Grozījumi MK iekārtas likumā – ko perina ‘vargribis’?

Kā tas parasti mēdz būt, tad dažādu svētku un eiforijas aizsegā cilvēkiem naidīgi spēki mēdz bīdīt savas tumšās lietas. Tāpēc mums ir jāaceras par to, kas ir pie varas šobrīd valstī un kas slēpjas aiz to ādām.

Pašreiz valsts augstākās amatpersonas gatavo savas salkanās runas Vecgada vakaram, bet tikmēr vienlaicīgi jau perina daudz bīstamākas lietas nākamajā gadā. Kas īsti tas ir par likumu, ko plāno izbīdīt cauri ‘nācijas tēvs’ jeb vargribis?

Ar šo projektu ir nepieciešams iepazīties katram. Jo kamēr mēs te spriežam par Satversmi un tautas varu, tikmēr pie varas nonākušie elementi plāno savas nākamās darbības, lai sagrābtu vēl vairāk varas un nodrošinātu sev iespējas rīkoties, neko nesaskaņojot ne ar tautu, ne pat ar Saeimu. Tas ir izlasāms vargribja mājas lapā. Tas tika iesniegts Saeimā 24.novembrī.

Runa ir par ‘nācijas tēva’ piedāvātiem grozījumiem Ministru Kabineta pārvaldes likumā, kur viņš piedāvā izveidot jaunu posteni – valsts ministru, kas nepieciešams, lai ātri risinātu dažādas lietas, ar ko efektīvi netiekot galā parastie ministri. Vargribis saldi apraksta to, kāpēc tas būtu vajadzīgs:

“Attiecībā uz valsts ikdienas pārvaldību būtiskas problēmas nav konstatējamas. Tomēr strauji mainīgas sociāli ekonomiskas un politiskas tendences norāda uz to, ka arvien biežāk parādās situācijas, kuras valdībai nepieciešams risināt ātri un efektīvi, proti, reformu pārvaldības ietvaros. Nereti šādas rīcības tiesiskais pamatojums nav noteikts likumā. Strauju reformu nepieciešamība valsts pārvaldē ir kļuvusi par politisko ikdienu, jo tas ir viens no instrumentiem, kā valsts pārvaldība var ātri un efektīvi pielāgoties izmainām sabiedrības vajadzību nodrošināšanā”

Vargribis tai pašā dokumentā arī norāda, kas ir tās sfēras, kur viņa prāt pietrūkst ātrie un efektīvie risinājumi – bērnu/ģimenes un digitālā politika. Jā, mums ir arī tāda.

“Latvijā ir novērojams politisks un reformu kapacitātes deficīts. Nav pieļaujama situācija, kur neviens no valsts konstitucionāliem orgāniem nav pilnvarots rīkoties kādas iepriekš neparedzētas situācijas risināšanā, lai savlaicīgi un efektīvi reaģētu uz aktuālo politikas nozares jautājumu. Ministru kabinetam kā izpildvaras vadītajam Ir jāuzņemas iniciatīva un jārīkojas, ja kāds jautājums nav noregulēts ar likumu”

Kas tad slēpjas aiz šiem skaistajiem vārdiem un kas tās par situācijām, kur MK jāuzņemas iniciatīva likuma vietā? Nu vai tad šī plāndēmija to nav skaidri parādījusi, kā MK sagrābj varu un kā viss terors pret iedzīvotājiem tika vērsts ārkārtas stāvokļa laikā izdoto noteikumu ietvaros? Tagad vargribis grib to visu leģitimizēt un piešķirt MK vēl lielākas pilnvaras, tai skaitā iespēju nozīmēt īpašos ministrus, kas nebūs ne tautas deleģēti un pat ne Saeimā apstiprināti kadri ar uzdevumiem ‘viedajā zaļajā reindustrializācijā’ un citos Davosas foruma plānos.

Tad tiks veidots īpašs ministra birojs. Nācijas tēvs kā piemēru min Vāciju, kur darbojas vairāki tādi valsts ministri īpašos jautājumos, kā bēgļu un imigrācijas lietas. Jā, viņam noteikti patīk Vācijas piemērs, jo tieši migrantu lietas ir tās, kam vajag īpašu uzraudzību, lai ātrāk pārpludinātu Vāciju ar viņiem un sagrautu tautas kultūru/identitāti. Vācijā kādreiz bija arī īpašais propagandas ministrs. Tieši šie piemēri diezgan labi parāda šīs idejas patieso jēgu, ko tagad vajag ieviest arī pie mums.

Amizanti, ka vargribis raksta par to, ka šim likumam jāstājas spēkā līdz ar 14. Saeimas sanākšanu – tā, it kā viņš būtu pilnīgi pārliecināts, ka tajā atkal būs tās pašas varas partijas, kuras būs gatavas īstenot to pašu šī brīža demokrātijas demontāžas un totalitārisma ieviešanas kursu. Droši vien, ka tam ir kaut kāds iemesls, tikai kāds – ko īsti gatavo varu sagrābusī kliķe uz tām vēlēšanām, patiešām ir interesants jautājums, vai tādas vispār būs un kas tajās varēs piedalīties. Bet viss šis demokrātijas demontāžas periods skaidri parāda aizvien pieaugošo tendenci un vēlmi pārveidot valsts pārvaldi tā, lai tur pēc iespējas vairāk veidojas struktūras, kuras sevi regulē pašas un nevienam neatskaitās.

Šis īpašo pilnvaru un uzdevumu ministrs ir tiešā veidā vērsts tieši uz to. Īstā tautas vara var tikt realizēta nevis caur vargribja projektiem, bet tikai caur referendumiem un savas gribas izteikšanu  – arī tāds jautājums var tikt lemts tikai referendumā, vai tiešām mums vajag vēl vairāk ministrus, vai arī samazināt jau esošo ministru skaitu, kuri visi tik un tā nodarbojas tikai ar kaitniecību, nevis valsts interesēm. Vai ir vajadzīgs viltīgs vargribis, vai tam arī jābūt tautas vēlētam prezidentam – šie ir eksistenciāli jautājumi mūsu tautas nākotnei un tie jārisina jau šodien, jo laika nav daudz.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

9 thoughts on “Grozījumi MK iekārtas likumā – ko perina ‘vargribis’?

  1. What¦s Going down i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & aid other customers like its helped me. Great job.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.