Informācijas karš

Attiecībā uz modernās slimības apkarošanas aktivitātēm valdošajā naratīvā parādās arvien vairāk plaisas. Precīzāk gan, pats naratīvs joprojām mēģina neplaisāt, plaisas parādās pamatos, uz kā tas būvēts.

Autoritatīvais izdevums BMJ pirms kāda laika publicēja apjomīgu materiālu par faizerīša, sacīsim tā, ne visai adekvāto attieksmi pret špriču pētījumiem, kur skaidri nolasījās FDA saistība ar pašu faizeri, nemaz nerunājot par pētījumu kvalitāti kā tādu. BMJ rīcībā bija visi pierādījumi, bildes, sarakstes, u.c. Par to raksts šeit.

Protams, BMJ materiāls sāka ceļot pa pasauli un momentā tika valdošā naratīva cenzēts – sak’, tev nebūs Tam Kungam acī knābt!

Saistībā ar to BMJ redaktores ir uzrakstījušas atklātu vēstuli Cukurtētim – kas tā par lietu, ka tiek cenzēta patiesība? Un jau momentā var redzēt, ka arī šīs vēstules izplatīšanās FB lapās visādi tiek ierobežota.

Tā vien šķiet, ka Zavadskas kundzei, pirms viņa kļuva “citāda”, būs bijusi taisnība, ka gada laikā drošas durstes uzbūvēt īsti nevar (tāda intervija reiz ceļoja tīklos), tas attiecas arī uz nupat pasaulē palaistajām bērnu durstēm.

Mazs secinājums – Kad pirms gadiem tautā tika palaists naratīvs par tā dēvēto cūku gripu, žurnālisti afēru atmaskoja un nosauca to par korumpētāko gripu pasaulē, atklājot, kā uz vienu roku darbojušās gan valstu valdības, gan PVO, gan lielā farma.

Ir acīmredzami, ka šo pasākumu kūrē tas pats establišments, bet tikai ar vienu atšķirību – pēc iepriekšējā fiasko ir veiktas korektīvās darbības un savā pulkā acīmredzami ir iekļauti masu mediji (te jāpiemin arī valsts pasūtījumi, ordeņu došana, uc). Tas ir būtisks solis, lai valdošo naratīvu par potēm-glābējām iepludinātu sabiedrības kolektīvajā apziņā.

Sazvērestības teorija, sacīsiet? Jo vīruss tak ir, cilvēki mirst …

Te divas lietas:

Pirmā. Nebraucot dziļāk par vīrusa dabīgo vai mākslīgo izcelsmi – par to vēl zinātnieki strīdās – atcerēsimies, ka visām ideoloģijām (un tas, kas notiek pašlaik, jau ir klaja totalitārisma ideoloģija!) ir bijis uzspļaut uz cilvēku upuru skaitu. Paraugieties atpakaļ vēsturē! Lai cik “pareiza” un uz saulaino tāli saucoša būtu ideoloģija, cilvēku dzīvībām īpaši netika pievērsta uzmanība.

Otrā. Apkārt riņķo informācija par lētām zālēm, kas ļoti palīdzot atveseļoties, ja moderno zarazu gadās noķert. Protams, atkal jau, šāda infa tiek cenzēta, jo tas neesot zinātniski pamatots (tas nekas, ka tepat LV relatīvi liels skaits cilvēku ar trijām attiecīgajām tabletēm tikuši uz kājām!) Tad jautājums – kāpēc šīs zāles nekur nav pieejamas? Ir zināms, ka tās ir samērā nekaitīgas. Tad kur būtu problēma plakanzemjiem un folija cepurēm pašiem pārliecināties, ka tās nekam neder, tādējādi pat iedodot pamatīgu būsteri valdošajam naratīvam? Bet nopp! Tās var dabūt tikai melnajā tirgū. Tad varbūt kādam ir izdevīgi, lai tās atrastos tālāk no aizsniedzamības?

Par panikas kurināšanu, statistikas īpatnībām, valdības daudzkārtēju (!) melošanu šeit nerunāšu. Tikai vēl pāris teikumu par to, ko sauc mīļajā vārdā “korupcija”.

Zem šī nosaukuma ierakstās viss šeit jau iepriekšminētais. Protams, tajā ierakstās viss tas, ko savās grāmatās ceļ augšā vai izdomā Indriķis Latvietis, par ko, savukārt, Lato Lapsu kā Kremļa trolli un valsts prestiža grāvēju ķengā personāžs Olivers Everts, kurā zinātāji atpazīst meinstrīma mediju (!!!) guru Sandru V.

Tagad ar interesi gaidu, vai Olivers Everts tieši tāpat vērsīsies pret vācu žurnālu “Bild”. Jo tas, ko raksta Indriķis Latvietis (lai kas viņš būtu) ir tāds vārs pīkstiens salīdzinājumā ar “Bild” publicētā materiāla rēkoņu.

Avoti:

www.bmj.com/content/375/bmj.n2635

www.bmj.com/content/375/bmj.n2635/rr-80

7 thoughts on “Informācijas karš

  1. Hiya! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa? My site discusses a lot of the same topics as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.