Indija apstiprina pasaulē pirmo DNS injekciju.

Jā, viss notiek strauji. Parādījusies kārtējā eksperimentālā brīnumpote un šovs iet savu gaitu. Šī ir trīs dozu substance ar nosaukumu ZyCoV-D

Oficiālie mediji vēsta, ka šī injekcija esot apturējusi simptomus 66% špricētajiem – tādi dati saņemti no pagaidu pētījuma, ko organize ražotājs Cadila Healthcare. Kompānija plāno katru gadu saražot 120 miljonus dozu. Līdzīgi, kā tas bija ar mRNS injekcijām, kuras nekad nav izmantotas uz cilvēkiem, arī šeit rakstīts tas pats. Tās strādā uz dzīvniekiem, bet līdz šim nekad uz cilvēkiem. Tagad pēkšņi sāk strādāt.

Indijā ir apstiprinātas jau trīs potes, bet neviena no tām nav Rietumu ražotājs – tās ir Covishield, Covaxin un Sputnik. Tomēr švakcinēšanas rādītājs Indijā joprojām ir ļoti zems – pilnībā sašpricēti tikai 5%, bet vienu dozu saņēmuši 22% Kopā tas ir 360 miljoni dozu – cipars milzīgs, bet uz Indijas iedzīvotāju skaitu tomēr ne.

Cadila Healthcare organizējusi lielāko klīnisko testu, kāds jebkad bijis Indijā, kurā piedalās 28 tūkstoši vairāk kā 50 dažādos centros. Tā ir pirmā reize, kad kovid pote testēta Indijā uz jauniem cilvēkiem  -tur ietilpst arī 1000 jaunieši vecumā no 12-18 gadiem. Loģiski, ka tā atzīta par ‘drošu un efektīvu’ arī šajā grupā.

Par galveno argumentu tiek uzskatīts tas, ka šīs potes testi veikti tieši ‘nāvējošā vīrusa’ otrajā vilnī. Tapēc ražotājs tic, ka tas nodrošina efektivitāti arī pret jauno Delta variantu. Ja tas viss strādās, tad špricēšana nākotnē kļūst loģistiski vienkāršāka – saka Shahid Jameel, Indijas viens no zināmākiem virusologiem.

Kā strādā DNS injekcija? Gan RNS, gan DNS ir dzīvības veidošanas bloki. Tās ir molekulas, kuras nes ģenētisko informāciju, ko nodod paaudzēs. Arī DNS injekcija dara to pašu, ko RNS pote – tā ‘iemāca’ organismam cīnīties ar īstu vīrusu. Kura, starp citu, nekur tā arī nav. Bet nu – ZycoV-D izmanto DNS plazmīdus, kuri satur ģenētisko informāciju un tā tiek ievadīta starp ādas slāņiem. Tie nes informāciju šūnās un tās ražo pīķa proteīnu – viss tas pats, kā strādā arī citas potes, padarot šūnas par toksiskā pīķa proteīna ražotavu un veidojot ‘antvielas’

Līdz šim DNS potes ir tikušas apstiprinātas tikai uz dzīvniekiem – ASV tādas ir zirgiem un suņiem. Bet tagad jau notiek vairāk kā 160 dažādu DNS injekciju testi uz cilvēkiem tikai ASV vien – ne visas tās ir šim vīrusam, lielākā daļa ir pret vēzi un 1/3 pat pret HIV.

Bet šī Indijas pote ir arī pirmā, kas izmanto jauno ievades tehnoloģiju un tā ir bez adatas. To šļircina citādi, ar šauru šķidruma strūklu, kas caursit ādu un ievada to vajadzīgā slānī. DNS injekciju priekšrocība ir tajā, ka tās ir lētas, drošas un stabilas – tā saka kovid zinātne. Tās var glabāt parastā ledusskapī, bet Cadila Healthcare apgalvo, ka viņu pote darbojas arī pēc 3 mēnešu atrašanās +25 grādos – masveida indiešu šļircināšanai tas kā reizi ir tas, ko viņiem vajag. Bet kāpēc tad līdz šim tādas nav bijušas cilvēkiem?

Rakstā teikts, ka problēma esot bijusi tieši piegādes sistēmā, jo ir ļoti grūti iedabūt šo DNS plazmīdu cilvēka šūnas kodolā – jo RNS potēm tādas prasības nav – tās strādā arī ārpus šūnas. Pareizāk teikt, nestrādā, ko apliecina reāli notiekošais Izraēlā un citur.

Bet šai brīnumpotei jau sākotnēji paredzētas trīs dozas un tas tiek pieskaitīts kā viens no trūkumiem, turklāt kā tas būs tālāk un cik papildus dozas tad vajadzēs šim eksperimentam, par to vispār šobrīd pat negribās domāt.

t.me/brivibasplatforma/1333

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.