Informācija sievietēm gaidībās

Liecības par traģiskām sekām – mazuļa bojāeju – pēc Covid-19 vakcīnu injicēšanas bērna gaidību periodā tiek publicētas gan Starptautiskajā Vakcīnu blakņu ziņošanas sistēmā VAERS, gan privātos sociālo tīklu kontos (skatīt attēlu, ar ko dalījusies medicīnas studente).


Lielbritānijas valdība izdevusi dokumentu, kur uzsver, ka Covid-19 vakcinācija grūtniecības periodā ir aizliegta (izņemot īpašus gadījumus). Pamatojums – vakcinēšanās gaidību laikā
☣️NAV DROŠA


⚠️ Savukārt Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija tieši pretēji – izstrādājusi rekomendācijas grūtnieču vakcinācijai ar jaunajām eksperimentālajām Covid-19 vakcīnām.


Ginekoloģes Santa Markova, Vija Veisa, Dace Rezeberga savā publikācijā laipo, netieši mudinot grūtnieces apsvērt vakcinācijas nepieciešamību:
“Pandēmijas sākumā veiktie pētījumi uzrādīja, ka lielākoties grūtnieces Covid-19 pārslimo vieglā vai asimptomātiskā formā, tomēr pēdējo pieejamo pētījumu rezultātos pārliecinoši parādās dati par nelabvēlīgu Covid-19 ietekmi uz grūtniecības norisi un smagu komplikāciju skaita pieaugumu Covid-19 (salīdzinājumā ar
grūtniecēm, kuras nav inficētas ar Covid-19).”


Viņas uzsver: “Ņemot vērā, ka grūtniecība ir riska faktors smagam Covid-19, CDC ir iekļāvusi grūtnieces kā prioritāru grupu vakcinācijai pret SARS-CoV-2.”
Tajā pat laikā rekomendāciju autores nenoliedz, ka “pašreiz pieejamie dati par vakcināciju grūtniecības laikā ir ierobežoti, jo piesardzības principa dēļ grūtnieces parasti tiek izslēgtas no jaunu vakcīnu kandidātu pētījumiem. No EMA iesniegtajiem ziņojumiem par Pfizer/BioNTech (Comirnaty) un Moderna iesniegtajiem ziņojumiem izriet, ka šobrīd dati par grūtniecību ir ļoti ierobežoti un no tiem grūti iegūt precīzu faktu informāciju. Šajā ziņojumā minēts, ka tiek monitorētas 23 Comirnaty un 13 Moderna pētījumu dalībnieces grūtnieces (18 no tām ir vakcinētas, 18 placebo grupā), kurām grūtniecība konstatēta pētījuma laikā. Tiek gaidīts rezultātu apkopojums pēc grūtniecības atrisinājuma, bet līdz šim ziņojumu par vakcīnas nelabvēlīgu ietekmi nav.


Ņemot vērā aktīvi uzsākto vakcināciju pret Covid-19, vakcinēto grūtnieču skaits ievērojami pieaugs un būs iespējams apkopot datus vakcīnas ietekmes izvērtēšanai. Svarīgu lomu spēlēs vakcīnu blakusparādību ziņojumi, kas saņemti no grūtniecēm un par viņu jaundzimušajiem.”


🛑 Arī komerciālais projekts “Māmiņu klubs”, par kura darbību un interešu konfliktu vakcinācijas jautājumos jau rakstījām ( www.vakcinrealitate.lv/…/maminu-klubs…/ ), iesaistās grūtnieču vakcinācijas kampaņā, aicinot infektoloģi Daci Zavadsku tiešsaistes lekciju ciklā par EUR 20 dalības maksu stāstīt topošajām māmiņām par Covid-19 vakcināciju grūtniecības laikā: bit.ly/2Zcdo9s


🟡 Pārbaudīt šo informāciju internetā:

👉🏻 Lielbritānijas valdības ziņojums: bit.ly/35Mgox0

👉🏻 Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas rekomendācijas vakcinācijai pret Covid-19 grūtniecēm un mātēm zīdītājām: bit.ly/3d5wGFn

 
Rakstu sagatavoja: Vakcīnrealitāte
Vakcīnrealitāte Latvijā ir pirmais daudznozaru resurss par vakcināciju latviešu valodā. Pētījumi, fakti, viedokļi – godīga informācija par vakcīnu ēnas pusēm un kaitējumu veselībai.

Apmeklēt www.vakcinrealitate.lv


Komentāri (0)

Lai pievienotu komentāru autorizējies ar E-pastu vai Facebook