrijā laikā no aprīļa līdz oktobrim, 44% bija pilnībā sašpricēti.

Islandē pasludināja uzvaru pār briesmīgo vīrusu jūnija beigās, kad bija sašpricēti 88% iedzīvotāju virs 16 gadiem un atcēla arī visus ierobežojumus. Bet jau sākot ar jūliju tur sākās pats ilgākais un intensīvākais uzliesmojums, kas samazinājās septembrī, bet tad atsākās atkal. Islandes galvenais vīrusu boss tagad atzīst, ka, vērojot šos uzliesmojumus gan Islandē, gan citur Eiropā, viņš atrod, ka masveida potēšana neaptur ne saslimšanu, ne arī novērš hospitalizāciju.

Jaunzēlande, kur 89% saņēmuši vismaz vienu dozu un 77% ir pilnībā sašpricēti, piedzīvo intensīvāko uzliesmojumu vienlaikus ar špricēšanas pastiprināšanos. Tāpat arī Austrālija, kur šobrīd saslimšanas statistika ir 4 reizes augstāka, kā bija bez potēm.

UK, kur statistika ir detalizētāka, kā citur, parāda smalkāku skatu uz notiekošo – tur pēdējie dati līdz oktobra beigām skaidri parāda, ka tieši špricētie slimo vairāk, piemēram, 40gadnieku vidū tie ir 2125 gadījumi uz 100tk pret 933 nevakcinēto vidū. Arī vecākās grupās saglabājas šis rādītājs 2-1 par sliktu potei. Un arī britu salās ir ļoti augsts šprices procents – virs 60 gadiem tie ir pat 90%.

Tieši tāpēc nesen bija šis pētījums, kas apgāž visu šo politiķu melošanu – tas tika publicēts Eiropas Epidemioloģijas žurnālā un arī tur redzams, ka intensīva potēšana daudz kur novedusi pie gluži pretēja rezultāta. Kā jau arī to varēja gaidīt, laiks visu saliek savās vietās, kaut gan režīms un tā mediji spītīgi melo un turpina stāstīt pretējo – taču drīz pienāks brīdis, kad šos melus nebūs iespējams noslēpt – un nerunāsim šoreiz vēl par blaknēm un to katastrofu, kas gaida šīs valstis šajā sakarā.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.