Baidens un Putins tiksies 16. jūnijā Ženēvā

Džo Baidens un Vladimirs Putins lēnām tuvojas. Foto: Dmitry Azarov/Коммерсантъ

ASV un Krievijas prezidenti Džozefs Baidens (Joseph Biden) un Vladimirs Putins (Владимир Путин) tiksies  divpusējā samitā 16. maijā Šveices pilsētā Ženēvā, ziņo “Reuters”.   

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Baltajam namam (The White House) un Kremliv (Кремль) šobrīd pastāv asas domstarpības vairākos jautājumos – piemēram, par iejaukšanos vēlēšanās, kiberuzbrukumiem, cilvēktiesībām un Ukrainu.

Lai arī tikšanās laiks un vieta ir saskaņoti, ASV un Krievijai nav lielu cerību uz izrāvieniem samitā, jo neviena no tām nav noskaņota piekāpties, uzskata “Reuters”.

Kremlis savā paziņojumā ir uzsvēris, ka abi līderi pārrunās divpusējās attiecības, problēmas, kas saistītas ar stratēģisko kodoldrošību, un citus jautājumus, tostarp sadarbību cīņā pret “Covid-19” un reģionālos konfliktus.

ASV puse nav tik diplomātiska: Baidens iepriekš ir paziņojis, ka vēlas, lai Putins “pārtrauc mēģinājumus ietekmēt ASV vēlēšanas”, aptur it kā no Krievijas nākošos “kiberuzbrukumus ASV tīkliem”, pārtrauc apdraudēt Ukrainas suverenitāti un atbrīvo ieslodzīto Kremļa kritiķi Alekseju Navaļniju (Алексей Навальный).

t.me/brivibasplatforma/732

www.infotop.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.