Brīvības diena UK – kārtējā afēra?

Lielbritānijā iestājies lielais notikums – nu jau 2 dienas briti skaitās brīvi – 19.jūlijā tika atcelti kovid aizliegumi. Pēc 17 mēnešiem, kas pagāja no ‘2 nedēļu neērtībām’ cīņa ar vīrusu, beidzot atveras ekonomika. Bet vai tiešām?

Ja palasa lielos medijus, tad tajos nav pilnīgi nekāda prieka par notiekošo. The Guardian atkal publicē matemātiskos apokalipses modeļus, Financial Times to sauc par ‘padošanās dienu’, Reuters raksta par ‘satraukuma dienu’, bet CNN par lielo spēli. Viņiem ir skaidrs uzdevums, par katru cenu turpināt uzturēt nemitīgo paniku un spriedzi un pieaugošos ‘gadījumus’, it kā tam būtu kāda nozīme.

Un tā UK atgriezusies pie normālas dzīves? Ja neskaita aprūpes namu darbiniekus, kurus spiež potēties, biznesus, kurus tramda ar vajadzību izmantot kovid pases, lielās pilsētas, kur joprojām sabiedriskajā transportā jāstaigā ar uzpurni un nemitīgo propagandu – tas viss paliek, kā bijis. Un protams, ziemas lokdauni izskan jau kā faktisks notikums. Kas tad tiek panākts ar šo tā saucamo “brīvības dienu” un cik ilgi tā būs? Acīmredzot, ka nekas īpašs – neilga atelpa pirms kārtējās vētras un iemesls parādīt, ka sabiedrību nedrīkst palaist bez aizliegumiem. Viss notiekošais plāns tāpat paliek nemainīgs un tas ir atbrīvot no darba, īpašumiem un iztikas līdzekļiem miljonus, atņemt cilvēktiesības un nodibināt digitālo fašismu.

Šeit UK nav izņēmums, drīzāk ceļvedis. Tāpēc tie, kuri saprot šīs lietas, tik un tā organizē kārtējo lielo pasākumu jau pēc 3 dienām – 24.jūlijā un tas notiks vairākās pilsētās. Vienlaicīgi masu protesti notiek arī Francijā, tā kā tur iedzīvotāji beidzot ir sapratuši, ka viņiem pieteikts atklāts karš. Tāpat ir arī Austrālijā, kur smago automašīnu vadītāji bija nobloķējuši Sidnejas tiltu, protestā pret lokdauniem. Savukārt Izraēlā un arī Maskavā kovid pasu programmas ir atceltas un tas tika panākts, jo cilvēki vienkārši masveidā to visu ignorēja. Tādu protesta formu nav jāorganizē, tas neko nemaksā, bet tas ir pats efektīvākais instruments cīņā par brīvību un tiesībām.

Līdz ar to, tas vieš cerību, ka tā tas notiks aizvien biežāk un aizvien vairāk sabiedrības pamodīsies un saskatīs to, ka jaunā realitāte ir nevis sapnis, bet murgs. Kā uztvert tā saucamo ‘brīvības dienu’ UK? Uz to var paskatīties dažādi- visticamāk, ka tas ir režīma veids, kā parādīt vajadzību pēc kārtējā lokdauna, jo cilvēki būs bijuši ‘bezatbildīgi’ un līdz ar to ‘epidemioloģiskā situācija’ atkal dramatiski pasliktināsies – ar feik testiem, protams.

Un no otras puses, tas ir vēl viens sociālais eksperiments, lai redzētu cik tad cilvēku joprojām ievēros aizliegumus tur, kur tos pat nevajag – pasaulē ir miljoni, kas vispār atsakās noņemt uzpurņus un paniski baidās no cilvēkiem. Visu šo eksperimentu ar cilvēci rezultāti tiek rūpīgi vēroti un plānotāji pēc tiem vadās nākošo soļu realizācijā, lai saprastu to, kur viņiem ir sanācis ieviest savu kārtību, bet kur vēl ir jālauž un jādresē.

A. Vasiļevskis

www.maināmpasauli.news

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.