Eiropas gāzes problēma – kas vainīgs?

Kas vainīgs pie tā, ka britu salās katastrofa ir visas sfērās, ieskaitot gāzes cenu fantastisko lēcienu vēl par 37% diennakts laikā un kopējo sadārdzinājumu par 600% kopš janvāra?

Protams, tas ir Putins. Tieši ar tādu tēmu nāk klajā britu avīzes, kurās tieši viņš – un kurš gan cits – tiek vainots gāzes pārvēršanā par ieroci un Eiropas sagrābšanā par ķīlnieci. Tas tāpēc, ka KF prezidents ir izteicies, ka varētu iepumpēt salstošajā Eiropā vairāk gāzes, ja Brisele apstiprinās ilgi pelto Ziemeļu Straumi II, pret ko gadiem cīnījās ASV caur saviem vasaļiem un līdz ar to tiks apieta Ukraina, kas vispār izraisa histēriju liberāļu aprindās.

Ir tāds teiciens – pret ko cīnīties, pret to arī uzrauties. Nav saprotams, ar kuru tad galu visu šo laiku domāja Eiropa, vai tiešām cerēja uz vēju un ASV šķidro gāzi?

Loģisks iznākums, ka tās cena britu salās atkal sasniedza jaunu rekordu, kas gan nedaudz samazinājās pēc šiem KF prezidenta izteikumiem. Bet visa kopējā situācija britu salās ir tāda, ka viņiem pēdējās desmitgadēs ir lielākā krīze un maciņu tukšums, kas ir visu faktoru iedarbība vienlaikus – gan elektrības, gāzes cenas, nodokļu pieaugums, pārtikas un degvielas trūkums un cenas tam, kā arī akūtais darba spēka trūkums daudzās sfērās.

Un UK ir arī viena no lielākajiem gāzes patērētājiem Eiropas kontinentā, bet tās pašas saražotais pēdējos 20 gados ir ievērojami krities, jo vajadzēja taču realizēt klimata afēru. Bet vēji šogad nepūš tā, kā vajag. Ir neliels daudzums šķidrās gāzes, ko ieved ar kuģiem no Tuvajiem austrumiem, bet arī tur cenas aug un pieprasījums pēc tās palielinās visur.

Tāpēc nekas cits neatliek, kā vainot Putinu  – viņš apzināti manipulējot ar gāzes krājumiem un šantažējot Eiropu, kurai tagad jāzvēlas – apstiprināt Ziemeļu Straumi II, vai dzīvot ar malkas apkuri.

Nepamierināti ir arī ASV ‘kolēģi’  – tieši Jennifer Granholm, kas ir ASV energo sektora sekretāre izteicās, ka nevajagot pārvērst enerģiju par ieroci.

Un tas ir pēc tam, kad tieši ASV darīja visu, lai šo projektu apturētu, ieskaitot Navaļnija ālēšanos gadu garumā, kura ‘indēšana’ bija pamats visiem Rietumiem kolektīvi kliegt par to, ka Ziemeļu Straume esot jāaptur. Protams, otra sadaļa ir ASV pseidošats Ukraina, kura ar šo projektu zaudē faktiski visu savu eksistences un ASV vasaļa jēgu. Arī to atzīmē britu prese, protams, savā manierē, ka Krievija spēlējot spēles ar Eiropu un ka tas ļaus atslēgt gāzi pašai Ukrainai, turpinot piegādes Eiropai, ja tā piekritīs noteikumiem.

Nu jā, kaut kad jau tam brīdim bija jāpienāk, kad viss nostājas savās vietās. Varbūt tomēr pietiks dancot līdzi Briselei, Vašingtonai un saprast, ka ar kaiminiem ir tomēr jāprot sadzīvot, jo ēst gribēsies? Sankcijas pret Ziemeļu Straumi, Baltkrievijas AES elektrības boikots – kas tajā visā piedalās un kādas tam tagad ir sekas, tam taču tagad jābūt redzamam.

A. Vasiļevskis

www.mainampasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.