Daktera Daniela «bombongas» jeb Ripināsim olas kopā ar K.A.Kariņu!

K.A.Kariņš (garākais): Pavļuta kungs, tev vēl kāda končiņa palikusi? Foto: Valsts kanceleja

Laikā, kad citās Eiropas Savienības valstīs (Vācija, Beļģija) tiesas sākušas atzīt, ka pati kovidierobežojumu ieviešanas procedūra neatbilst likumiem, jo tā uzticēta neviena nekontrolētai izpildvarai (valdībai), kura bez mazākajiem sirdēstiem apiet parlamentus un principā dara visu, kas ienāk prātā, pie Latvijas politiķiem šī jaunā tendence vēl nav atnākusi. 

Dzintars Zaļūksnis

Tieši otrādi, atšķirībā no Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel), kura bija spiesta atvainoties vāciešiem pat par domu sabojāt viņiem Lieldienas (šeit), Latvijas ministru prezidents – ASV dubultpilsonis Krišjānis Arturs Kariņš – joprojām jūtas pilnīgi tiesīgs aicināt sabiedrību neatslābt un gaidāmās Lieldienas svinēt ģimenes lokā. “Krāsosim olas, ripināsim olas, šūposimies, baudīsim dabu un netiksimies, jo pandēmija vēl nav beigusies,” bezkaunīgā vientiesībā vāvuļo K.A.Kariņš, acīmredzami nedomādams, ka par šādiem vārdiem var nākties atbildēt, un darīt to ātrāk nekā varam iedomāties.

Kārtējā valdības sēdē Muļķu dienā 1. aprīlī atsevišķi ministri un arī pats K.A.Kariņš parādīja, ka ne velti šim datumam tāds nosaukums. Ko vērts ir kaut vai tas, ka cilvēki, kas sevi pozicionē kā ministrus (! – nevis imperatorus, ķeizarus vai vismaz satrapus), var atļauties vervelēt par profesiju aizliegumu,– kā gan citādi saprast ideju par to, ka pret “Covid-19” nevakcinētiem mediķiem varētu aizliegt ierasties darbā, lai “pasargātu pacientus no inficēšanās”.

Šō dīvaino dikusiju pārmaiņas pēc sāka jau pasen nedzirdētais un neredzētais zemkopības ministrs un kājnobraucējs (par incidentu Vecrīgā lasiet šeit) Kaspars Gerhards. Šis brangajais vīrs satraucies par to, ka daudzi cilvēki kovidu noķer tieši slimnīcās [it kā ar gripu un citām vīrusu infekcijām situācija būtu savādāka – Dz.Z.].

Šo Gerharda pamesto ideju, protams, uztvēra pats K.A.Kariņš, paziņojot, ka mediķus, kuri nolēmuši nepotēties, varētu aicināt neiet uz darbu vai pat aizliegt viņiem iet uz darbu. “Vakcinācija nav spiesta lieta. Un arī iešana uz darbu nav spiesta lieta,” pilnīgā saskaņā ar kovidloģikas postulātiem norādīja mūsu valsts un tautas vadonis.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (ne aiz empātijas, bet tomēr…) bilda, ka inficēšanās slimnīcās ir samazinājusies un turpina samazināties. Taču, atgriezdamies kovidloģikas paradigmā, tūliņ pat sevi palaboja Pavļuts, slimnīcas ir vietas, kurās pulcējas gūzma cilvēku, tāpēc tās paliek paaugstināta kovidriska zonā un, skaidra lieta, mediķiem jāvakcinējas pirmajās rindās. Te nu daktera Daniela terapija izpaužas pilnīgā saskaņā ar kovidlaika [loģikas likumiem!]. Sak, vairākums medicīnas personāla ir izmantojuši lielisko iespēju piedalīties kovidvakcīnu testēšanā, taču daži ir atteikušies, kaut kādu sabiedriski mazsvarīgu motīvu mudināti. Pašlaik slimnīcās potētajiem un nepotētajiem medicīnas darbiniekiem ir noteikti divi dažādi testēšanas algoritmi. Uz šā pamata Veselības ministrija tūlīt pēc Lieldienām draud publiskot priekšrocību sarakstu, ko varēs baudīt valdībpaklausīgie subjekti, kuri būs saņēmuši abas vakcīndevas. Šis saraksts, precizē Dr.Pavļuts, attieksies uz visu sabiedrību, ne tikai medicīnas personālu.

Un te vakcinētāju korī ar saviem argumentiem ieskanas finanšu ministra Jāņa Reira sašutuma pilnais falsets: “nodokļu maksātāji, tam tadam, pašlaik spiesti dubultā maksāt, ram ta dam, par to mediķu dubultu testēšanu, rum tum tidlī, kas atteikušies potēties, rum tum, lai maksā paši, bums!”

Par to, ka lielākā daļa nodokļu maksātāju šobrīd knapi velk dzīvību, un ne jau infekcijas dēļ, Reirs nedzied. Tādi vārdi šajā dziesmā vienkārši nav paredzēti.

Pats par sevi saprotams, ka Dr.Pavļuts uz rira fona turpina vilkt atbalstošu refrēnu – sak, “Itālijā valdība ir pieņēmusi lēmumu, la la lā, ka medicīnas darbiniekiem obligāti jābūt, bla bla blā, potētiem pret “Covid-19”, ha ha hā!” Šīs itāļu tautasdziesmas otro pantiņu “par pieciem gadiem samazinām pensionēšanās vecumu” (šeit) dakteris Pavļuts vēl nav latviskojis.

Bet tas nekas, jo mūsu Pats Pats K.A.Kariņš ir piekritis kopkora dziedājumam par to, ka pienācis laiks, kad valsts var uzstāt ļoti: cilvēkam, kas strādā konkrētā vietā, svēts pienākums ir saņemt poti!  “Ja jūs negribat vakcinēties, tad jums vajadzētu izvēlēties kaut ko citu. Tas būtu signāls visiem!” atklāti pasaka K.A.Kariņš. Priekškars, aplausi un ovācijas.

Vārdu sakot, Lieldienu brīvdienas valdība ikvienam pilsonim un nepilsonim pasniedz, lai šis pilsonis/nepilsonis sevī atrastu vienīgo iespējamo pozitīvo atbildi uz galveno jautājumu: būt vai nebūt?

Respektīvi, vai nu vakcinēties brīvprātīgi, saņemt bombongu un gulties karantīnā, vai gulties karantīnā bez bombongas. Taču jebkurā gadījumā bez tiesībām brīvi elpot.  

Daktera Daniela «bombongas» jeb Ripināsim olas kopā ar K.A.Kariņu!

t.me/brivibasplatforma/432

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.