Briseles tiesa visus Beļģijā ieviestos «kovidpasākumus» atzīst par nelikumīgiem

Policijas patruļa Briselē kontrolē pilsoņu pārvietošanos. Foto: Belga

Briseles tiesa 31. martā lēma, ka Beļģijā ieviestie pretkoronavīrusa pasākumi nav juridiski pamatoti, ziņo laikraksts “The Brussel Times”. Beļģijas valdībai uzlikts par pienākumu 30 dienu laikā visus ierobežojumus vai nu legalizēt, vai atcelt.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu informāciju

Cilvēktiesību līga (angļu: The League for Human Rights) pirms vairākām nedēļām tiesā iesniedza prasību, ar kuru apstrīdēja Beļģijas valsts veikto pretkovida pasākumu īstenošanas sistēmu, izmantojot valdības normatīvos aktus un apejot parlamentu. [Starp citu, līdzīga pārvaldes sistēma pašlaik ir ieviesta arī Latvijā, kur 13.Saeima savas varas funkcijas gandrīz pilnībā ir deleģējusi Krišjāņa Artura Kariņa valdībai.]

Tiesa ir devusi Beļģijas valstij 30 dienas, lai nodrošinātu stabilu juridisko pamatu, bet, ja šis termiņš tiks pārkāpts, valstij būs jāmaksā sods 5000 eiro dienā ar maksimālo robežu 200 000 eiro, ziņo laikraksts “Le Soir”. 

Pašreizējie pretkovida pasākumi Beļģijā ir balstīti uz 2007. gada Civilās drošības likumu (angl: Civil Safety Act of 2007), kas ļauj valstij ātri reaģēt “ārkārtējos apstākļos”, taču tiesnesis ir lēmis, ka šie likumi nevar kalpot par pamatu ministru izdotiem normatīviem aktiem.

t.me/brivibasplatforma/428

2 thoughts on “Briseles tiesa visus Beļģijā ieviestos «kovidpasākumus» atzīst par nelikumīgiem

  1. 52205 328516I like the valuable data you offer within your articles. Ill bookmark your weblog and check again here regularly. Im quite certain Ill learn plenty of new stuff correct here! Finest of luck for the next! 208503

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.